17.06.2020, 19:07 | czytano: 4794

Nowy komendant małopolskich strażaków

Fot. UMWM
W Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie odbył się uroczysty apel z okazji przekazania obowiązków małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP. Komendanta st. bryg. Marka Bębenka zastąpił na stanowisku st. bryg. Piotr Filipek, jego dotychczasowy zastępca.
Decyzją ministra spraw wewnętrznych i administracji odwołany został dotychczasowy komendant st. bryg. Marek Bębenek. Komendant Bębenek pełnił tę funkcję od 29 marca 2019 r. do 15 czerwca 2020 r. Na stanowisko małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP powołany został dotychczasowy zastępca małopolskiego komendanta wojewódzkiego PSP - st. bryg. Piotr Filipek.
W uroczystości wzięło udział wielu znamienitych gości, w tym komendant główny PSP nadbrygadier Andrzej Bartkowiak, parlamentarzyści Elżbieta Duda i Krzysztof Kozik, wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz wicewojewoda Zbigniew Starzec.
Zaproszeni goście podkreślali, że st. bryg. Marek Bębenek jest człowiekiem wyjątkowym, jeśli chodzi o jego zawodowe dokonania, olbrzymie doświadczenie, a także tak potrzebną w strażackim fachu odwagę do podejmowania decyzji i trudnych wyzwań. Jednocześnie wyrażano również przekonanie, że współpraca z nowym komendantem małopolskim, st. bryg. Piotrem Filipkiem, będzie równie udana, gdyż jest on doświadczonym strażakiem i dowódcą.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl