07.05.2020, 12:51 | czytano: 4762

Uwaga na oszustów podających się za urzędników

Gminy Nowy Targ, Łapsze Niżne, Czorsztyn i miasto Nowy Targ ostrzegają przed oszustami, którzy podając się urzędników lub pracowników firm montujących instalacje OZE, chcą wpłat wkładu własnego.
Oszuści telefonują lub osobiście odwiedzają uczestników programu dotyczącego montażu odnawialnych źródeł energii w tych gminach. Proszą o wpłacanie pozostałej kwoty wkładu własnego na podany telefonicznie numer konta bankowego lub bezpośrednią wpłatę. - To oszuści - alarmują urzędnicy.
Oto komunikat, który pojawił się na stronach internetowych m.in. w gmin Nowy Targ i Łapsze Niżne:

"W związku z pojawiającymi się sygnałami o telefonach oraz bezpośrednich wizytach osób podających się za pracowników urzędu oraz firm wykonujących instalacje, kierowanych do uczestników projektu OZE z prośbą o wpłacanie pozostałej kwoty wkładu własnego na podany telefonicznie numer konta bankowego lub bezpośrednią wpłatę, informujemy, że takie działanie jest NIEDOPUSZCZALNE i jest próbą wyłudzenia pieniędzy od mieszkańców.

W żadnym wypadku nie należy wpłacać pieniędzy w powyższy sposób.

Informujemy, że uzupełnienie wpłaty na poczet wkładu własnego, zgodnie z zawartą umową nastąpi na wezwanie skierowane do mieszkańca bezpośrednio z gminy, w której montowana będzie dana instalacja OZE. Dodatkowo, wpłata wnoszona będzie na rachunek bankowy wskazany w zawartej z mieszkańcem umowie.
W razie jakichkolwiek wątpliwości prosimy mieszkańców, aby zwracać się bezpośrednio do urzędu gminy.

Jednocześnie prosimy mieszkańców, którzy zetknęli się już z takim zdarzeniem – tzn. telefonem z informacją o wpłacie pozostałej części wkładu własnego, o niezwłoczny kontakt z urzędem gminy".

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Miastowa08.05.2020, 10:29
Ciekawe, jakim cudem dane tych osób wypłynęły z urzędów ???
plandemia07.05.2020, 19:34
hahah rodo dziala ale dla korporacji , nie dla ludzi. jak juz ktos powyzej napisal , budzimy sie ludzie.
ohoho07.05.2020, 12:58
No dobrze. A skąd mają adresy i numery telefonów tych osób które zgłosiły się do tego programu ?
Czyżby RODO w Urzędach nie zadziałało ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl