12.05.2020, 12:24 | czytano: 5488

Remont drogi Krościenko - Szczawnica. Roboty potrwają do września

Trwa przebudowa drogi z Krościenka do Szczawnicy. Remont obejmuje w sumie 3 kilometrowy odcinek: w Krościenku – odcinek ulicy Kozłeczyzna o długości 1,57 km (za mostem w kierunku przystani flisackiej), a w Szczawnicy – odcinek ulicy Głównej o długości 1,46 km (od Biedronki do skrzyżowania z ulicą Pienińską).
Zakres inwestycji jest szeroki, natomiast większość prac prowadzonych jest na drodze w Krościenku. Wzdłuż ulicy Kozłeczyzna powstaną lewo i prawostronne chodniki, a jezdnia zostanie poszerzona. Przebudowie ulegnie ścieżka rowerowa, zjazdy indywidualne i publiczne. Powstanie zatoka postojowa oraz nowe, bezpieczne przejścia dla pieszych z wyspami azylu. W ramach zadania wyremontowany zostanie most nad potokiem Kozłeckim. Rozbudowa obejmie budowę kanalizacji deszczowej i odwodnienia. Inwestycja obejmie przebudowę oświetlenia ulicznego, przebudowę istniejących przepustów wraz z zabezpieczeniem skarp oraz montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu. W ciągu drogi zostaną wybudowane specjalne przepusty oraz ogrodzenia zbierająco-naprowadzające dla migrujących płazów.


W Szczawnicy na odcinku ulicy Głównej zostanie przebudowane oświetlenie uliczne. Wzdłuż pasa drogowego pojawiają się słupki, a droga zostanie wzbogacona o nowe oznakowanie poziome i pionowe.
Wykonawcą inwestycji jest Przedsiębiorstwo Budowlane ESBUD z Ochotnicy Dolnej, natomiast jej wartość sięga 11 mln złotych. Termin zakończenia prac to wrzesień tego roku.

r/ PZD Nowy Targ, zdj. PZD i Joanna Dziubińska
Może Cię zainteresować
komentarze
Załamana13.05.2020, 16:55
Świetna wiadomość - aż wracać do pracy się chce, chyba trzeba skuter kupić :) moze jakieś doplaty do straty czasu w korkach? :) zima łagodna była to się nie dało robić bo i po co - lepiej niech w lecie stoją sobie ludzie w korkach a coooo
Malychlopek13.05.2020, 11:28
Co te osły robiły przez zimę która była ciepła i bezśnieżna teraz jak sezon się zaczyna biorą się za robotę paranoja
Goral12.05.2020, 22:53
Solidna firma w Ochotnicy też most ostatnio remontowali cos wspaniałego
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl