25.06.2020, 22:17 | czytano: 3012

Skoczkowie są zdrowi. "Wszyscy są ujemni"

zdj. Podhale24
Polski Związek Narciarski przekazał informację z Sanepidu, iż wyniki testów na koronawirusa polskich skoczków i sztabu szkoleniowego kadry narodowej pokazały wynik ujemny. Oznacza to, że podopieczni trenera Michała Doleżala są zdrowi, kończą zgrupowane w Wiśle, a potem wracają do domów.
Wykonano w sumie 23 testy. Jan Winkiel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego powiadomił o wynikach testów krótko: "Wszyscy są ujemni".
Przypomnijmy, że w poniedziałek Adam Małysz poinformował, że został zakażony koronawirusem. Dyrektor sportowy PZN nie widział się z zawodnikami i trenerami, ale odwiedził kadrowiczów na zgrupowaniu w Zakopanem.

PZN zdecydował, że cała 24-osobowa kadra przejdzie test na obecność koronawirusa. W poniedziałek test wykonano w Bielsku-Białej u Łukasza Gębali - fizjoterapeuty kadry skoczków, który był potencjalnie najbardziej narażony na kontakt z wirusem, bo widział się z Adamem Małyszem.

Testy polskiej kadry w skokach narciarskich na koronawirusa przeprowadzono wczoraj w Wiśle. Materiał opublikował portal Skaczemy.pls/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
ski26.06.2020, 06:55
teraz Adam sprawuje opiekę nad kadra BEZOBJAWOWO
Pepe25.06.2020, 23:33
Wielka szkoda, że Adam zaczyna zabierać się za politykierstwo. Sportowcem był wybitnym..
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl