10.05.2020, 12:41 | czytano: 5249

Kolejne budynki podłączone zostaną do miejskiej sieci ciepłowniczej

zdj. MPEC Nowy Targ
NOWY TARG. W tym tygodniu Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej rozpoczęło kolejną dużą inwestycję. Pięć obiektów parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa podłączonych będzie do sieci miejskiej.
Do wakacji budynki wikarówki, piętrowego domu i Domu Katechetycznego przy ul. Królowej Jadwigi oraz kościół i plebania mają zostać przyłączone do sieci.

"Działania te to kolejny etap starania się o redukcję niskiej emisji naszego miasta" - komentuje prezes MPEC Grzegorz Ratter.


W sumie miejska spółka podłączyła już ok. 150 budynków - zarówno domów prywatnych, jak i obiektów użyteczności publicznej. W kolejnej turze do sieci podłączone zostaną m. in. budynki ZUS i Hali Sportowej Gorce.

s/ zdj. MPEC Nowy Targ
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Vidok11.05.2020, 11:51
Trzeba pamiętać że za przyłącz finansowo zawsze odpowiada MPEC.
Dodatkowo jest to ogrzewanie, które cenowo jest konkurencyjne do węgla. W przeciwieństwie do gazu, gdzie budynki bez ocieplenia będą wręcz go pożerać.
To tak w kwestii tych pieniędzy, które rzekomo te darmozjady wydają. Wydają, ale jak się wydaje mądrze i zgodnie z logiką. W przyszłości może to będzie rura którą popłynie woda z geotermii. Dodam jeszcze, że MPEC to spółka miejska a nie PGNiG. Zatem zapewne parafia będzie również zostawiać pieniądze wiernych w mieście - naszym Mieście. Bilans zysków i strat zdecydowanie na duży +. Tak trzymać !
Logik11.05.2020, 10:14
@KM.DF

Postawił Pan zarzut i stworzył burzę na podstawie jedynie własnego przekonania. Najprościej mędrkować w internecie, wypowiadając się na tematy, o których się nie ma pojęcia? Otóż budynki nie były ogrzewane gazem.

Więc dalsze Pańskie rozważania na temat logiki wymiany gazu na MPEC nie są "logiczne".
*11.05.2020, 09:27
Dojenia ciąg dalszy, to się zle skończy.
sąsiad i ja10.05.2020, 16:28
Przykre jest to, że nie ma roku, żeby coś nie było rozkopane w mieście. Prace trwają długo, potem byle jak załatane i tak jest każdego roku w różnych miejscach. Jak będzie więcej takich podłączeń, to może ktoś z włodarzy pomyśli o przyspieszeniu tych robót, żeby zminimalizować utrudnienia.
haha10.05.2020, 15:17
KM.DF wiesz te darmozjady wydaja pieniądze wiernych tak samo jak politycy pieniądze podatników. to nawet nie ma sie co dziwic ze dochodzi do defraudacji nawet nie ma co sie doszukiwać choćby odrobiny logiki i przedsiębiorczości, zamieniamy w miare czyste ogrzewanie gazem na ciepłownie ktora pracoje nontoper przez 9 mieiecy w roku, całe bloki za ogrzewane do tej pory i pewno jeszcze z 2 miesiace
Optymista10.05.2020, 13:37
Do KM.DF
Może wizja ogrzewania z sieci ciepłowniczej jest dalsza. Nie gaz za dewizy czy brudne złoto ale może geotermia.
I żeby niepotrzebna była maska. Chyba że chodzi o bal maskowy albo napad.
KM.DF10.05.2020, 13:02
Czy te budynki dotychczas nie były ogrzewane gazem? Likwidujemy niską emisję zmieniając gaz na MPEC? Nie rozumiem tej logiki.

Rozumiałbym kwestie ekonomiczne i tak to powinno być przedstawione. Być może MPEC jest tańszy niż PGNIG.
Żeby likwidować niską emisje trzeb podłączać setki prywatnych domów do MPEC/PGNIG i likwidować węgiel. Inaczej się nie da.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl