06.06.2020, 10:47 | czytano: 11057

Dwa kolejne przypadki COVID-19 w powiecie nowotarskim. Zakażenie zostało przywleczone ze Śląska

- To młodzi mężczyźni, którzy przechodzą chorobę bezobjawowo. W tej chwili są umówieni na konsultacje w szpitalu w Krakowie, więc jeszcze nie wiadomo, czy zostaną hospitalizowani, czy pozostaną w izolacji domowej - informuje Jolanta Bakalarz, szefowa nowotarskiego sanepidu.
Jak dodaje Powiatowy Państwowy Inspektor Sanitarny w Nowym Targu, wszystkie osoby, które miały z nimi kontakt objęte zostały nadzorem Sanepidu i są na kwarantannie domowej.
Nowe przypadki dotyczą osób, które nie są powiązane z wcześniej wykrytymi zakażeniami patogenem. - To są kompletnie niezależne przypadki. Obaj panowie także nie są ze sobą powiązani. Obaj mięli kontakty z Śląskiem, gdzie najprawdopodobniej się zarazili - potwierdza szefowa Sanepidu.

W powiecie nowotarskim mamy już od początku pandemii 10 przypadków zarażenia koronawirusem wśród mieszkańców.

s/
zobacz także
komentarze
goral07.06.2020, 00:01
A kto odpowie za nie udzielenie powaznie chorym pomocy,lub umierajacym z innych przyczyn niz wymysloNY KORONASWIRUS!!??Ja Pie.....e nie moge tego sluchac ,jak nasz super fajny minister zdrowia mowi ze na jesien znow KORONKA sie pojawi....Ludzie prosze was przeciez okres jesienno zimowy i poczatek kazdego roku zawsze niesie ze soba jakies odmiany grypy....wiec skonczcie pier....... na temat tego KORONASWIRUSA!!!
PL06.06.2020, 20:25
@nie ślepy Chyba jesteś jednak ślepy a przynajmniej otumaniony przez te pisowsie bajeczki.Obejrzyj coś innego jak bzdury tv info.Niemcy,Czesi,Słowacy itd... w marcu i kwietniu robili taką ilość testów na jeden milion mieszkańców że zapobiegli roznoszeniu wirusa.Teraz Czesi otwierają granicę ze wszystkimi tylko nie z Polską,bo u nas dalej tylko pisowska durna gadka jacy to my silni zwarci gotowi i nic więcej.A ty zaszczuty na wszystkich o innych poglądach mnie z kraju nie wypraszaj bo tak wyganiacie wszystkich aż wam kiedyś braknie ludzi do roboty i płacenia podatków na to nieróbstwo dojnej zmiany.
Stasek06.06.2020, 19:21
Ftos to zbadoł jak bezobjawowo przechodzą chorobę .ZAŚ CUD na PODHOLU. SYĆKA, ŚYĆKO WIEDZOM, INO SIE PRZYPATRZOM, hej!!
Piotruś06.06.2020, 17:58
@Maryśka.Masz chłopa? Jak tak to szkoda(gościu masz skarb,tylko nie zakopuj). Taka baba by mi i *** pasowała, z jajami .Bo ten PL i Józek to tylko komp i....mieli przykre zdarzenie kiedyś z zamkiem w dżinsach.
nie ślepy06.06.2020, 16:58
@ PL...twoje peowskie POglądy walą na odległość a te lody na maseczkach to twoi cwaniacy chcieli kręcić! POco siedzisz w Polsce, przenieś się do innego kraju, gdzie lepiej działają...krematoria...
I jeszcze jedno mów do ***, że trzeba maseczki nosić w miejscach publicznych i odległość zachowywać...puste gadanie!
Piotr06.06.2020, 16:46
Czy już media dadzą se siana z tą grypą? Czy musi gdzieś na świecie jakaś tragedia się wydarzyć żeby się zamknęli? Na grypę(powikłania), nie mniej,więcej osób umiera co roku,na raka,hiw z głodu coraz więcej.Jak z tego(paniki wywołanej przez nich) za lata pupki rządzące z tego wybrną?Jak rodzinki komuchów teraz ?(se w miodku żyją,znani k***) Kiedy pierwsza rakieta leci na Marsa? Z braku miejsc siądę na ogonie.
117KM06.06.2020, 15:35
Pic na wode foto montarz
Miejscowy06.06.2020, 14:50
Do takich pacanów jak "Del'..."Wykonano u nich testy, ponieważ mieli kontakt z osobą zakażoną.'
Miejscowy06.06.2020, 14:48
To dopiero początek,efekty zniesienia maseczek dopiero przed nami.Do Maryska ,takie munduści to ty sobie przed lustrem opowiadaj.My wiemy więcej o przemieszczaniu się ludzi niż ty.I nikt nikomu nie zakazuje sie przemieszczać(chociaż nad morzem Ślązakom odmawiają).Chodzi o to że oni nie potrafią sie dostosować do zasad a sa gośćmi.Nie nosili maseczek jak był obowiąze wszędzie je nosić,i teraz też nie noszą ani w sklepach ani w busach ani w knajpach.Takie cwaniakowanie i nie liczenie sie z innymi.A my nie chcemy mieć tego co na Śląsku.
góral06.06.2020, 14:08
Żeby rzetelnie ocenić poczynania rządu w czasie epidemii trzeba porównać to co jest u nas z innymi krajami byłego bloku wschodniego, czyli tymi gdzie od klikudziesięciu lat szczepiono przeciwko gruźlicy! To, że ta szczepionka miała wpływ na odporność populacyjną widać dobrze na przykładzie Niemiec: landów dawnego DDR i landów zachodnich. Popatrzcie jak dobrze poradzili sobie Czesi, Słowacy, a nas dalej tyle samo zachorowań co w marcu i kwietniu!!! Bo tam masowo testowano a u nas nie. Gospodarka siada więc trzeba wszystko otworzyć, nie da się dalej tak żyć. Ale niech przynajmniej przestaną opowiadać bajki jak to ONI sobie świetnie poradzili, bo tego już nie da się słuchać! I niech w końcu przestaną się porównywać do Belgii, Włoch czy Stanów Zjednoczonych. Dawne demoludy są bliżej - do nich się władzo porównaj, przecież jesteś "uczciwa".... podobno!
Del06.06.2020, 13:03
Jesli choruja bezobjawowo to chyba wrozka z kart to stwierdzila, a pozniej testy zrobili, ktore pewnie sa z Chin bez atestu.
plandemia06.06.2020, 11:55
jak wysprzedadza reszte kopalni to juz nie bedzie zlego koronawirusa?
marusynianka06.06.2020, 11:29
Poco się tyn Jaśiek phoł do tyj roboty na tyn Śląsk. Nimioł tu na podhalu roboty
szuser06.06.2020, 11:26
Przecież Duda mówił, że już Morawiecki z Szumowskim uratowali Polskę.
Maryska06.06.2020, 11:13
Piękne Podhale, kraina mlekiem i miodem płynąca, nie dotknięta chorobami ani innym złem. Dobrzy, uczciwi i w Boga wierzący ludzie, niewiedzacy co to zawiść i pycha. I nagle przyjedzie taki Austryjak, Niemiec albo inny ceper i zniszczy tą bajkę. Tak to właśnie jest jak się siedzi całe życie na wsi i nie nie ma pojęcia, że poza wioska są ludzie którzy się przemieszczaja, bo mają do tego prawo. Maja prawo pojechac też na Podhale i w inne strony. Takie jest życie i trzeba się z tym liczyć że choroba może się rozprzestrzenic. Tak jak w każdym innym kraju a nie pisać bzdur, że choroba została "przywleczona"...
józek06.06.2020, 11:01
otworzycie baseny to dopiero będziemy mieć tu drugie włochy.
PL06.06.2020, 10:57
W niektórych państwach które według PiS sobie nie poradziły z wirusem nowych! zakażeń jest już mniej jak w Polsce.Tam się działało u nas kręciło się lody na maseczkach.
Mieszkanka06.06.2020, 10:53
i dalej wpuszczajmy Śląsk na weekendy na Podhale to zaraz u Nas będzie to samo
Zobacz pełną wersję podhale24.pl