21.05.2020, 10:18 | czytano: 8858

Posłanka interweniuje ws. kolejek pod szpitalem w Nowym Targu. "W deszczu, na stojąco, w dwugodzinnej kolejce po wymaz"

Fot. Biuro Poselskie JM-W
Posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak jest oburzona warunkami, w jakich pacjenci Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego w Nowym Targu muszą czekać na pobranie wymazu do testu na koronawirusa. - Bezpieczeństwo pacjentów i pracowników szpitala jest najważniejsze - odpowiada dyrektor Marek Wierzba.
Posłanka Koalicji Obywatelskiej przekonuje, że w ostatnim czasie docierają do niej głosy mieszkańców, że w związku z epidemią dyrektor uruchomił przed wejściem do szpitala namiot, w którym pacjentom pobiera się wymaz konieczny do wykonania testów na koronawirusa.
- Działanie to jest konieczne i oczywiste, ale oburza mnie sposób zorganizowania tej koniecznej procedury - mówi. - Pacjenci od kilku tygodni muszą oczekiwać na pobranie wymazu w długiej kolejce. W poniedziałek, 11 maja, oczekiwano nawet dwie godziny. Pacjenci zmuszeni są do długiego oczekiwania na stojąco, gdyż nie ma możliwości skorzystania z ławek lub krzesełek, a trzeba pamiętać, że w większości są to osoby starsze i schorowane. Oczekujących pacjentów nic nie chroni przed słońcem, wiatrem lub deszczem. Od 12 do 15 maja oczekującym towarzyszył chłód, wiatr i deszcz. Oczekujący na pobranie wymazu nie mają też możliwości skorzystania ze szpitalnych toalet, co jest szczególnie dotkliwe dla osób z różnymi problemami zdrowotnymi. Dziwi także fakt pobierania wymazu w poniedziałek od osób, które są przyjmowane na oddziały szpitalne w czwartek lub piątek. Osoby te wracają do swojego środowiska i w ciągu tak długiego czasu mogą wielokrotnie mieć styczność z nosicielami niebezpiecznego wirusa - wylicza i apeluje do dyrektora Wierzby i dobrą wolę i poprawę warunków oczekujących pacjentów.

Na dowód posłanka załączyła zdjęcie kolejki wykonane 14 maja (powyżej). Poniżej zdjęcie kolejki z 19 maja:Szef nowotarskiej lecznicy Marek Wierzba odpowiada, że cieszy się, iż pani poseł troszczy się o dobro pacjentów i na pewno odpowie na jej pismo. - Analizujemy sprawę i na pewno odniesiemy się do niej w sposób przychylny do rozwiązania sygnalizowanych niedogodności - podkreśla. - Trzeba mieć jednak na względzie to, że nie możemy gromadzić pacjentów w poczekalni, pod dachem, bo jesteśmy w stanie epidemii i musimy unikać sytuacji, które by narażały innych na zachorowania, a w tym przypadku mamy przecież do czynienia z pacjentami z pewną grupą ryzyka. Nie możemy więc dopuścić do tego, że narazimy czyjeś zdrowie, czy to pacjentów, czy pracowników - tłumaczy i dodaje, że przeanalizuje całą sprawę.


r/
zobacz także
komentarze
Rak23.05.2020, 14:35
Do wektora, a trolle z pisu uczą nas praworządności i demokracji, szczególnie na nowogrodzkiej, jak kiedyś kc pzpr
Karol23.05.2020, 06:38
Panie Wierzba A stosowanie maseczek bawełnianych dla pielęgniarek to nie narażanie zdrowia personelu i pacjentów?
...22.05.2020, 15:37
Dlaczego umieszczono ten punkt tuż przy samym WEJŚCIU do szpitalnych poradni i szpitala? Rano trzeba się przeciska między osobami do pobrania wymazu. I jakie środki bezpieczeństwa?
arnika22.05.2020, 13:16
yhm: jesteś niedoinformowany: byłem przyjęty planowo i nie musiałem robić testu.
Nina22.05.2020, 11:33
Nie od dziś wiadomo jakie podejście do pacjentów ma Pan Wierzba.Szkoda że za wysokimi dochodami i nagrodami nie ma poczucia krzywdy ludzkiej.Może Jego ustawić w tej kolejce. Myślę że w dużym mieście to byłoby nie możliwe.Bazuje na nieświadomości społeczeństwa Górali, którzy to nie wszyscy artykułują swoje niezadowolenie. Dziękuję bardzo Pani Poseł że zainteresowała się szpitalem w Nowym Targu.Jak dotąd Pan Wierzba pomimo wielu nieprawidłowości jest nie do ruszenia.
yhm22.05.2020, 11:31
Koroonnyy....ale wiesz że to konieczne badanie jeśli chcesz być przyjęty na oddział szpitalny planowo? I po to jest ta "kolejka" i badanie?
leming doskonały22.05.2020, 11:27
@Wektor
Wstrzeliłeś z tą ironią w punkt - w dychę - w sam środeczek. Popieram ;)
Lawina22.05.2020, 10:53
Kolego, dopadła cię amnezja? Sądzisz, że ludzie nie pamiętają urojonej w głowie Jagny olimpiady?
Wektor22.05.2020, 00:28
Posłanka Jagna Marczułajtis-Walczak nad wyraz aktywna na Podhalu:).
Takie akcje na pewno przysporzą nowych wyborców. Brawo Pani Jagno:).
Proszę trzymać taki poziom dalej, to się na pewno opłaci:).
------------------------------------------------------------------------------------
Dożyliśmy czasów kiedy komuniści i zdrajcy Polski uczą nas demokracji i patriotyzmu,
aktywiści LGBT tolerancji, ateiści wiary, a stacja TVN obiektywnego myślenia.
Koroonnyy21.05.2020, 21:44
Mówią że wirusa nie ma a każdy chce się przebadać.
Pepe21.05.2020, 20:14
Musisz się udać do brukselki, tam tobie POdobni przyniosą ci ulgę..donosy to wasza specjalność. POskarż się też POsłanko na pogodę.
aw221.05.2020, 18:35
komuna byla zla prawda czy falsz ale wszystkich trzymala za morde inie wolno bylo obrazac drugiego czlowieka
potrzebny lekarz i ksiądz21.05.2020, 17:23
@sąsiad i ja: powiem ci ,że tak głupiego politycznego komentarza to jeszcze nie czytałem .Ty jakbyś Boga nie ugryzł tobyś chory był . Ja znałem takich komunistów , że Boga niby nie uznawali , ale jak im śmierć w oczy zaglądnęła , to pierwsze o księdza prosili nawet błagali i wcale nie byli z PIS-u. Opamiętaj się póki jeszcze masz czas i nie bluźnij ty wredny apolityczny typie obyś nie musiał tego samego robić .
Besala21.05.2020, 15:23
Rozpolitykowanym komentatorom do sztambucha:
- doszukiwania się polityki w trosce o godność i minimum komfortu pacjentów komentować nie będę,
- reakcja dyrektora szpitala, który uwagi potraktował w sposób poważny świadczy o randze problemu, który w jakiś sposób należy rozwiązać,
- komentując działania parlamentarzystki wypada wiedzieć, że w poprzedniej kadencji była posłanką z okręgu krakowskiego.
Rozgorączkowanym radzę postać dwie godziny na zimnie i w deszczu. Ja w tej kolejce, niestety, swoje odstałem.
115KM21.05.2020, 14:39
@ aby żyło się lepiej....Człowieku, a od kiedy to w demokratycznym kraju "wszyscy muszą być w miarę równi"...? Zdolny, pracowity i utalentowany ma mieć tak samo, jak ten, któremu się uczyć nie chciało, albo ten co chleje i narobił dużo dzieci, bo państwo da socjal i jakoś będzie...NIGDY.
sąsiad i ja21.05.2020, 14:29
Tyle tu politycznych wypocin pisowców...Przyjmijcie sobie w końcu raz do świadomości, że większa, niepisowska i inteligentniejsza część Polski nigdy nie pogodzi się z pisowską polityką, która już mało się różni od tej rodem z PRL-u. Nie po to walczyliśmy o wolność, żeby teraz znów wrócił zamordyzm, cenzura, medialna manipulacja, a naczalstwo kręci lody, jakich nikt wcześniej nie ukręcił...Dobrze ktoś ostatnio powiedział, że pisowcy to komuniści, którzy wierzą w Boga.
aby żyło się lepiej , tym od koryta21.05.2020, 14:12
@nowy targ: jesteś ty zdrowy , czy cierpisz na nieuleczalną amnezje , bo zapomniałeś jak było za nierządu PO+PSL . Szybko zapominacie , a może jesteś z tej elyty , której żyło się lepiej ? Chyba dlatego nie podoba ci się dzisiejszy porządek , bo wszyscy muszą być w miarę równi . Jeszcze dużo trzeba zrobić , bo opór tych lepiej żyjących na każdym kroku jest olbrzymi - sądy , urzędy itd.
ja- przesadzone ego21.05.2020, 14:05
@ja: tak się składa ,ze miałem wizytę i dodzwoniłem się , oczywiście ,ze nie od gwizdka , musiałem chwilkę odczekać , ale po informacji ,że wszystkie linie są zajęte przez dzwoniących , ktoś odebrał i zdążyłem się zarejestrować . Jak ktoś myśli ,że rejestracja funkcjonuje jedynie dla niego ,bo on najważniejszy , to niech weźmie na wstrzymanie i proponuję troszkę cierpliwości i troszkę szacunku dla pracy innych , a potem podejmujmy jakąś dyskusję , ale merytoryczną , a nie napastliwą .Widać ,że twoje ja /ego/ jest stanowczo przesadzone . Puknij się w czoło.
oli21.05.2020, 13:56
Czy ona widziała te kolejki od kilku tygodni,czy sama sobie to pismo wysłała.Testy są dopiero od tygodnia a ona pisze o kilku.A może tak daleko widzi z Krakowa do N,Targu.Wredna babo pilnuj Krakowa(ale tam rządzi PO),coś się ...u przyczepił do Podhala.
koleś21.05.2020, 13:55
"Chojny"- pan radny Rady Gminy Nowy Targ wczoraj na sesji wystąpił z apelem o wsparcie finansowe dla nowotarskiego szpitala,ten człowiek to hipokryta pseudo społecznik,wystąpienie jego było żałosne. Jest biznesmenem to niech funduje .Polacy mamy NFZ?, to czemu to ma służyć? Jakiś żebraczy system niczym w Afryce.
Koron21.05.2020, 13:05
Witam.Sam stałem w kolejce po wymaz w 3 stopniowym upale gdzie później mnie zaproszono do namiotu w którym było pełno wody.Żenada. Dyrektor do zwolnienia.
Dziś jestem w Krakowie w Rytgiera nie ma tej całej szopki ,pracują wszystkie przychodnie i nie ma problemów z dostaniem się do specjalisty.A u nas???? Życzę zdrowia .
nie ślepy21.05.2020, 13:04
Czekam jak POsłanka zacznie zbierać głosy POparcia dla ich kandydata...bo wyborów nie można było przeprowadzić, ze względu, że koperty zabijają?! To według Grodzkiego, który ich tyle przyjął od pacjentów i nadal żyje w odróżnieniu od wielu jego pacjentów! Zaś POżal się Boże POsłanka do tej POry reklamowała Kidawę a tu została teraz tylko kicha! Jestem niesłychanie ciekawy z czym teraz wyskoczy reklamując totalnego lewackiego nieudacznika "rządzącego" Warszawą...a obecnie ich kandydata?
D.21.05.2020, 13:03
Niech posłanka poda sensowne rozwiązanie z zachowaniem bezpiecznych warunków dla osób oczekujących. Krzesełka co 2 m i daszek??? ;) kto nie chce czekać może zrobić badanie prywatnie. Proste.
dede21.05.2020, 12:45
Przecież można by umawiać pacjentów na godziny. Niby cywilizacja jest, telefony, maile i SMSy. Ale po co sobie zawracać głowę umawianiem, lepiej niech sterczą w kolejce, na pewno się nie zarażą w tej kolejce, na pewno...
nowy targ21.05.2020, 12:31
Chory kraj ,chorzy rzadzacy!!!!gorzej niz w Rumuni!
p.21.05.2020, 12:15
Jak nie ma czym się wybić? lub pochwalić osiągnięciami przed całą Polską to trzeba ludzi potraktować jak bydło, wtedy coś będą mówić o tak wielkim nieprzychylnym szpitalu. Widocznie zarządca jest zwolennikiem teorii, nie ważne jak mówią dobrze czy źle, byleby mówiło.
Emeryt21.05.2020, 12:01
Wkrótce wybory i się przekonają gdzie ich mamy !!!!
pani Helena21.05.2020, 11:58
Przeciez tam telefony odkladaja na biurko i można dzwonic cały dzien, a one placza żeby im pensje podniesc nie wiem za co??
onII21.05.2020, 11:38
w Nowym targu wszyscy zdrowi po co ta szopka, , czas przestawić wajchę
Abc21.05.2020, 11:16
Do ja tak udało mi się dodzwonić, super szybki termin.. Zastanawiam się tylko dlaczego muszę pokonać pół szpitala, żeby dostać się do dermatologa? Gdzie tu jest logika????
e221.05.2020, 11:10
To fakt! Dodzwonić się do szpitala: w sprawie terminowych badań, lub wizyt w poradniach - graniczy z cudem!!!! Mnie się nie udało, musiałam jechać osobiście i też były problemy z informacją czy będą badania ? Oczywiście przesunięte na może ok. 3 miesiące, na nie wiadomo kiedy?Należy dzwonić: hahaha, można sobie dzwonić!!!
kodziarze donoszą jak zawsze , a nie ludzie21.05.2020, 11:05
Nie wierze w żadne zdrowe i szczere intencje tej ... . Niech pilnuje raczej swojego i platformy nosa , bo się platforma kończy .Wystarczy tej troski przez 8 lat ich nierządu i tego co ze społeczeństwem wyprawiali . Gdzie ... wtedy była ? No gdzie była wówczas. sądzi ,że ludzie mają amnezję , a teraz nagle taka troskliwa . Tak wierze w te interwencje rzekomych obywateli o to co dzieje się pod szpitalem. Chyba kodziarze wyszli się badać i donoszą jak zawsze ?
kolega21.05.2020, 11:02
j23@ wpada rozwinąć ten jakże interesujący wpis chyba że Ty już tak z natury...byle pisać, roztrwaniając nasze pieniądze na Twoje wpisy, płacą solidnie, za każdy suchar...
j2321.05.2020, 10:34
Jestem oburzony tym, jak posłanka trwoniła publiczne pieniądze w POprzedniej kadencji.
Ja21.05.2020, 10:31
A udało się komuś w ostatnich dniach dodzwonić do rejestracji w poradniach specjalistycznych? Ciągle zajęte. Wszystko chore w tym szpitalu.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl