02.09.2020, 10:25 | czytano: 6784

Kamery najlepszym sposobem na niewychowaną młodzież

Fot. Piotr Kuczaj
Kolejna gmina, tym razem Łapsze Niżne, postawiła na monitoring w walce z wandalizmem. To jedyny sposób, aby uchronić powstałe niedawno na terenie Łapsz miejsca rekreacji przed dewastacją.
Zazwyczaj grupy młodzieży decydują się tutaj w inny, niż normalny, sposób spalić nadmiar energii. Niszczenie miejsc, które mają służyć wszystkim mieszkańcom, ma miejsce w weekendy i późną porą. Przypadki dewastacji - połamanych lamp solarnych, uszkodzone urządzenia i zniszczone elewacje w świetlicy w Łapszach Niżnych – stają się już coraz częstszym zjawiskiem.
Na początek w elektroniczny nadzór mają zostać wyposażone centra integracji w Kacwinie, Falsztynie i świetlica w Łapszach Wyżnych. Docelowo monitoringiem objęte zostaną wszystkie place integracyjne.

- Zakładam, że średnio, na każdy plac, trzeba wydać na ten cel po 5 tys. – mówi Jakub Jamróz wójt Łapsz Niżnych. - Na dzisiaj zabezpieczyliśmy w budżecie 15 tys.- Będziemy sukcesywnie robić kolejne monitoringi na pozostałych placach. Informowanie policji nie ma większego sensu. Bez świadków, to tylko nabijanie statystyk spraw nierozwiązanych.

Na budowę pięciu miejsc rekreacji w pięciu miejscowościach gmina Łapsze Niżne otrzymała dotacje. Pojawiły się na nich m. in. ławki, przyrządy do ćwiczeń i huśtawki dla dzieci. Takie miejsca do wypoczynku powstały we Frydmanie, Łapszach Niżnych, Trybszu, Falsztynie i Kacwnie.

js/
Może Cię zainteresować
komentarze
BB03.09.2020, 07:23
A czas leci, później ta ? niewychowana? młodzież otrzymuje dowód osobisty i nic się nie zmienia. Agresorka -agresora przebija, który jest bardziej patologiczny, Ci ludzie gdy nie masz pieniędzy- wyśmiewają, drwią, masz patrzą się agresywnie i niszczą, znęcają się taka dzicz. Po patologicznym - agresorskim wyrazie twarzy idzie poznać- z jakiego domu pochodzą, a zdumiewające że w większości są to kobiety stosujące lub manipulującego małżonkami, uczące tego własne dzieci gdy zazdroszczą czy z innych prymitywnych pobudek.
ze wsi02.09.2020, 15:50
Nie zgadzam się z tytułem artykułu...zdecydowanie nie! nie tędy droga,rodzice odpowiadają za wychowanie dzieci a nie tylko "chowanie " dzieci.Jak mogą spokojnie spać a dzieci nastoletnie poza domem...? jeszcze więcej 500 +,300+,bonów turystycznych itd a potem problem.Sami na siebie bat kręcą.Skoro się decydowali na dzieci to niech się też zainteresują gdzie i co ich pociechy robią i proszę nie tłumaczcie tego brakiem czasu.
jaga202.09.2020, 13:41
Ze swoimi się żenią do jednego kościoła chodzą nawet po slowacku mogą mówić więc dlaczego swoje niszczą
sorry02.09.2020, 13:37
klio!!!!!Ale gdzie do fiksa jest szkoła,rodzice,kościół,że hodujemy jak piszesz taką hołotę czy dzicz,tego już nie wiesz? Planując rekreacyjne miejsca trzeba przewidzieć ewentualne skutki pozytywne i negatywne! Nie budować bez zastanowienia co będzie z taką inwestycją w przyszłości????Do 888.... nie wiem czy Ty masz dzieci jeśli tak to sądzę,że one nie będą dewastować, że nie należą do chordy o której wspominasz. Tak na marginesie nie liczyłbym na zdrowy rozsądek obecnej Rady bo to jest obarczone pewnym ryzykiem! Gdzie miały by być te lampy solarne nie mam pojęcia........
nie ślepy02.09.2020, 12:15
To zdziczenie idzie z zachodu i przez dobrobyt! Hołota wszystko ma i się nudzi!
88802.09.2020, 11:47
Jak mama z tatą wychowali tak mają.Za moich czasów to po szkole było tyle roboty że wieczorem to ino wersalka i spać,nie było siły nawet zadań szkolnych zrobić.A teraz chodzą chordy małolatów z fajkami i piwem cwaniakujac.Jak se to w życiu poradzi to nie wiem bo mama z tatą żyć wiecznie nie będą...
obserwator02.09.2020, 11:31
Jak w zwierciadle widać brak zdrowego rozsądku,wręcz głupotę tej Rady, brak racjonalnego planowania inwestycji w tej jakże już chorej Gminie.Było wiadomą rzeczą,że coś co łatwo przyszło nie będzie szanowane.Czyli nowe wydatki Gminy pojawiły się na horyzoncie, tylko skąd kasa????????????
klio02.09.2020, 11:30
Tańsze będą kamery jak szkody zrobione przez tą dzicz.
weteran02.09.2020, 11:23
Inwigilacja i o dziwo nikomu teraz to nie przeszkadza. Za komuny byłyby strajki i wyzwiska pod komisariatami Milicji Obywatelskiej.
ABC02.09.2020, 10:42
Fotopułapki są świetnym i dużo tańszym sposobem na wandali i śmieciarzy można je dowolnie przenosić w różne miejsca i tym samym monitorować większy teren. Potem zostaje tylko przykładnie ukarać i nagłośnić sprawę aby dać do myślenia innym.
Wyrocznia02.09.2020, 10:37
Zaprzestanie promowania lewactwa jest najlepszym sposobem na niewychowaną młodzież.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl