29.07.2020, 09:10 | czytano: 4348

Bezpiecznie nad wodą w Kluszkowcach (zdjęcia)

zdj. UG Czorsztyn
Impreza ph. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” rozpoczął cykl wydarzeń propagujących właściwe zachowania na akwenach wodnych.
Na przystani wodnej w Kluszkowcach rozpoczęto kampanię edukacyjną, której celem jest promowanie zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenia wypadków utonięć. Cykl eventów odbywających się pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” organizowany jest przez Podhale Rescue Team Ratownictwo Wodne oraz Stowarzyszenie Stawiam na Bezpieczeństwo. Wśród organizatorów wydarzenia znalazła się również Gmina Czorsztyn.
W działaniach edukacyjnych, które przeprowadzono na plaży w Kluszkowcach uczestniczyli m.in. Policjanci z KPP Nowy Targ, Strażacy JRG PSP Nowy Targ oraz druhowie z OSP Czorsztyn. Wspólna akcja poświęcona była przede wszystkim bezpieczeństwu osób wypoczywających w wodzie i nad wodą, a jej głównym celem było promowanie właściwych zachowań na akwenach wodnych. „Edukacja przez zabawę, pomoże miejmy nadzieję zminimalizować występowanie potencjalnie niebezpiecznych sytuacji nad wodą i w wodzie” relacjonują organizatorzy wydarzenia.

Uczestnicy wydarzenia brali udział w zabawach, pogadankach a także mogli uzyskać wiele cennych informacji na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej min. osobom tonącym. Nie zabrakło także konkursów, w których na każdego czekały drobne upominki. Kolejne wydarzenia już niebawem na przystani w Niedzicy, oraz na przystani „Jędruś” w Czorsztynie.

Organizatorom wydarzenia: Podhale Rescue Team , jak również Stowarzyszeniu Stawiam na Bezpieczeństwo nad Wodą serdecznie dziękujemy za zaproszenie do współpracy oraz możliwość włączenia się w promowanie odpowiedzialnego wypoczynku. Wszystkim plażowiczom życzymy dobrej zabawy i bezpiecznych powrotów.

opr. Aneta Markus
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
taka prawda30.07.2020, 15:46
Po co strzeżone kąpielisko ???? skoro nie oczyszczone ścieki wpadają do jeziora ( zatoki ) w Kluszkowcach . Sanepid nie da zgody na strzeżone kąpielisko . Oczyszczalnia w Kluszkowcach to ruina - nie oczyszcza ścieków . To skażona część jeziora. . Oby tylko się nie wkradł korona wirus - COVID -19
Lifesaver29.07.2020, 09:25
Akcja wspaniała. Mniej wspaniałe jest to że pomimo utonięć i mnóstwa ludzi wchodzących tam do wody nadal nie ma tam strzeżonego kąpieliska. Buda z piwem stoi, ratowników nie ma. Niestety gmina ma inne priorytety niż organizacja i zatrudnienie ratowników. Szkoda
Mieszkaniec29.07.2020, 09:25
Ja nie wiem, czy tak bezpiecznie teraz nad wodą w takiej grupie być... Może się i nie utopi ale nie wiadomo co do chaupy przywlece bo widze, że maski i rękawiczki to tak losowo.
mieszkaniec Kluszkowiec29.07.2020, 09:21
nie stać Gminy Czorsztyn na lepszy aparat? jakość zdjęć fatalna.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl