24.04.2020, 11:31 | czytano: 6865

Maseczki dla potrzebujących od IPA Nowy Targ

zdj. nadesłane
Z inicjatywy osób, które od wielu lat wspierają działania Stowarzyszenia - Zasłużonych dla Sekcji Polskiej IPA, członkowie Regionu - Magdalena, Bogdan i Mateusz w towarzystwie Krzysztofa i Marcina przywieźli do Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im. Jana Pawła II w Nowym Targu 1500 szt. maseczek ochronnych, które przekazali dyrektorowi placówki Markowi Wierzbie.
Z kolei Marcin, Leszek oraz Sławek - członkowie klubu HDK PCK Kropla, działającego przy Regionie IPA Nowy Targ - przekazali dyrektorom Domu Pomocy Społecznej w Rabce – Zdroju oraz Domu Pomocy Społecznej „Smrek” w Zaskalu po 200 szt. maseczek dla pracowników i ich podopiecznych.
- System ochrony zdrowia w ostatnich tygodniach przechodzi jedną z najtrudniejszych prób. Lekarze, pielęgniarki, ratownicy a także personel medyczny - muszą mierzyć się z ciągłym niebezpieczeństwem zarażenia się. Aby wesprzeć działania służb medycznych, kilku przyjaciół IPA, w myśl maksymy Stowarzyszenia "Służyć poprzez przyjaźń" zwrócili się do członków Stowarzyszenia z chęcią niesienia pomocy. Wystarczyło kilka telefonów do kilku następnych osób i na odzew nie trzeba było czekać. W ciągu kilkunastu godzin, do spontanicznej akcji zgłosiły się kolejne osoby, dokładając swoją część dobra. Wstępnie zaplanowany zakup kilkuset maseczek zmienił się w ilość prawie dwóch tysiąca sztuk! W związku z olbrzymimi potrzebami związanymi z zagrożeniem epidemiologicznym, możemy nie tylko pomóc, ale i podziękować osobom pracującym w ochronie zdrowia za ich trudną i obciążającą służbę. Mamy nadzieję, że ofiarowane maseczki spowodują, iż mieszkańcy powiatu nowotarskiego będą leczeni przez zdrową obsadę miejskiego ambulatorium - mówi Mateusz.


Jak podkreślają sami darczyńcy, ten gest uczynili na znak solidarności oraz w podzięce za ciężką pracę jaką wykonuje cały personel szpitala w Nowym Targu, oraz w domach pomocy w Rabce Zdroju i w Zaskalu. Dodają, że chcą tym samym zachęcić innych do wspierania potrzebujących w tych trudnych chwilach.Niniejszym składają podziękowania dla darczyńców, którzy nieraz już pokazali, iż bezinteresowna pomoc innym nie stanowi dla nich problemu, tj.: Tomaszowi Gołębiowskiemu i Markowi Jasińskiemu "Akcja Serca" - inicjatorom, a także Arturowi Lorkowi "F.U.H. Elektroserwis", Krzysztofowi Ślimakowi "Firma Remontowo-Budowlana Ślimak", Marcinowi Gołębiowskiemu "Magia Soli", Arturowi Marek "AiD Marek Sp. J.", Maciejowi Rybce "F.H.U. Rybka - Karcma Muzykancko", Łukaszowi Rubiś, Issama Benzid " Blachotrapez Sp. z O.O." oraz Agnieszce Wojas "Wojas S.A."


opr.s/ zdj. nadesłane
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
zarazek25.04.2020, 12:11
Bardzo dobra akcja.Brawo dla ludzi którzy zamiast krytykować szuka dla innych światła w trudnej sytuacji.Jeżeli każdy z nas przy niesie choć kamyk dobroci to stworzy się góra dobroci.Jeśli każdy uświadomi sobie odpowiedzialność chwili powinniśmy pozostać bezpieczni. Dobrze strzeżony teren to teren świadomych ludzi i odpowiedzialności za wspólne dobro. zamiast krytykować to podawajcie ludzie w komentarzach pomysły miejsc które mogą potrzebować pomocy by móc jak najlepiej trafiać z dobrem... Pamiętajcie również o osobach starszych mieszkających obok nas by być im wsparciem! Mieszkancy bloków pamiętajcie by strzec się wzajemnie .jedna osoba chora wystarczy w skupisku by blok uległ pandemii ( wspólny pion wentylacyjny)
IPA zkp24.04.2020, 23:59
IPA NT dział prężnie i przykładnie-gratuluje! Niestety zakopiańskie olipa to porażka...ukladzik a reszta to fikcja-nie żądzi się prawami servo per amiceo-czlonkowie IPA zkp w służbie poniżają gnębią zwalniają dyskryminują swoich kolegów z towarzystwa itp wstyd i hanba-nie wspominając i tym że spotykają się tylko w ściśle określonym gronie-reszta członków ma tylko być po to aby płacisz składni.... porażka i wstyd!!!
do Mariusz24.04.2020, 19:22
...według TVP1 mają wszystko, są w pełnej gotowości do przyjmowania zakażonych pacjentów! Testy, proszę ja ciebie, robione są służbie medycznej i każdemu z podejrzeniem korona..! Wszystko, proszę ja ciebie, jest oczywiście dopięte na ostatni guzik! Szpital i epidemiolodzy dbają i troszczą się o wszystkich pracowników szpitala!
antybiotyk24.04.2020, 19:09
Ile osób będzie chorować w przyszłości na choroby bakteryjne przez te nie chroniące przed niczym, nie prawnie nakazujące nam noszenie przez miłościwie nam panujący rząd maseczki? Chory noszący maseczkę tak,żeby nie zarażać.Wszyscy jesteśmy chorzy?Nie. Rząd tak, na mózg (maseczka nic nie da tylko przeszczep mózgu lub głowy).
Pola24.04.2020, 18:37
Dlaczego rząd PiS nie może zapewnić każdemu maseczki za 24 gr.liczą że ludzie sami sobie dadzą rady,i tylko wybory najważniejsze na świecie.
alik24.04.2020, 17:17
Może pensjonariuszom jeszcze nie potrzeba tych DPS-ów, ale personel ich potrzebuje. Co najmniej 4 na zmianę tylko dla jednej osoby. I trochę więcej rękawiczek jednorazowych.
Mariusz24.04.2020, 14:16
Po co tez szpitalowi w Nowym Targu, ma przecież wszystko, pełne wyposażenie i dobry sprzęt nowoczesny
kalkulator24.04.2020, 13:29
Ludzie - opamiętajcie się. Po co pensjonariuszom DPS-ów w Rabce Zdrój i w Zaskalu maseczki. Przecież to paranoja. Pensjonariusze tych domów, to są osoby w podeszłym wieku, wielu z nich z poważnymi chorobami układu oddechowo - krążeniowego, mające poważne problemy z oddychaniem, cierpiącymi na choroby wieku starczego, dla Nich maseczka, to zabójstwo.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl