08.05.2020, 08:22 | czytano: 5440

Tour de Pologne zawita jednak w tym roku na Podhale

zdj. Piotr Korczak
77. edycja wyścigu kolarskiego dookoła Polski zamiast siedmiu, będzie liczył pięć etapów. Dwa spośród nich zostaną rozegrane w Małopolsce. Ostatni - poprowadzi z Zakopanego do Krakowa. Tour de Pologne UCI World Tour rozpocznie się 5, a zakończy 9 sierpnia.
W ostatnich dniach trwały intensywne prace Międzynarodowej Unii Kolarskiej i organizatorów 77. Tour de Pologne UCI World Tour nad możliwością kontynuacji sezonu przerwanego w połowie marca z powodu epidemii koronawirusa.
Zaplanowano, że dwa spośród pięciu etapów zostaną rozegrane w Małopolsce. Ostatni - poprowadzi z Zakopanego do Krakowa. Wszystko wskazuje, że przedostatniego dnia peleton pojawi się w Wadowicach. W pierwotnym terminie (w lipcu) kolarze mieli przejechać przez powiat wadowicki, m.in. przez Lanckoronę (lotna premia), Kalwarię Zebrzydowską i Wadowice. W tym roku 77. Tour de Pologne będzie przebiegał pod hasłem „100-lecia urodzin Jana Pawła II”.


- Jesteśmy w pełni przygotowani do przeprowadzenia wyścigu, ale oczywiście sytuacja jest stale monitorowana, a priorytetem pozostaje ochrona zdrowia, zapewnienie bezpieczeństwa i przestrzeganie wszystkich ograniczeń wprowadzonych przez polskie władze. Cieszymy się, że Międzynarodowa Unia Kolarska dała nam taką możliwość i pracujemy nad dostosowaniem trasy do nowych wymogów - komentuje Czesław Lang, dyrektor generalny Tour de Pologne.

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
STOP DZIKIEMU KOLARZOWI09.05.2020, 17:25
Jak się ten Lang przyssał do Podhala , to nie może się odessać . Wina jest też w naszych wójtach i burmistrzach , bo dalej zezwalają temu dzikiemu kolarzowi na te destrukcję na drogach i w naszych miejscowościach kiedy najwięcej gości i żeby do końca wyjaśnić , to goście , ale nie z tego powodu ,że jest ten szalony wyścig .Niechże pojeżdżą z dwa trzy lata w innych miejscach , a nie na Podhalu . Niech DADZĄ NAM ODDECH ZŁAPAĆ . MY NIE POTRZEBUJEMY TAKIEJ UCIĄŻLIWEJ I WYCZERPUJĄCEJ REKLAMY .
Jóźa Butrym08.05.2020, 18:55
ARMIA mów za siebie!!!
ARMIA08.05.2020, 10:25
Lang cwaniaku a pytales sie o zdanie ludzi ktorzy mieszkaja na Podhalu?!My naprawde wyscigu nie chcemy bo nie mamy nic w zamian.Nawet miasta musza placic za zrobienie etapu.Lang Podhale to nie twoj prywatny folwark,chcesz wyscigu to płac!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl