15.06.2020, 14:12 | czytano: 5417

Obywatelskie zatrzymanie dwóch nietrzeźwych kierowców w Rogoźniku i Gronkowie

Arch. Podhale24.pl
Pierwszy z kierowców miał 2 promile, a drugi 1,5. Obu zatrzymali przypadkowi ludzie wyciągając kluczyki ze stacyjki lub uniemożliwiając dalszą jazdę.
Pierwsze zdarzenie miało miejsce w piątek wieczorem w Rogoźniku. Policjanci otrzymali zgłoszenie o kierowcy skutera, który jechał „zygzakiem” i wszystko wskazywało na to, że może być pod wpływem alkoholu. Osoba, która zgłosiła to policji, wykorzystując odpowiedni moment wyciągnęła kluczyki ze stacyjki skutera, uniemożliwiając mu dalszą jazdę. Na miejsce przyjechała policja, która zatrzymała kierowcę. Badanie trzeźwości wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie.
Drugie, podobne zdarzenie, miało miejsce w niedzielę wieczorem w Gronkowie. W tym przypadku zgłaszający interwencję mężczyzna uniemożliwił dalsza jazdę kierowcy mitsubishi. 54-latek kierujący samochodem był pijany. Badanie trzeźwości wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Tylko podczas ostatniego tygodnia na drogach powiatu nowotarskiego ujawniono 12 nietrzeźwych kierujących.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
Zeleźniok15.06.2020, 14:22
I dlatego ja przeniosłem się do Chicago, tu mogę swobodnie uprawiać swoje dwa hobby. Obalanie "ucha" i hajboki a potem jazda mojom niemiecką karą.
Fasolka15.06.2020, 14:17
Powinno się pokazywać twarze takich drogowych pijaków
dowcipniś15.06.2020, 14:15
Dobre i 2 promile jak nic hahahahah
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl