14.08.2020, 11:54 | czytano: 1647

Związek Podhalan organizuje szkolenia dla przedsiębiorców dotkniętych skutkami COVID – 19

arch. Podhale24
Związek Podhalan wspólnie z kancelarią adwokacką zachęca przedsiębiorców do udziału w szkoleniu, których będzie możliwość uzyskania nieodpłatnej pomocy prawnej dla przedsiębiorców dotkniętych skutkami COVID – 19. Szkolenie odbędzie się w Ludźmierzu i Zakopanem.
Pierwsze spotkanie z prawnikami z Kancelarii Adwokackiej Magdalena Wykurz-Zontek odbędzie się we wtorek 18 sierpnia br. w Domu Podhalańskim w Ludźmierzu o godz. 18:00. Drugi termin jest wyznaczony na 1 września br. w Domu Wczasowym Panorama Tatr w Zakopanem, również o godzinie 18:00. Tematem szkolenia to "Przedsiębiorca w kryzysie. Środki prawne pomocy przedsiębiorcom dotkniętym przez skutki COVID -19."
PROGRAM
1. Podatek od nieruchomości, a Covid -19. Możliwości ograniczenia obowiązku płatności. Studium przypadków.
2. Instytucja opóźnienia i zwłoki w realizacji świadczeń. Czyli : "nieterminowe wykonanie świadczeń spowodowane przez COVID 19, i co dalej?"
3. Roszczenie o obniżenie lub odstąpienie od czynszu najmu lub dzierżawy, jako środek ochrony interesów najemcy i dzierżawcy.
4. COVID, a terminy sądowe. Zawieszenie biegu terminów. Szczególne przesłanki przywrócenia terminu.
5. Klauzula Rebus Sic Stantibus. Nadzwyczajna zmiana stosunków umownych, a COVID 19. Realna szansa dla przedsiębiorcy?
6. COVID -19 a roszczenia na rynku usług turystycznych. Bon turystyczny.
7. Tarcza antykryzysowa z Polskiego Funduszu Rozwoju dla przedsiębiorców.

opr.s/
komentarze
AA14.08.2020, 12:45
Nie można wszystkich wrzucać do jednego garnka. Jest wiele małych firm co ucierpiały przez COVID 19, Dla tych firm należy się pomoc i wsparcie finansowe tylko nie każdy wie gdzie i jak złożyć wnioski i przypuszczam, ze to będzie jednym z tematów.
Gagarin14.08.2020, 12:37
Jak związek tzw. Podhalan zacznie robić szkolenia z podróży międzygwiezdnych to chyba się wybiorę...
dziadek14.08.2020, 12:18
to jakiś żart, że Covid 19 kogoś dotknął, wszystko hula na pełnych obrotach, niektóre firmy pracują na trzy zmiany, nie nadążają produkować, budowlanka nakręcona do czerwoności i całe jej otoczenie, na fachowca trza czekać pół roku,widać to wszystko po cenach ,rosną jak na drożdzach, a tu ktoś wymyśla jakieś szkolenia chyba z nudy/sezon ogórkowy/Ludzie mają nieprzebrane ilości pieniędzy,wszystko jest ok., w bankach w ostatnim roku przybyło ok. 100 mld zł, to co jeszcze trzeba zrobić? pytam/ a może tak rozdać następne 100 mld i wtedy się poprawi i za chleb zapłacimy 20 zł chyba nie to chodzi.
Slayer14.08.2020, 12:09
Czyli, jak oskubać państwo z pieniędzy podatników, w taki sposób aby nikt do niczego nie mógł się przyczepić. Sorry ale uczciwych ludzi to u nas nie ma.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl