10.06.2020, 15:29 | czytano: 5755

Bezpański pies, który pomagał pilnować granicy, znalazł dom

Do Myślenic trafił bezpański pies, który przez kilka tygodni pomagał pilnować polsko-słowackiej granicy w Łapszance.
O czworonogu pisaliśmy na początku maja. Gdy ukazała się informacja, że dla psa, którym tymczasowo zaopiekowali się strażnicy graniczni pilnujący granicy w rejonie Łapszanki, w Urzędzie Gminy Łapsze Niżne oraz w schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Nowym Targu, gdzie psiak przechodził schroniskową kwarantannę oraz niezbędne zabiegi medyczne, rozdzwoniły się telefony. Ludzie z całej Polski oraz zagranicy pytali o możliwość adopcji pieska.
Najszybciej dobre serce okazało młode małżeństwo z Myślenic, do których ostatecznie trafił pomocnik strażników granicznych. Giro (jak wyścig kolarski Giro d'Italia) – bo takie imię dostał psiak – trafił w naprawdę dobre ręce. Jego nowi opiekunowie są bardzo aktywni: biegają, chodzą po górach, wspinają się, jeżdżą na rowerach – a głowa rodziny łączy pracę zawodową ze służbą w Podhalańskiej Grupie GOPR.

W tym tygodniu funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej wyruszyli w podróż do schroniska skąd zawieźli go do nowych opiekunów.Źródło: KOSG, oprac. r/
komentarze
Azor10.06.2020, 20:10
W ochronie granic są LUDZIE. Brawo,cieszy strażnicy z tamtej okolicy!!! !Może moderator ,,delikatnie,, wie kto się psiskiem opiekował ? Wielkie podziękowania(lizanie kufy przez psinę) i awans się należy.
Właścicuel10.06.2020, 19:47
Dzięki na wzajem :-)
Piotrek10.06.2020, 18:12
Jesteście fantastyczni,kochani.Z Giro na razi nie wspinajcie
się.Macie nie normalne tylko OGROMNE serca.Jesteście Naj,ech. :))))))
ania10.06.2020, 16:36
Piesku bądź szczęśliwy, a właścicielom życzę wszystkiego najlepszego :)
Zobacz pełną wersję podhale24.pl