19.06.2020, 12:27 | czytano: 5318

Miliony dla podhalańskich szpitali (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski
NOWY TARG. - Jestem głęboko wdzięczny za wysiłek i ofiarność tysięcy pracowników małopolskiej służby zdrowia. Zapewniam, że jako samorząd województwa robimy wszystko, by wesprzeć was w każdy możliwy sposób - mówił Witold Kozłowski. Marszałek przekazał dziś na ręce przedstawicieli szpitali pierwsze czeki na zakup sprzętu i wyposażenia niezbędnego do walki z pandemią.
Spotkanie połączone z oficjalnym przekazaniem czeków w ramach projektu Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej - Pakiet Medyczny odbyło się w Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II.
Małopolska przeznaczyła na walkę z koronawirusem i jego negatywnymi skutkami niemal miliard złotych. Pieniądze na łagodzenie skutków pandemii pochodzą z Funduszy Europejskich oraz budżetów państwa i województwa. - Zarząd województwa uruchomił w tamach Małopolskiej Tarczy Antykryzysowej 6 pakietów pomocowych realizowanych w obrębie trzech etapów. Pierwszy etap stanowi pakiet medyczny, przedsiębiorczości i płynności finansowej, drugi buduje pakiet socjalny i edukacyjny, natomiast trzeci - to pakiet rozwoju - wymienia marszałek Kozłowski, dodają, że "angażowane są niebagatelne środki, w sumie to około miliarda zł na ratowanie zdrowia, życia, miejsc pracy i całej gospodarki".

Na bezpośrednie leczenie chorych i ratowanie życia Małopolska przeznaczyła 190 mln. Pieniądze te w ramach projektu MTA - Pakiet Medyczny zostały skierowane na zakup wyposażenia, sprzętu i aparatury medycznej. Wachlarz zakupów jest szeroki od środków ochrony osobistej przez respiratory, po karetki. W sumie dla małopolskich szpitali kupiono 50 nowoczesnych, w pełni wyposażonych karetek.

W Podhalańskim Szpitalu Specjalistycznym marszałek przekazał pierwszy zestaw czeków. Zarząd województwa małopolskiego podjął decyzję o dofinansowaniu Szpitala Powiatowego im. T. Chałubińskiego w Zakopanem kwotą ponad 2 mln na zakup dwóch karetek, sprzętu medycznego i środków ochrony indywidualnej. Również nowotarski szpital zakupić ma m. in. dwie karetki. Otrzymał na ten cel ok. 2,6 mln. Wojewódzki Szpital Rehabilitacyjny im. S. Jasińskiego w Zakopanem za ponad 570 tys. kupić ma sprzęt medyczny i środki ochrony indywidualnej. Dla Zespołu Opieki Zdrowotnej w Suchej Beskidzkiej przeznaczono ponad 1,7 mln na zakup karetki i innego sprzętu medycznego.

Z rąk marszałka czeki odebrali - Marek Wierzba dyrektor Podhalańskiego Szpitala Specjalistycznego im, Jana Pawła II, dr Józef Fortuna dyrektor ds. lecznictwa placówki w Suchej Beskidzkiej, Dariusz Grzywnowicz dyr. szpitala Wojewódzkiego w Zakopanem i Paweł Miskowski koordynator Zespołu Ratownictwa Medycznego Szpitala Powiatowego w Zakopanem.
- Jestem głęboko wdzięczny za wysiłek i ofiarność tysięcy pracowników małopolskiej służby zdrowia. Zapewniam, że jako samorząd województwa robimy wszystko, by wesprzeć was w każdy możliwy sposób. Niech te czeki i tak bardzo dziś potrzebny sprzęt oraz specjalistyczne wyposażenie będą tego kolejnym dowodem - podsumował Witold Kozłowski.

Pieniądze i czeki w ramach Pakietu Medycznego MTA trafią do 46 partnerów z Małopolski.

opr. s/ zdj. Michał Adamowski
zobacz także
komentarze
Mariusz21.06.2020, 16:32
Dwa miesiące mieliście gdzieś sxpital. Nic nie było a teraz pieniądze rozdajecie przed wyborami. Kupowanie wyborców! Za nasze pieniądze. Jak trzeba dawać na szpital bo są braki to dyrekcję trzeba wymienić
Konkurs21.06.2020, 08:45
Kogo brakuje na zdjęciach?
prawy i sprawiedliwy19.06.2020, 18:35
A co z tym instruktorem narciarstwa co handlował maseczkami? Dobre informacje miał co nie? Gdzie są służby?
Ja bym nie dał rady19.06.2020, 15:58
Ja tak patrzę na pana marszałka i widzę, że ten jego wieki trud pracy dla województwa całkiem mu służy. Im więcej pracuje dla naszego dobra, tym jest ładniejszy.
ss19.06.2020, 14:30
Dodrukowali przeszło sto miliardów bez pokrycia to cóż to jest rozdawać,
Przedwyborczy19.06.2020, 14:09
Kwestia czasu jak znowu zaczniemy dostawać wypłaty miesięczne w milionach Ministerstwo już za worki które kosztowały 70 groszy płaci po 120 złotych nie wspomnę o respiratorach od handlarza bronią gdzie przepłacają trzy krotnie
turysta z plecakiem19.06.2020, 13:35
AHA Obiecanki cacanki .--------------
Miecio19.06.2020, 13:27
Pieniądze od wyimaginowanej wspólnoty...... Dyrektrorzy z nadania PiS powinni tych pieniędzy nie przyjmować ????
leming doskonały19.06.2020, 12:37
Qwa - o czym ten człowiek mówi - NIE BYŁO I NIE MA ŻADNEJ PANDEMII - używanie określeń "epidemia - pandemia" przez rządzących i środki masowego przekazu jest celowe, bo wywołać w społeczeństwie lęk, strach, bo takich ludzi najlepiej jest zmanipulować, takim osobnikom można wmówić wszystko i przede wszystkim ograniczyć do maksimum ich prawa - wolność, tworząc z nich niewolników, którzy jak mawiał Premier Morawiecki " mają zap...ać za miskę ryżu" Dotarło ???
Zobacz pełną wersję podhale24.pl