12.07.2020, 21:54 | czytano: 10312

Urząd Miasta znów zostaje zamknięty. Od poniedziałku nie będzie powadzona bezpośrednia obsługa petentów

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. "W związku z obowiązującym na terenie Rzeczpospolitej Polskiej stanem epidemii oraz rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem informujemy, że w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców od 13 lipca 2020 r. Urząd Miasta Zakopane nie będzie prowadził bezpośredniej obsługi interesantów. Urzędnicy pracują w trybie wewnętrznym" - ogłosił magistrat.
Podobne obostrzenia wprowadzono w Zakopanem w połowie marca. Od jutra znów kontakt z zakopiańskimi urzędnikami będzie znacznie ograniczony.
Oto treść wydanego dziś komunikatu:

"Kancelaria Urzędu nie przyjmuje interesantów. O ile jest taka konieczność, dokumenty prosimy pozostawić przy wejściu do budynku w specjalnie oznaczonym pojemniku.

Urząd Stanu Cywilnego prowadził będzie tylko rejestrację urodzeń i zgonów, tel. kontaktowy (18) 20 20 465, (18) 20 20 475. Wejście do Urzędu Stanu Cywilnego znajduje się przy wejściu głównym.

Wnioski i podania prosimy składać pocztą tradycyjną lub drogą elektroniczną poprzez platformę usług publicznych ePUAP. Posiadając konto na www.epuap.gov.pl można korzystać z elektronicznych usług, wysyłając wnioski do urzędu, podpisując je kwalifikowanym podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym. Ta metoda pozwala wszcząć każdą sprawę, a także składać pisma i większość wniosków wraz z załącznikami. Skargi i interwencje można zgłaszać także mailem.

Niezbędne druki są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miasta Zakopane pod linkiem https://www.zakopane.pl/inne/strefa-miejska/miasto/zalatw-sprawe.

Informujemy również, że wpłat z tytułu podatków, odpadów można dokonywać na indywidualne rachunki bankowe podane na decyzjach i zawiadomieniach w sprawie określenia ich wysokości. Z tytułu innych opłat zapłaty należy dokonywać przelewem na rachunki bankowe Urzędu.

Kontakt z urzędnikami jest możliwy przede wszystkim elektronicznie lub telefonicznie. Lista telefonów oraz adresów e-mail do poszczególnych pracowników Urzędu dostępna jest na stronie internetowej Urzędu Miasta Zakopane pod linkiem https://www.zakopane.pl/strefa-miejska/miasto/urza...
Jeżeli jest konieczna osobista wizyta w Urzędzie (wyłącznie w sprawach pilnych), proszę przed przyjściem o wcześniejsze umówienie terminu wizyty telefonicznie - centrala tel. 18 20 20 400

Bardzo prosimy korzystać z tej możliwości tylko w naprawdę pilnych kwestiach. Prosimy, aby do Urzędu przychodzić bez osób towarzyszących, w tym dzieci, dokładnie na umówioną godzinę, aby minimalizować czas oczekiwania na korytarzu. W trakcie wizyty prosimy o zachowanie odległości co najmniej 2 m od innych klientów i pracowników.

Pracownicy Urzędu Miasta Zakopane nie będą weryfikować kompletności i prawidłowości przedłożonej dokumentacji. O każdej potrzebie uzupełnienia złożonej dokumentacji pracownicy będą informować drogą pisemną lub telefoniczną.

Straż Miejska umożliwi wejście osobom udającym się do Urzędu Stanu Cywilnego w sprawach związanych z aktami zgonu i rejestracją urodzeń oraz osobom wcześniej umówionym telefonicznie.

Prosimy o wyrozumiałość dla podjętych przez Burmistrza Miasta Zakopane działań. Służą one zapewnieniu bezpieczeństwa mieszkańcom naszego miasta i mają na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się koronawirusa i wywołanej nim choroby zakaźnej."

opr.s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
takitam.15.07.2020, 09:21
a my, szara eminencja tej magistrackiej nomenklatury, ktora na nich zarabia to co??? nam wirus nie grozi? moze tez pozamykac wszystkie zaklady, sklepy... nic wiecej nie napisze, bo bede mial problemy. cenzura wraca.
ASYSTENCI13.07.2020, 14:02
Z powodu zwiędłego kwiatu Podhala tyle dramatów ? Nawet urzędnicy dostali wolne , a po *** tam poszli się pokazywać razem z burmistrzem. Pogrzeb nie odbyłby się bez ich ASYSTY ?
ratunku13.07.2020, 12:00
Uciekaaajta !
JC13.07.2020, 11:11
ale wypłata w całości
fan politycznej propagandy13.07.2020, 08:19
ahhaahhahahahaahhahaahahahahahaahahhah!!!!!!!!!
AA13.07.2020, 08:10
Pozwalniać bo przecież petentów nie ma.
życie13.07.2020, 07:10
Urzędnicy się zamykają, a co ze sklepami, muzeami, służbą zdrowia. Niech się wszyscy pozamykają, bo wszędzie jest ryzyko, a w niektórych miejscach nawet większe niż w urzędzie.
ja12.07.2020, 23:12
cwaniaki ...
Super market12.07.2020, 22:39
No tak naj lepiej zrobić... Będą mieć więcej czasu by po sklepach chodzić bo przecież każdy otwaty.
Kraj12.07.2020, 22:04
To awangarda - teraz pora na cały kraj.
Jest już po wyborach a wirusa jest więcej a nie mnie niż wtedy gdy wprowadzono obostrzenia, podobnie ze wzrostem zachorowań. Tam gdzie wybory się odbyły wszędzie wypadkową był skok zachorowań.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl