04.05.2020, 19:32 | czytano: 5034

Chicagowskie radio Na Góralską Nutę wznawia działalność

W najbliższą niedzielę na falach eteru górale w Chicago ponownie usłyszą radio Na Góralską Nutę.
Ulubiona rozgłośnia Podhalan, która nadaje od godziny 15 w każdą niedzielę, chwilowo zaprzestała swojej działalności w związku ze śmiercią Andrzeja Gędłka. To on wraz z Józefem Bafią stworzył 30 lat temu radio dla górali mieszkających w Stanach Zjednoczonych.
Przypomnijmy: w kwietniu w następstwie zarażenia się koronawirusem zmarł Andrzej Gędłek. Ten wieloletni działacz Związku Podhalan w Ameryce Północnej sam zajmował się radiem po śmierci swojego kolegi – Józefa Bafii w 2014 roku.

Teraz na prowadzenie rozgłośni zdecydowali się znani działacze związku za Wielką Wodą: Maria Krzeptowska Giewont i Wojciech Dorula.- Tragiczne losy sprawiły, że radio po śmierci Andrzeja Gędłka przestało w ogóle działać – mówi Wojciech Dorula. – Dostałem wiele sms-ów i telefonów z prośbą i zachętami, abym radio poprowadził dalej. Zdecydowałem się, że będę kontynuował wieloletni dorobek śp. Andrzeja Gędłka i Józefa Bafii. Do współpracy poprosiłem Marię Krzeptowską Giewont. Nasze audycje rozpoczynać się będą o godzinie 15, po programie radia Związku Podhalan.
Najbliższy program Radia na Góralską Nutę już w niedzielę 10 maja.

js, fot. arch. Wojciech Dorula
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
polonus06.05.2020, 17:40
Radio patriotyczne w złych rękach .Pamiętam ich audycje jak im nie po drodze było z PIS-em a wychwalali pod niebiosa totalnych.Jak wiatr zawieje tak przytakują.Górale chcą być cool więc są zmienni,co nam się nie podoba.
LudzikUSA05.05.2020, 12:58
sluchalem tej audycji od samego poczatku i zal mi ie zrobilo jak po smerci nie odzalowanego Jozka a teraz Andrzeja audycja sie nie pojawiala o zwyklej porze w kazda niedziele, ciesze sie ze wraca na antene, ale czy bedzie taka sama, lub podobna czas pokarze powodzenia Pani Mario i Panie Wojtku . /bede sluchal nadal prez nastepne 30 lat jak Bozia pozwoli/
wicek04.05.2020, 21:20
Kiedy tam byłem to często słuchałem a i popłakało się też czasami a Oni mi przypominali skąd jestem. Teraz siedzę w Polsce ale mile wspominam Chicago, Radio 1490 AM i audycje Na góralską nutę.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl