08.07.2020, 18:21 | czytano: 8882

Miasto będzie rekwirować porzucone hulajnogi

Fot. Urząd Miasta w Zakopanem
Zakopane chce się rozprawić z kontrowersyjną działalnością. Porzucane, zostawiane gdzie popadnie na terenie miasta hulajnogi stają się anty-reklamą Zakopanego.
Jakiś czas temu na terenie Zakopanego pojawiły się elektryczne hulajnogi. Parkowane są one w sposób przypadkowy, utrudniając poruszanie się pieszym, a także często zagrażając bezpieczeństwu innych użytkowników ruchu.
- Przypominamy, że na terenie Parku Kulturowego wprowadzony został zakaz prowadzenia działalności usługowej i handlowej poza lokalem z nielicznymi wyjątkami. Wypożyczenie hulajnogi na terenie parku nie stanowi takiego wyjątku - czytamy w komunikacie Urzędu Miasta w Zakopanem. - Ponadto na terenie parku obowiązuje zakaz lokalizowania wszelkiego rodzaju tablic, napisów, ogłoszeń reklamowych i innych znaków. Na każdej hulajnodze znajduje się informacja reklamowa niosąca przekaz marketingowy. Narusza to obowiązujące zasady, a zgodnie z ustawą o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami, przedmioty które służą łamaniu zapisów parku, ulec mogą przepadkowi.

Z tego też powodu miasto zapowiada, że służby miejskie będą rekwirować wszystkie tego typu pojazdy pozostawione na terenie Parku Kulturowego Krupówki.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Podhalanin09.07.2020, 14:36
W Warszawie z hulajnogami nie ma problemu tak samo w Krakowie a w Zakopanym to ciągle ze wszystkim mają problem co kolwiek by zrobić zazdrość i pycha górali Zakopiańskich
Ja tylko przejazdem09.07.2020, 11:09
Przydałoby się tym, którzy porzucają te hulajnogi gdzie popadnie, minimum empatii dla innych - to poważnie niebezpieczeństwo dla niewidomych i niedowidzących, poważne utrudnienie dla ludzi o ograniczonej możliwości samodzielnego poruszania się i wreszcie pułapka na ty, którzy akurat spojrzeli gdzie indziej.
A problem się znaczeni zmniejsza, kiedy dostawca hulajnóg wymusza dodatkową opłatę za pozostawienie hulajnogi nie tak, jak należy
Joanna09.07.2020, 09:16
żule nikomu na Krupówkach z Urzędu nie przeszkadzają, pseudo maskotki też, ale hulajnogi przeszkadzają? Zenek to jest antyreklama a nie hulajnogi.....
ww09.07.2020, 08:22
i super-prawo trza respektowac
Zenobiusz09.07.2020, 00:05
Tak jest na całym świecie,Dorula byłeś kany ?
henio_benio08.07.2020, 22:50
Byłem w Los Angeles niedawno i jest to widok powszechny w US. Wydaje mi się, że tak jest na całym świecie, nikomu to raczej nie przeszkadza. Czyżby u nas musi być zawsze inaczej ?
wg08.07.2020, 22:24
Jak malowałem dach i chciałem postawić drabinę na chodniku to musiałem zgłosić i zapłacić za zajęcie pasa drogowego. To hulajnogi (działalność gospodarcza na własnoąci miejskiej) też chyba powinna podlegać opłatom.
monika08.07.2020, 19:05
świetna decyzja
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl