10.07.2020, 09:46 | czytano: 3739

Wznowiono regularne kursy na Słowację

zdj. UMWM
Po przerwie związanej z zamknięciem granic - wróciła pierwsza wojewódzka autobusowa linia transgraniczna na Słowację. Od dziś specjalne promocje cenowe biletów.
"Dzięki inicjatywie marszałka województwa od listopada 2019 roku regularna komunikacja autobusowa znów łączy Podhale z sąsiednim słowackim regionem oraz polskie Tatry ze słowackimi Tatrami Zachodnimi. Połączenie to przerwał koronawirus. Po otwarciu granic jednak autobusy pod nazwą Eurolinia Tatry znów wróciły na swoją stałą trasę. Autobusy służą nie tylko mieszkańcom sąsiednich regionów, ale dają sporo możliwości turystom – między innymi na transgraniczne wycieczki w góry lub zwiedzanie zabytków i atrakcji turystycznych" - zachęca Urząd Marszałkowski.
Linia autobusowa łączy Podhale z miejscowościami po słowackiej stronie granicy. Autobusy kursują na trasie Bukowina Tatrzańska – Poronin – Zakopane – Kościelisko – Chochołów – Oravice – Zuberec – Zamek Orawski – Dolný Kubín. Połączenia realizowane są podczas całego roku, w sezonie letnim częstotliwość kursowania została zwiększona o dodatkowe kursy. Można skorzystać z 3 codziennych kursów tam i z powrotem. Bez problemów można więc zaplanować całodniowy wypad – rano wyjechać na przykład z Zakopanego na Słowację i wieczorem wrócić.

Z Bukowiny Tatrzańskiej autobusy w kierunki Słowacji odjeżdżają o 5:34, 8:34, 14:49, z Zakopanego o godz. 06:00, 09:03, 15:18. Kursy powrotne ze słowackiego Dolnego Kubina mają zaplanowane odjazdy o godz. 08:55, 15:05, 18:20. Dokładny rozkład Eurolinii Tatry można znaleźć na stronie internetowej linii www.eurolinia.pl.

Marszałkowskim autobusem można dojechać nie tylko do popularnych tatrzańskich dolin – Doliny Kościeliskiej i Chochołowskiej lub na termy w Chochołowie oraz w Bukowinie, ale również autobusy zawiozą pasażerów w turystycznie atrakcyjne miejsca po słowackiej stronie granicy. Przystanki znajdują się pod jednym z najpiękniejszych zamków na Słowacji – Zamkiem Orawskim. Dojechać można wprost pod kolej linową w Spalenej w słowackich Tatrach Zachodnich, która jest świetnym punktem początkowym dla wypadów tatrzańskich. Autobusy zatrzymują się również pod skansenem i Jaskinią Briestowską w Zubercu oraz pod termami w Oravicach, gdzie jednocześnie zaczyna się popularna trasa pieszo-rolkarska w Dolinie Cichej.


Słowacy także korzystają z możliwości wyjazdów na Podhale. Szczególnie popularne wśród słowackich turystów jest Zakopane oraz baseny termalne na Podhalu. Wybór autobusu jako środka transportu po polskich i słowackich Tatrach może być nie tylko ekologiczną, ale również cenowo bardzo atrakcyjną opcją. Na przykład w przypadku wyjazdu z Zakopanego, bilet do Bukowiny lub Doliny Kościeliskiej kosztuje 3,50 zł, do Chochołowskich Term 4 zł, do słowackich miejscowości Oravice i Zuberec 12 złotych, na Zamek Orawski i do Dolnego Kubina 17,50 zł. Bilety są dostępne u kierowcy lub online za pośrednictwem strony www.eurolinia.pl
Dodatkowo, od piątku 10 lipca do czwartku 16 lipca 2020 obowiązywać będzie specjalna promocja na bilety transgraniczne. Dzięki niej bilety będą tańsze o 60-70%. Z Zakopanego do wszystkich przystanków po słowackiej stronie będzie można dojechać tylko za 6 zł, z Bukowiny za 6,50 zł, z Kościeliska za 5,50 zł, z Witowa i Chochołowa tylko za 5 zł. Bilety promocyjne, dostępne przez tydzień, będzie można zakupić u kierowcy, jak również online. Warto więc zaplanować wyjazd i odwiedzić naszych sąsiadów.

opr. s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
z Tarnowskich Gór...11.07.2020, 14:01
@z Podhala... i jaki morał płynie z twojego inteligentnego komentarza ???
z Podhala...10.07.2020, 23:28
Eurolinia Tatry, Małopolska . Tablica rejestracyjna STA... It's ok...
Wojtek10.07.2020, 12:07
Do Oravic jest remont drogi i kilka świateł minimum pięciominutowych,ale trasa aż do Zuberca jest nad wyraz urokliwa.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl