27.08.2020, 14:05 | czytano: 2699

Rok szkolny w Kościelisku zacznie się tradycyjnie

KOŚCIELISKO. "Wspólnie z dyrektorami naszych szkół zdecydowaliśmy o stacjonarnym trybie nauczania, czyli jak najbardziej zbliżonym do okresu przed epidemią. Oczywiście musi on być zgodny z wymogami sanitarnymi, mającymi na celu zadbanie o bezpieczeństwo nas wszystkich" - ogłosił wójt Roman Krupa.
W opublikowanym apelu czytamy:
"Szanowni Rodzice i Nauczyciele, Drodzy Uczniowie

Przed nami wszystkimi, rodzicami, uczniami, nauczycielami, a także gminą jako organem prowadzącym, nowy rok szkolny, inny od tych poprzednich, które pamiętamy.

Przygotowywaliśmy się do jego rozpoczęcia od dłuższego czasu, zastanawiając się, nad najwłaściwszą formą prowadzenia zajęć. Wspólnie z dyrektorami naszych szkół zdecydowaliśmy o stacjonarnym trybie nauczania, czyli jak najbardziej zbliżonym do okresu przed epidemią. Oczywiście musi on być zgodny z wymogami sanitarnymi, mającymi na celu zadbanie o bezpieczeństwo nas wszystkich.

Nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć rozwoju sytuacji, tym niemniej mam przekonanie, że na chwilę obecną jest to rozwiązanie jak najbardziej pożądane i rozsądne. Musimy uczynić wszystko, by wrócić do normalności, bo tylko takie działania gwarantują nam w pełni realizację tego ważnego zadania, jakim jest edukacja naszych dzieci.

Chce Was zapewnić, że zarówno dzisiaj, jak i w przyszłości będziemy wspólnie z dyrektorami na bieżąco monitorować sytuację, podejmując decyzje adekwatne do pojawiających się okoliczności. Na takie musimy być wszyscy przygotowani. Proszę Was o zrozumienie w tym względzie.

Zobowiązujemy się do informowani Was m.in. za pośrednictwem dziennika elektronicznego, a także innych źródeł komunikacji, o wszystkich ewentualnych zmianach w trybie pracy poszczególnych jednostek.
Wszystkie nasze szkoły są przygotowane na przyjęcie uczniów, odpowiednio wyposażone w środki do dezynfekcji i w odpowiednie procedury bezpieczeństwa.

W sytuacji pojawiających się pytań i wątpliwości proszę Was o kontakt z dyrektorami szkół. W najbliższym czasie na stronach internetowych jednostek, będą opublikowane informacje o zasadach sanitarnych, jakie w poszczególnych szkołach zostały wprowadzone.

Dbajmy o siebie, myślmy o innych.
pozostając do dyspozycji.
Roman Krupa
Wójt Gminy Kościelisko"

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
śpijcie dalej !!!!30.08.2020, 13:50
COVID19 = kontrola i redukcja populacji
niko28.08.2020, 15:10
brawo Kościelisko, musimy wracać do normalności
piotrek27.08.2020, 16:01
tradycyjnie to znaczy od mszy świętej ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl