27.06.2020, 12:10 | czytano: 3797

Miejsca parkingowe na Palenicy Białczańskiej wyłącznie przez internet

Zwiększa się pula miejsc parkingowych na Palenicy Białczańskiej dostępnych przez internet. Korzystając z tej usługi, turysta ma gwarancję, że – wybierając się w wakacyjny dzień nad popularne Morskie Oko – będzie miał gdzie zostawić samochód.
W sprzedaży online dostępny jest już cały parking na Palenicy Białczańskiej – położony tuż przy wejściu na szlak do Morskiego Oka. Rezerwacji można dokonać przez stronę internetową tpn.pl – do godziny 22:00 dnia poprzedzającego realizację. Rekomendujemy przyjazd na parking do godziny 8 rano, ponieważ w sezonie po tej godzinie na drodze dojazdowej tworzą się już olbrzymie korki. Dla turystów wybierających się nad Morskie Oko dostępny jest także położony nieco dalej, około półtora kilometra od wejścia na szlak parking na Łysej Polanie – tu jeszcze będzie prowadzona sprzedaż tradycyjna na miejscu, ale w przypadku dużego ruchu może się okazać, że miejsc zabraknie. W takim wypadku będzie można skorzystać z parkingów dostępnych na terenie gminy Bukowina, skąd będzie organizowany transport zbiorowy; a także z transportu publicznego.
– Rekomendujemy rezerwację internetową, bo tylko taka forma zakupu da nam gwarancję miejsca parkingowego. Proces zakupowy jest maksymalnie uproszczony, system pozwala na szybką płatność online. Zależy nam na usprawnieniu początkowego etapu tatrzańskiej wycieczki. Ten model sprzedaży będziemy rozwijać. Liczymy również na stopniowe wyeliminowanie korków i chaosu komunikacyjnego w tym rejonie – mówi Szymon Ziobrowski, dyrektor TPN. – W okresie wdrożeniowym mogą się zdarzać pewne potknięcia, ale liczymy na wyrozumiałość i czekamy na wszelkie krytyczne uwagi.

TPN zachęca także do zakupu biletów wstępu do Parku drogą elektroniczną w aplikacjach SkyCash i mPay lub za pośrednictwem strony tpn.pl (szczegóły: www.tpn.pl/zwiedzaj/e-bilety). Uwaga: bilet wstępu oraz potwierdzenie rezerwacji miejsca parkingowego należy zapisać w telefonie lub wydrukować, aby były dostępne do okazania w przypadku braku zasięgu, co często ma miejsce na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego (również na Palenicy Białczańskiej). Wszelkie uwagi można zgłaszać pod adresem: ebilety@tpn.pl.

Materiały prasowe, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
xyz28.06.2020, 08:12
To teraz jeszcze aplikacja na zwiedzanie i wirtualny spacer do morskiego i kasa jest i święty spokój.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl