23.06.2020, 16:17 | czytano: 7330

Policjanci odzyskali skradzione elektronarzędzia, a przy okazji trafili na narkotyki

Fot. KPP Nowy Targ
Policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju odzyskali przedmioty pochodzące z kradzieży z włamaniem, do której doszło w Skawie.
Rabczańscy funkcjonariusze prowadzili dochodzenie w sprawie włamania i kradzieży elektronarzędzi, do którego doszło w Skawie na początku kwietnia. W ostatnim czasie ustalili, że skradzione łupy znajdują się na jednej z posesji powiatu nowotarskiego. Kilka dni temu podczas przeszukania posesji i zabudowań, policjanci znaleźli i odzyskali skradzione przedmioty. Ponadto natrafili na 41 sadzonek konopi indyjskich rosnących w doniczkach i w gruncie, w różnej fazie wzrostu, ponad 700 gramów substancji psychoaktywnych oraz 47 gramów marihuany.
W związku z posiadaniem narkotyków policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę. Okazało się, że odnalezione przedmioty pochodzące z włamania mężczyzna kupił po okazyjnej cenie.

29-latek tego samego dnia usłyszał zarzuty uprawy konopi indyjskich, posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz paserstwa. Za popełnione przestępstwa, zatrzymanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ddt27.06.2020, 05:42
Szkoda chlopa dal sie zlapac jak dziecko zle sie tlumaczyl mogl powiedziec ze o niczym nie wie ze te rzeczy to babci jego
Miastowy23.06.2020, 21:39
Mam nadzieje iż solidny wyrok dostaną.Trzeba więcej patroli w nocy gdyż nikt nie patroluje a złodzieje grasują
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl