27.06.2020, 13:30 | czytano: 10688

Rozpoczynają się przygotowania do budowy obwodnicy Nowego Targu

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie ogłosiła przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej dla obwodnicy Nowego Targu oraz Limanowej. Obydwie inwestycje powstaną w ramach rządowego programu „100 obwodnic”.
Planowany zakres obwodnicy Nowego Targu obejmuje m.in:
· budowę nowego odcinka drogi krajowej poza zwartą zabudową miasta o długości około 5,0 km
· budowę skrzyżowań i przejazdów drogowych,
· budowę i przebudowę 4 obiektów inżynierskich,
· budowę połączeń komunikacyjnych do obsługi terenów przyległych do projektowanej drogi
· budowę urządzeń ochrony środowiska i infrastruktury towarzyszącej

Planowana obwodnica rozpocznie się w miejscu włączenia do węzła „Nowy Targ Południe”, który powstanie budowy dwujezdniowej DK47 Rdzawka - Nowy Targ. Na końcu przebiegu włączona zostanie do istniejącej DK49 (ul. Jana Pawła II), w pobliżu planowanego nowego przebiegu drogi wojewódzkiej nr 969, która będzie obwodnicą miejscowości Waksmund, Ostrowsko i Łopuszna.

Parametry techniczne drogi krajowej nr 49:

· Klasa drogi: GP
· Prędkość projektowa: Vp=80 km/h
· Przekrój: 2 x 2
· Szerokość jezdni: 2 x 7,0 m
· Szerokość pasa ruchu: 3,5 m
· Szerokość pasa dzielącego: 4,0 m (w tym opaski 2 x 0,5m)
· Szerokość pasa awaryjnego: brak
· Szerokość pobocza utwardzonego: 1,5 m
· Kategoria ruchu: KR5
· Nośność nawierzchni: 115 kN/oś

Źródło: GDDKiA, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
van30.06.2020, 11:35
@Krzysiek
składka owszem jest, ale transfer netto dla Polski od 2014 to ponad 120 mld Euro.
Napisz coś o tej kolonizacji? , bo rozumiem że to nasza myśl techniczna , know-how , ogromny i nieograniczony kapitał,powinna dominować na świecie, Wiadomo ,że krzemowa kotlina jest w NT , a produkcja i centra badawcze najlepszych samochodów i maszyn budowlanych są w Maruszynie, a w Dziale pod lotniskiem Stasek i spółka pracują nad hiperloop bo ich samoloty mimo że najlepsze na świecie to jednak ich przyszłość jest niepewna. W Dzianiszu pracują najlepsi absolwenci z podhalańskich szkół, mają już opracowane w laboratoriach skuteczny lek na nowotwory, a ich firma skupuje na świecie koncerny farmaceutyczne. Kasa na inwestycje jest bo finansują to nasze bambry z Rynku z NT razem z grupą inwestorów z Krupówek. Tak niestety jesteśmy skazani na kolonizację, do tej pory nawet to się sprawdzało , ale teraz koszty pracy rosną więc biznes przeniesie się dalej , a nam zostanie sadzenie ziemniaków, ale i z tym problem bo żeby konkurować z innymi to też trzeba mieć wiedzę i zainwestować.
Kto lepiej gospodaruje pieniędzmi tak porównując do naszego życia, to się dopiero okaże, bo znam wielu którzy żyli ponad stan , paru się udało ale większość poległa . A co do agentury to sabotowanie i obrzydzanie Unii to raczej wygląda to interes Moskwy. Ale pomijając wszystko, korzystajmy jako mieszkańcy ,że mamy wielu posłów z naszego regionu i niech budują te drogi, obwodnice w końcu!!
wojtek30.06.2020, 06:28
Jeszcze do ceper. Poza tym mając pieniądze z podatków można je wydawać na różne cele, niekoniecznie na rozwój i likwidację ubóstwa, oraz pomoc potrzebującym. Można np. finansować oszustów, kombinatorów i złodziei. Karuzele VAT, nietrafne decyzje odnośnie zakupów rządowych, dla wojska i.t.d.
wojtek30.06.2020, 06:20
Do ceper. Rząd ma pieniądze z naszych podatków to fakt, ale zwróć uwagę na to że jak rządziła PO to ludzie także płacili podatki. Dodatkowo rząd miał pieniądze z prywatyzacji zakładów, banków nie wspomnę już o zabranych z OFE itd. A jak wiesz deficyt budżetowy był ogromny. Pieniędzy jak twierdził Rostowski nie ma i nie będzie. To chyba duża różnica.
Krzysiek29.06.2020, 16:27
@ceper

To co piszesz jest bardzo prymitywne. Pieniądze wszystkich rządów pochodziły i pochodzą z podatków. Sam łatwo wpadasz w sidła, które wydaje ci się, że zastawiasz na innych. Piszesz, że pieniądze daje Mumia Europejska - chwileczkę, jaka Mumia/Unia - czy ona ma jakieś pieniądze, no też ma tylko z podatków. A nie piszesz o tym, że Polska (podatnicy) do budżetu Mumii musieli w ubiegłym roku wpłacić 20 mld zł w ramach tzw składki. I tak co roku - to poważnie obniża wartość tego niby netto transferu do nas, zwłaszcza jak weźmiesz pod uwagę ekonomiczną kolonizacje i likwidację przemysłu po wejściu do tego dziwnego tworu.

My uważamy (co zresztą jest oczywiste), że rząd PiS lepiej i uczciwiej gospodaruje tymi pieniędzmi. Nie jest to szczególnie trudne na tle poprzedników, którzy mieli dwie cechy: (1) złodziejstwo na dużą skalę; (2) agenturalna działalność na rzecz Berlina.
ceper29.06.2020, 11:16
Do Wojtek- według Twojego myslenia to PIS dał pieniadze?
To nasze z podatków i unijnych dopłat jakbys nie wiedział.
Skąd niby Rząd ma pieniądze. Swoje z wypłaty dają?
wojtek29.06.2020, 06:44
Dziękujemy. Dobrze że jednak pieniądze są. To nie tak jak za rządów PO. Gdy twierdzili: pieniędzy nie ma i nie będzie.
wojtek29.06.2020, 06:42
Całe szczęście że nie rządzi Trzaskowski bo zamiast obwodnicy mielibyśmy strefę relaksu. To bardzo dobra wiadomość.
takie tam27.06.2020, 21:37
jeśli już coś zaczną to skończą jak zmieni się władza to długo w Małopolsce nie zobaczycie inwestycji w większej skali bo tutaj PiS ma spore poparcie to będzie kara , kasa pójdzie w województwa inne teraz jest sporo inwestycji. A że to wszystko trwa i trwa co zrobić jak można pisma pisać i się nimi wymieniać w końcu to biurokracja musi coś robić kilka . Takie mamy realia
Miescon27.06.2020, 21:33
Miasto Nowy Targ w końcu odżyje od tłoku . Oby jak najszybciej .
epo27.06.2020, 20:27
Te łopaty których użyli do rozpoczęcia na licytacje , możne jakaś kasa wpadnie , a jej nigdy za wiele
STAŚ27.06.2020, 18:09
Jest dobrze ! Do roboty.
Burok27.06.2020, 17:44
Strefę relaksu można przesunąć . Droga jest potrzebna żeby uwolni miasto od korków i ruchu tranzytowego
STAŚ27.06.2020, 16:39
Dobrze, bardzo dobrze. Działać !!!
Dani27.06.2020, 15:36
Jeśli pójdzie tak jak z obwodnicą Waksmunda Ostrowska i Łopusznej to powinna być gotowa już za jakieś 15 lat
Klm27.06.2020, 14:59
To już po spokojnej Strefie Relaksu
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl