05.07.2020, 21:12 | czytano: 8487

Nowe oznakowania w Mieście. Nowe rondo już z nazwą

zdj. Podhale24
NOWY TARG. - Uzyskano zgodę na wykonanie oznakowania nazwy ronda na skrzyżowaniu al. Tysiąclecia z ul. Sikorskiego i os. Bereki. Przygotowano niezbędną dokumentację oraz podpisano umowę na oznakowanie nazwy ronda im. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia - informuje burmistrz Nowego Targu.

To nie koniec ostatnich zmian organizacji ruchu w Mieście. Na ul. Krzywej, przed Urzędem Miasta zmieniono lokalizację miejsca dla osób niepełnosprawnych. Miejsce dla osób niepełnosprawnych wyznaczono także przy ul. Wojska Polskiego przed blokiem nr 1. Przy ul. Kolejowa na odcinku od ul. Ludźmierskiej do Dworca PKP zmieniono lokalizację miejsc postojowych, oznakowano parkingi, przejścia i przejazdy rowerowe oraz wyznaczono linie segregacyjne.
- Obecnie w trakcie procedury zatwierdzania jest projekt organizacji ruchu na ul. Lotników, czyli wprowadzenie urządzeń oraz znaków drogowych mających na celu poprawę bezpieczeństwa w tym rejonie, oznakowanie parkingów przy Aeroklubie oraz wprowadzenie zakazu zatrzymywania się na całym odcinku ul. Lotników - dodaje Grzegorz Watycha.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
szofer06.07.2020, 20:22
@Kierowca codzienny.Kierowcy niech się skupią na ruchu na drodze, znakach drogowych.Nazwa ronda nie jest tablicą informacyjną według kodeksu drogowego.Wielkość tego ,,baneru,, rozprasza uwagę.
średniowiecze06.07.2020, 13:37
Wygląda jak połowa roztrzaskanego rydwanu. Hm, a może to przygotowania do zmiany nazwy Aleje Tysiąclecia. Fajny myk zrobił pasterz z owieczkami w Lublinie. Nic tylko ufać.
Olo06.07.2020, 12:27
I znowu zmiany w oznakowaniu czyli organizacja ruch pod dyktando szkoły jazdy. Brawo już niedługo a Nowy Targ zasłynie w kraju jako miasteczko ruchu drogowego dla nauki jazdy. A smog rośnie bo coraz więcej i więcej samochodzików z literką "L" więc stanie w korkach nie tylko w czwartki o soboty.
góralka06.07.2020, 10:41
Bardzo dziękuję za rondo im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Naprawdę się wzruszyłam, gdy zobaczyłam ten napis... Prymas Tysiąclecia zasługuje na naszą wdzięczność i pamięć.
Kierowca codzienny06.07.2020, 08:35
Do dyskrecja i dobry smak
Jestem przekonany, że i wielkość tablicy jak i samego tekstu została dopasowana do możliwości swobodnego przeczytania przez kierowców nazwy ronda. A rozmieszczenie napisów z czterech stron na dojeździe do ronda jest strzałem w dziesiątkę, nie trzeba głową kręcić. To przecież nie pomnik, który miałby wyraz artystyczny, ale tablica informacyjna dla licznych podróżnych spoza regionu, punkt orientacyjny. I ten cel informacyjny został w pełni osiągnięty, do tego bez rozpraszania uwagi.
Zakorkowany06.07.2020, 01:47
A kiedy rondo zostanie przebudowane? Bo obecnie korki z każdego kierunku. Chyba najwyższy czas na przebudowę??? ... :-)
Ministrant05.07.2020, 22:27
Znów ksiądz. Miasto księży
Gnom05.07.2020, 21:31
Wszystko oczywiście na miesiąc przed sezonem? A znowu nie zdążyli z pozwoleniami? Cały Watycha. Sukces, sukces. A tak poważnie kolejna czasowa wtopa. Kiedy była uchwała o nazwie a kiedy oznakowali? Wstyd i szczyt nieudolności inż. Leśnika
Janusz Widelec05.07.2020, 21:23
Super pomysł! Jak wiadomo, Stefan to był wielki miłośnik Nowego Targu. Brawo, że ma swoje rondo!
dyskrecja i dobry smak05.07.2020, 21:17
i po co do jasnej ch...y taki wielki baner z nazwą ronda??!!
Nie ma mniejszych??
Samo rondo piękne, kwiaty zieleń itd.
I takiego strupa na sam koniec postawią... żeby to wszystko zepsuć
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl