26.06.2020, 14:23 | czytano: 3479

Naprawa drogi od Włosienicy do Morskiego Oka

W poniedziałek rozpocznie się remont na drodze do Morskiego Oka. Utrudnienia potrwają ok. dwóch tygodni. Remontowany będzie prawie dwukilometrowy odcinek nawierzchni asfaltowej. Przez kilka dni transport konny będzie zawieszony, a droga zostanie zamknięta dla ruchu kołowego.
Remont, prowadzony na odcinku od Włosienicy do Morskiego Oka, rozpocznie się w poniedziałek 29 czerwca i potrwa, w zależności od pogody, do około 10 lipca.
W pierwszym tygodniu będą prowadzone prace przygotowawcze: uzupełnianie ubytków, wyrównywanie nawierzchni. Szlak jednak będzie otwarty, chociaż należy się spodziewać utrudnień. W kolejnym tygodniu, około 6 lipca rozpocznie się kładzenie asfaltu. Ponieważ prace będą prowadzone na całej szerokości drogi, ruch turystyczny na odcinku od Wodogrzmotów Mickiewicza do Morskiego Oka ze względów bezpieczeństwa, na wniosek wykonawcy, zostanie wstrzymany. Prace będę prowadzone przez trzy kolejne dni.

Dzięki naprawie ostatni fragment drogi będzie łatwiejszy do pokonania dla osób niepełnosprawnych, czy rodziców z wózkami dziecięcymi.

W czasie drugiej fazy remontu transport konny nie będzie dostępny, wyłączony będzie także całkowicie ruch pojazdów nienależących do wykonawcy remontu. Turyści wybierający się w tych dniach do Doliny Pięciu Stawów Polskich czy Roztoki będą mogli tam dotrzeć szlakiem zielonym (od Wodogrzmotów Mickiewicza). Dojście do Morskiego Oka czerwonym szlakiem nie będzie możliwe. TPN prosi, aby nie planować w tym terminie wycieczki na Rysy od strony słowackiej na polską.

- Pierwotnie remont był zaplanowany na czerwiec, kiedy ruch turystyczny jest mniejszy. Niestety i tu epidemia pokrzyżowała nam plany. Zdajemy sobie sprawę, że utrudnienia nastąpią już w okresie wakacji, ale nie możemy prac odkładać na później. W górach wiele zależy od pogody i mogłoby się okazać, że jesienią plany remontowe pokrzyżowałaby z kolei niesprzyjająca aura - mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor Tatrzańskiego Parku Narodowego.
Wszystkie informacje na temat warunków na szlakach, utrudnień, zagrożeń można znaleźć w komunikacie turystycznym na stronie tpn.pl, można też zasięgnąć informacji mejlowo infotur@tpn.pl, telefonicznie 18 20 23 300 lub osobiście w Punkcie Informacji Turystycznej przy rondzie Jana Pawła II w Zakopanem.

TPN, s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
bałda27.06.2020, 12:01
Przecież wiadomo, że z Włosienicy d Morskiego tylko na nogach; transport wstrzymany żeby tłumy się nie pchały w trakcie remontu-to logiczne...
Górołaz26.06.2020, 15:41
Do @Jan
Na tym odcinku transport konny już nie jest prowadzony. Korzystający z usługi od polany Włosienica pod MO muszą się dostać z buta, i to ten odcinek jest remontowany.
Ale po co sprawdzać jak się czegoś nie wie przed komentowaniem.
Autobusy elektryczne wcale nie są ekologiczne (ładowanie prądem z elektrowni węglowych, zużyte baterie, mówi to Panu coś?).
Jan26.06.2020, 15:11
Drogę niszczy transport konny kopytami...
Nie stać gminy na autobus elektryczny?
Mamy XXI wiek...
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl