15.05.2020, 12:53 | czytano: 2426

Władze województwa przyznały ratownikom wodnym wsparcie finansowe

arch. Podhale24
Samorząd województwa przeznaczył dla ratowników wodnych w Małopolsce dotacje w wys. 450 tys. zł. Środki otrzymało m. in. WPR w Nowym Targu.
Zarząd Województwa Małopolskiego rozstrzygnął otwarty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w obszarze ratownictwa wodnego w 2020 roku. Do konkursu złożono dziewięć ofert. Każda spełniła wymogi formalne. Komisja konkursowa zarekomendowała ZWM udzielenie dotacji na wykonanie wszystkich zadań.
Wsparcie finansowe otrzymały: krakowski WOPR (82 tys. zł), sądecki WOPR (72 tys. zł), Wodne Pogotowie Ratunkowe w Nowym Targu (42 tys. zł), gorlicki WOPR (61 tys. zł), miejski WOPR w Chrzanowie (54 tys. zł), miejski WOPR w Oświęcimiu (50 tys. zł), Fundacja Instytut Ratownictwa na Wodach Górskich i Powodziowych (25 tys. zł), Ratownictwo Wodne Rzeczpospolitej Oddział w Myślenicach (34 tys. zł), Oddział Rejonowy w Olkuszu Śląskiego WOPR (30 tys. zł).

- W związku z pandemią koronawirusa wiele osób w te wakacje zdecyduje się spędzić urlop w kraju, głównie wypoczywając nad wodą. Dlatego wspieranie działań ratowników wodnych jest niezbędne dla zapewnienia wysokiego poziomu bezpieczeństwa Małopolan i turystów, planujących pobyt w naszym regionie - tłumaczy wicemarszałek Łukasz Smółka.

A marszałek Witold Kozłowski przypomina, że w tym roku z budżetu Małopolski na pomoc ratownikom wodnym i górskim przeznaczono łącznie 1,2 mln zł.

Przyznane dotacje zostaną przeznaczone na utrzymanie gotowości i prowadzenie działań ratowniczych na obszarach wodnych oraz szkolenia poprzez pełnienie dyżurów ratowniczych, zakup sprzętu i ekwipunku osobistego ratowników oraz podnoszenie ich kwalifikacji.

s/
zobacz także
komentarze
panikarz15.05.2020, 16:33
W jeziorach,rzekach,morzem ryby mogą być nosicielami wirusa grypy? A komary?
Zobacz pełną wersję podhale24.pl