31.08.2020, 10:20 | czytano: 4114

Zabezpieczają ulicę przed podmyciem

Fot. Grzegorz Niezgoda / Facebook
W Szczawnicy trwa przebudowa ulicy Skotnickiej. Obok remontu samej ulicy, trwa budowa kamiennych umocnień od strony potoku, które mają ją chronić przed pomyciem.
- W ramach realizowanej inwestycji przebudowywana jest droga i infrastruktura (kanalizacja burzowa i sanitarna) ulicy Skotnickiej głównej na odcinku do źródła wody Pitoniakowka i Skotnickiej bocznej. Powstanie również odcinek nowego chodnika do nowego obiektu Policji. Dodatkowo z własnych środków wymieniony został wodociąg (w ulicy Skotnickiej bocznej) i rozbudowywana jest sieć wodociągowa w kierunku zabudowań nad zaporą przy Skotnickiej głównej - wymienia burmistrz Grzegorz Niezgoda.
Umocnienia potoku planowane są do ukończenia w 2021 roku, również ze względu na budowę Komisariatu Policji.oprac. r/ Grzegorz Niezgoda / Facebook
Może Cię zainteresować
komentarze
noe01.09.2020, 22:58
Podmycie drogi ?
Przecież potok płynie w betonowym korycie.
No chyba, że będzie biblijny potop jak obecna władza przegra następne wybory.
Ich maksyma : Po nas choćby potop (fr. apr?s nous, le déluge).
Ps.
? powiedzenie przypisywane Madame de Pompadour, kochance Ludwika XV, która w opinii ludu marnotrawiła pieniądze państwowe na huczne zabawy w Wersalu i nakłaniała króla do rozrzutności.

W rzeczywistości źródłem tych słów jest epigram Stratona z Sardes z ok. 125 n.e.: Pij i kochaj! Po śmierci niech moje kości potop pochłonie!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl