10.07.2020, 11:17 | czytano: 7776

Koronawirus: raport poranny. Kolejne przypadki zakażenia w powiatach tatrzańskim i nowotarskim

Ostatnie badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 u kolejnych osób. To 7 kobiet i 12 mężczyzn, w wieku od 15 do 69 lat, z powiatu nowosądeckiego (8 osób), Krakowa (3 osoby), powiatów: limanowskiego, tatrzańskiego, tarnowskiego (po 2 osoby) oraz powiatu nowotarskiego i wielickiego (po 1 osobie).
Aktualnie 2 osoby są hospitalizowane, pozostałe przebywają w izolacji.
Przypomnijmy, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Zakopanem prosi o kontakt osoby, które w 2 lipca brały udział w uroczystościach pogrzebowych Zofii Karpiel - Bułecki na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem, w modlitwach przed pogrzebem w domu zmarłej oraz w przyjęciu zorganizowanym po pogrzebie. Powodem apelu Sanepidu jest wykrycie u jednego z uczestników pożegnania koronawirusa.

Obecnie w Małopolsce zakażenie koronawirusem zostało potwierdzone u 1966 osób.

Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Krakowie podała informację o kolejnych ozdrowieńcach z naszego województwa. To 6 kobiet i 5 mężczyzn, w wieku od 18 do 83 lat, z powiatu tarnowskiego (6 osób), Krakowa i powiatu suskiego (po 2 osoby) oraz powiatu chrzanowskiego (1 osoba), którzy w większości przebywali w izolacji. W sumie w Małopolsce mamy 1345 ozdrowieńców.

opr. s/
zobacz także
komentarze
Wyrocznia11.07.2020, 20:39
Przecież jakby tak nas zaczęli testować, to by im jeszcze wyszło, że tysiące jest chorych. Tak to sobie spokojnie żyjemy, nic nam nie jest, nikt nie umarł i problem z głowy.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl