30.08.2020, 19:13 | czytano: 6927

Nowe miejsca parkingowe obok dworca kolejowego

zdj. Podhale24
NOWY TARG. W rejonie dworca kolejowego trwają prace przy budowie dodatkowych kilkudziesięciu miejsc parkingowych. - Myślimy o zwiększeniu popularności tego węzła przesiadkowego - mówi Grzegorz Watycha.
- Chcemy sprostać oczekiwaniom osób, które zechcą skorzystać z kolei, dojazdu do Zakopanego - także do pracy, bo wielu korzysta z Podhalańskiej Kolei Regionalnej. To dla nich powstaną nowe miejsca postojowe w systemie "zaprojektuj i wybuduj" na odcinku pomiędzy drogą, a torami - wyjaśnia.
Wykonawca uzyskał zgodę na odstępstwa, a to była zawiła procedura, uzyskał pozwolenia na budowę i do końca roku inwestycja będzie gotowa.


- Jak kolej wróci po kolejnej po-wakacyjnej przerwie, będziemy promować taki rodzaj transportu, by zostawić samochód przy dworcu i dalej jechać pociągiem, albo na dwóch kółkach, bo na dworcu będzie w drodze przetargu ogłoszony konkurs na dzierżawcę serwisu i wypożyczalni rowerów. Czyli dalej można też podróżować rowerem. Można będzie też przyjechać do Nowego Targu z Zakopanego, pożyczyć rower i zwiedzać Podhale z dwóch kółek, korzystając z przepięknych ścieżek rowerowych - dodaje burmistrz.


Teren już wykarczowano, wyrównano i utwardzono. Wybieranie ziemi sprawiło, że zapadł się częściowo - niedawno wyremontowany chodnik. W tej sytuacji został on rozebrany i będzie po wzmocnieniu - układany na nowo.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
Kierowca01.09.2020, 11:20
Miejsca postojowe wzdłuż jezdni zostały przeniesione ze strony torów kolejowych pod chodnik przy płocie stadionu, ale oświetlenie uliczne pozostało po tej samej stronie. Skutek jest taki, że mamy doskonale oświetlone miejsca postojowe i słabo oświetloną jezdnię. Gratulacje dla urzędników za pogorszenie bezpieczeństwa na świeżo wyremontowanej ulicy. Ciekawe, jak będzie wyglądało oświetlenie nowego parkingu, bo ten naprzeciwko budynku dworca tonie w ciemnościach. Ktoś chyba ma problemy z myśleniem.
pyt31.08.2020, 20:41
Super, robimy dobrze tym, którzy jadą do Zakopanego i zostawią auto zamiast tym, którzy do tego miasta przyjeżdżają. Co zrobiono dla tych drugich? Autobus MZK raz na ruski rok?
łukasz31.08.2020, 08:22
Park & Ride to bardzo dobry pomysł. Panie burmistrzu dziękujemy za nowy budynek dworca.
zniesmaczony31.08.2020, 08:05
Oddany z wielką fetą dworzec nie posiada podstawowego udogodnienia dla niepełnosprawnych. Aby dostać się na peron trzeba pokonać schody, które nie mają żadnej rampy dla wózków a tym bardziej dla bagażu. Winda, która jest zamontowana nie działa. Tragedia, tak się dba o osoby niepełnosprawne w Nowym Targu!!!!!!!!
Tylko referendum30.08.2020, 19:57
Kolejny inwestycyjny ?sukces? inżyniera leśnictwa. Zapadł się chodnik dopiero co wykonany. Watychę to najwyraźniej cieszy?
ski30.08.2020, 19:36
sraty taty nie obok dworca kolejowego tylko na przeciwko stadionu piłkarskiego i taki jest cel jego powstania
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl