01.05.2020, 09:15 | czytano: 1893

Oszczędne wydatki i obniżenie stawek podatków w Poroninie

PORONIN. Zamrożenia płac i nagród w Urzędzie Gminy i w jednostkach organizacyjnych, redukcja wydatków na imprezy kulturalne i sportowe oraz zadania oświatowe, obniżenie opłat i podatków, a także weryfikacja planów inwestycyjnych - to decyzje radnych Gminy Poronin w ramach działań antykryzysowych.
Podczas sesji podjęte zostały decyzje dotyczące podatków i opłat, w tym obniżenie opłat z tytułu dzierżaw nieruchomości gminnych, przedłużenie terminów rat podatków od nieruchomości, a w II i III etapie zwolnienie z podatku i umarzanie zaległości podatkowych, wydłużanie terminów płatności i zwolnienia z podatku rolnego i leśnego, obniżenie stawek podatku od środków transportowych, całkowite zniesienie opłaty targowej, obniżenie o 60% opłaty za korzystanie z przystanków komunikacyjnych i obniżenie o 50% opłaty za zajęcie pasa drogowego.
Jak przypomina samorząd - "gospodarka Gminy Poronin w dużej mierze opiera się na turystyce, która tworzy systemem naczyń powiązanych i mocno oddziałuje także na inne branże. Skutki kryzysu dotyczą zatem różnych dziedzin gospodarki. Ważne jest podejmowanie działań solidarnie". Dlatego zdecydowano o zamrożeniu płac i nagród w Urzędzie Gminy i w jednostkach organizacyjnych Gminy, redukcji wydatków na imprezy kulturalne i sportowe, a także na zadania oświatowe, weryfikacji planów inwestycyjnych Gminy Poronin na rok bieżący i najbliższe lata.

Działania ochronne podzielone zostaną na etapy. Szczegóły na stronie Urzędu Gminy.

opr.s/
zobacz także
komentarze
pwd02.05.2020, 00:00
A w Nowym Targu cisza.
ludek01.05.2020, 11:54
nie widze zadnej wzmianki o opłatach koncesyjnych ,i o miesiącu marcu od kiedy to sie zaczeło z zamykaniem gospodarki
Zobacz pełną wersję podhale24.pl