19.08.2020, 11:53 | czytano: 9168

Zakopiański szpital apeluje do pacjentów: nie okłamujcie nas w sprawie koronawirusa!

Arch. Podhale24.pl
- Tylko bezwzględna szczerość pozwoli nam uniknąć różnych komplikacji i konsekwencji zatajania tak ważnych informacji w dobie pandemii koronawirusa - mówi dr Małgorzata Czaplińska, wicedyrektor Szpital Powiatowego im. dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem.
- Apelujemy do pacjentów i ich rodzin, by nas nie okłamywali, by mówili o każdym potencjalnym zagrożeniu – nie wyklucza to udzielenia takiej osobie pomocy - przypomina wicedyrektor. - Mówienie prawdy jest podstawą naszej współpracy – i w uzasadnionych przypadkach umożliwia nam zachowanie szczególnych środków bezpieczeństwa. Dysponujemy oddzielnym wejściem na SOR, gdzie ustawiony jest specjalny namiot i kontener do wstępnej diagnozy i potem już ewentualnie pomieszczenie dekontaminacji. Tylko bezwzględna szczerość pozwoli nam uniknąć różnych komplikacji i konsekwencji zatajania tak ważnych informacji w dobie pandemii koronawirusa. Szybka diagnostyka pozwoli w odpowiedni sposób pomóc danej osobie i umieścić go w dedykowanej konkretnemu schorzeniu jednostce. Bądźmy wspólnie odpowiedzialni nie tylko o zdrowie nas wszystkich, ale i osób, personelu medycznego który jest wokół nas - apeluje.
- Nasz Oddział Wewnętrzny funkcjonuje już standardowo na dotychczasowych zasadach, przyjmujemy pacjentów, przeważnie są to pacjenci z ostrymi zachorowaniami, którzy trafiają do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Ale i przyjmujemy również pacjentów planowych z postawioną wstępną diagnozą lub z inne przypadki zachorowań - mówi dr Czaplińska. - Zapewniamy więc pełne bezpieczeństwo pacjentów, którzy zgłaszają się do nas z różnego rodzaju schorzeniami czy to nagłymi zachorowaniami. Mieszkańcy naszego regionu jak i turyści mogą więc czuć się bezpiecznie – choć apelujemy do nich o odpowiedzialne zachowanie: używanie maseczek, środków do dezynfekcji rąk i utrzymywanie dystansu społecznego szczególnie w punktach gastronomicznych.

oprac. r/ Szpital Powiatowy w Zakopanem
komentarze
MS25.08.2020, 17:13
Wy nie okłamujcie to nie będziecie okłamywani. W szpitalu w Nowym Targu pacjent nie dostał żadnego wyniku badania a stwierdzono covid idioci jesteście i tyle razym z tą bandą na górze.
Lola21.08.2020, 20:42
Bardzo fajna
borys21.08.2020, 08:32
Takie ukrywanie to jest już chamstwo i to w kraju katolickim.
karol19.08.2020, 21:55
To niewiarygodne ale część rodzin i pacjentów ukrywa objawy,ukrywa to że np. pacjent kaszle od tygodnia,musi ukrywać ponieważ w HRCT wychodzą zaawansowane zmany które pojawiają się śr.7-9 dobie a nie tak jak pacjent mówi że źle czuje się od 2-3 dni.To nieprawda.W tej sytuacji każdego chorego należy traktować jak biohazard.
fred19.08.2020, 18:02
Ludzie jaki wirus jaki kornowirus,rodzinny lekarz nie przyjmuje tylko na tel. bo się boich ze się zarazi w Lipnicy pielegniarka porady robi bo lekarz sobie urlop spedził w GRECIJ.
...19.08.2020, 15:45
Tak TO jest jak KIEROWNICTWO szpitala patrzy wyłącznie na "swoją kabzę".
Do dnia dzisiejszego wszystkie szpitale WINNY być JUŻ przygotowane do przyjęcia wszystkich pacjentów - a tu D....a. Jeszcze kilkanaście dni i zaczną domagać się od pacjenta DIAGNOZY.
Ja tylko przejazdem19.08.2020, 15:20
@fan politycznej propagandy
koronawirus to problem dla szpitala - kwarantanna personelu-aż do czasowego zamykania oddziałów - mniej wykonanych procedur - mniej pieniędzy,
Stąd mogą zdarzać się "próby zamiatania pod dywan" problemów wynikających ze zdiagnozowana
Ponadto polskie szpitala w zasadzie nie mają jasnych i sprawdzonych (w zasadzie, bo mogą mieć zapisane ale nie realizowane) procedur postępowania w przypadkach epidemii.
Polecam wywiad z dyrektorem szpitala uniwersyteckiego w Krakowie
Hhh19.08.2020, 14:32
A kto kłamie..... Przecież jak ktoś ma wirusa to sanepid już wie... Więc pytam. Się kto kłamie....
Smok19.08.2020, 13:25
Fajna.
fan politycznej propagandy19.08.2020, 12:43
czy szpitale, lekarze, karetki dostają jakieś dotacje z racji stwierdzania u kogoś korony???
Niezadowolony19.08.2020, 12:27
A może od "prawdy" powinniśmy zacząć cały ten cyrk o korona w wirusie?? Jak nas rządzący w bambuko robią, okłamują, zatajają prawdę, to my nie możemy, wszak przykład od góry idzie
Widz19.08.2020, 12:02
Mam nadzieję, ze chociażby w tym zakresie rząd nie zawiedzie i osoby które ukrywają kontakty z zarażonymi będą pociągane do najsurowszej odpowiedzialności.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl