27.08.2020, 15:01 | czytano: 4579

Minister i kurator upominają władze Zakopanego

- Nauczanie zdalne może być wzbogaceniem stacjonarnego funkcjonowania szkół - powiedział podczas konferencji prasowej minister edukacji Dariusz Piontkowski. Jak dodał - decyzje odnośnie zmiany trybu nauczania, dyrekcje szkół konsultowały ze służbami sanitarnymi, a takiej zgody nie było w Zakopanem, gdzie samorząd zdecydował, by nie otwierać szkół 1 września.
- W Zakopanem być może problem jest w urzędzie - skomentował Piontkowski, i dodał, że jeśli władze miasta nie zmienią decyzji, to interweniować powinien wojewoda, bo "bez opinii sanepidu władze Zakopanego nie mają prawa zamykać szkół".
Ministrowi wtóruje Barbara Nowak. Małopolski Kurator Oświaty uznała decyzje władz Zakopanego za samowolną i niezgodną z prawem, bowiem ani wojewódzki, ani powiatowy inspektor sanitarny nie wydał zgody na prowadzenie nauki w formie zdalnej.

Przypomnijmy, wczoraj władze Zakopanego ogłosiły swoją decyzje o przesunięciu terminu rozpoczęcia nauki w szkołach w Zakopanem. Jako powód podano pandemię. Do 28 września nauka odbywać się ma w trybie zdalnym.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Andy27.08.2020, 22:31
Pierwsze dobre decyzje ministra .Szkoła ma działać normalnie a nie jakieś nauczanie przez internet. Taki sposób kształlcenia jest niewydajny .Pakujcie dzieciaki do szkoły niech się uczą .Czas przestać panikować z tą niby pandemią.
Kamil27.08.2020, 20:53
Do Andrzejx48

Gościu przestań opowiadać brednie - turystów macie jak mrówek w mrowisku i wirusa teraz nie ma ale jak dzieci do szkoły mają wracać to nagle jest wirusek. Puknij się w czoło człowieku. Dobrze ci napisał TAK do roboty się bierz kupiłeś dzieciom zeszyty i całą wyprawkę ? Jak wogole masz dzieci a nie troluj.
Tak27.08.2020, 18:24
Skonczcie bzdury opowiadac. Do roboty sie brac i tyle. Polityke to sobie robcie ale nie kosztem wykształceniem naszych dzieci.
rentgen*27.08.2020, 16:12
Zespol Interdyscyplinarny ds przeciwdzialania przemocy domowej nie powstal od ponad 10lat a jest to zadanie o charakterze obowiazkowym dla samorzadu i nikt nie wyciaga konsekwencji a ilu juz wojewodow rzadzilo przez ten czas??? To i za 1miesiac nauki zdalnej nikt burmistrza nie rozliczy/upomni- taki kraj, takie prawo
Andrzejx4827.08.2020, 16:11
No przecież minister siedzący w warszawie oraz kurator siedząca w Krakowie lepiej wszystko wiedzą jak Burmistrz wraz z radą miasta co jest lepsze i bezpieczniejsze dla dzieci oraz mieszkańców a kiedy to co mówi ktoś co ma odmienne zdanie jak PiS jest zgodne z prawem tylko oni mają rację oraz wszystko nawet afery oraz wszelakie przekręty są zgodne z ich zbójnickim prawem
piśiak27.08.2020, 15:28
Może trzeba ich poinformować bo komunikacja zawiodła ze sanepid zakopiański jest na qwarantannie?
a27.08.2020, 15:16
Ale Sanepid zamknięty ze względu na COVID u pracowników
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl