02.06.2020, 08:40 | czytano: 4100

Mieszkańcy domagają się budowy chodników

Arch. Podhale24.pl
Mieszkańcy apelują do władz gminy Poronin o budowę chodników dla pieszych na Lichajówkach oraz przy drodze Suche Górne – Ząb Krzyżówka.
Skierowali oni petycje w tej sprawie do Rady Gminy Poronin. Na ostatniej sesji radni jednogłośnie przychylili się do wniosku mieszkańców Lichajówek, należących do wsi Murzasichle. W petycji mieszkańcy wnoszą o budowę chodnika przy drodze gminnej z Murzasichla do Małego Cichego. Mieszkańcy boją się nie tylko o zdrowie swoich dzieci, ale również turystów, którzy licznie odwiedzają ten teren.
W swoim wystąpieniu przypominają, że jezdnią biegnąca przez Lichajówki szczególnie dużo pojazdów porusza się zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym. Przy drodze nie ma nie tylko chodnika, ale również odpowiedniego pobocza, aby przemieszczali się nim piesi – przypominają.

„Boimy się o zdrowie zarówno naszych dzieci, które muszą dochodzić do szkoły w Małem Cichem, jak i turystów, którzy idąc na wyciąg, albo do sklepu muszą mierzyć się z niebezpieczeństwem i iść po zaspach śnieżnych w zimie, a w lecie po fosie” – czytamy w petycji. „(…) Droga prowadząca do Małego Cichego jest wąska, a w dodatku na odcinku między Lichajówkami a Małem Cichem, na samej krawędzi jezdni znajduje się słup energetyczny, przy którym ciężko się minąć dwóm samochodom. W związku z tym przy ewentualnym projektowaniu, czy też budowie chodnika prosimy uwzględnić ten słup i przenieść go w inne miejsce”.

Radni zgodzili się ze stanowiskiem mieszkańców. Nowy chodnik w Lichajówkach jest niezbędny – uznali.

Druga petycja, która trafiła pod obrady radnych dotyczyła budowy wraz oświetleniem chodnika przy drodze Suche Górne – Ząb Krzyżówka. Okazuje się, że jezdnia należy jednak do powiatu tatrzańskiego i to w gestii starostwa w Zakopanem jest remont samej drogi, jak również budowa przylegającego do niej traktu dla pieszych. Stąd decyzja radnych o przekazaniu wniosku mieszkańców staroście tatrzańskiemu.

js/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Ludek02.06.2020, 11:33
tera lichajówki należą do murzasichla jak
trzeba zrobić inwestycje a jak sie organizuje kumoterki
to sie odbywają w małym cichym
Ixat02.06.2020, 10:15
I bardzo dobrze.
Przy obecnej wójt trzeba się domagać i to ostro.
Obecny skład gminy to śpiący i opieszali giermkowie.
krytyk02.06.2020, 09:50
Kultura mówi o proszeniu,a nie o domaganiu się !
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl