02.07.2020, 17:10 | czytano: 53325

Pogrzeb Zofii Karpiel - Bułecki (zdjęcia)

fot. Piotr Korczak
Na Pęksowym Brzyzku pochowano Zofię Karpiel, zwaną ciotką Bułeckulą, jedną z najbardziej barwnych, znanych i lubianych osób w Zakopanem.
W ostatnim pożegnaniu towarzyszyli jej przyjaciele, muzykanci, mieszkańcy Zakopanego i wiele osób z całej Polski. Obecna była m.in. Kayah oraz Sebastian Karpiel Bułecka.
Przez lata pracowała w banku, a także prowadziła pensjonat. Była związana z zespołami regionalnymi. Matka nauczycielki Anny i architekta, znawcy folkloru Karpat - Jana.

- Niezwykle barwna postać. Wielka zakopiańska osobowość. Społecznie - nie do zastąpienia. Znała wszystkich i wiedziała kogo z kim skontaktować, kim kto jest, by jak w razie potrzeby pomóc - mówi Anna Buńda Dorula, artystka ludowa.

Prowadziła na Lipkach szałas, w którym spotykało się wielu ludzi. Była niezwykle aktywna - uczestniczyła nie tylko w wydarzeniach kulturalnych, ale społecznych, czy patriotycznych. Wesele góralskie bez Ciotki Bułeckuli było czymś nie do pomyślenia.

pk/s/ zdj. Piotr Korczak
zobacz także
komentarze
Licho12.07.2020, 18:06
Do , JA co teraz napiszesz sanepid już szuka żałobników tych ze zdjęcia są zarażeni korona wirusem osobie która przyjmowała kondolencje należy się mandat w wysokości trzydzieści tys złotych
Do gmin09.07.2020, 22:13
Pogrzeb rozumiem, ale dlaczego gminy organizują imprezy i zapraszają ludzi, tutaj trzeba interweniować i to zaraz...!!!!!!!
JA04.07.2020, 14:10
ZochazKrakowa

na mózg sobie tę maseczkę załóż...tyle się trąbi o tym, że to ściema a ty do tej pory nie miałaś czasu, żeby przeprowadzić badania na własną rękę. Choćby podstawowe czyli na przykład jakiej wielkości jest wirus, z czego zrobione są te maseczki, które nieprzytomni noszą. Czy wielkość otworów w tkaninie zatrzymuje wirusy, jaki materiał, jakie filtry ewentualnie mogłyby go powstrzymać...Ludzie... wam się kompletnie nie chce myśleć.
Niech dusza pani Zofii spoczywa w spokoju
ZochazKrakowa03.07.2020, 07:27
Pomijając smutne okoliczności to pytanie do uczestników pogrzebu - a maseczki gdzie? Setki osób obok siebie bez zachowania dystansu. Ludzie, czy zdrowie i życie nie jest dla was ważne?!
Pietrek02.07.2020, 22:28
Bóg nie będzie smutny bo Zosia do Niego dotarła.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl