14.09.2020, 21:37 | czytano: 4682

Zakopiańska "dwójka" zamknięta na dwa dni

zdj. Piotr Korczak
ZAKOPANE. Po tym, jak u jednej z nauczycielek Szkoły Podstawowej nr 2 wykryto zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 - zakopiański Sanepid nie potrafił przed cały dzień podjąć decyzji - co dalej z nauką w placówce. Sprawę wzięła w swoje ręce dyrekcja szkoły.
Do rodziców i opiekunów przesłano komunikat, w którym poinformowano, że we wtorek i środę, czyli 15 i 16 września w szkole nie będą prowadzone zajęcia. Decyzje podjęto, bowiem Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna "nie była w stanie" ani zdecydować o kwarantannie, ani o zmianie trybu nauczania.
Oto treść komunikatu:

"Dyrekcja szkoły wraz z pracownikami, również jak Państwo przez cały dzień do późnych godzin wieczornych czekała na wydanie opinii przez PSSE w Zakopanem dotyczącej nauczania w szkole. Przez cały dzień byliśmy w stałym kontakcie z Sanepidem, Organem Prowadzącym oraz Kuratorium Oświaty w Krakowie.
Niestety informacje spływające z Sanepidu były niejednoznaczne. Po wykonaniu 22 rozmów telefonicznych dalej czekaliśmy na decyzję.

Na chwilę obecną wpłynęło pismo Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Zakopanem, informujące nas , że "nie jest w stanie wydać decyzji o objęciu kwarantanną, ani wydać opinii zmiany trybu nauczania" w naszej szkole.

W obecnej sytuacji po przeanalizowaniu informacji, którymi na tą chwilę dysponujemy, mając na uwadze dobro uczniów oraz nauczycieli i pracowników, chcąc uniknąć zagrożenia epidemicznego, oraz czekając na podjęcie ostatecznej decyzji przez PSSE wykorzystujemy przysługujące szkołom podstawowym 2 dni z puli tzw." dni dyrektorskich" po uzyskaniu pozytywnej opinii Rady Pedagogicznej oraz Rady Rodziców.

Oznacza to, że w dniach 15 i 16 września w szkole nie będzie organizowanych zajęć dydaktycznych. Informujemy,że w tych dniach zorganizowane zostaną jedynie zajęcia opiekuńczo- wychowawcze. W tej niezmiernie wyjątkowej sytuacji zwracamy się z prośbą o rozważenie potrzeby przyprowadzenia dzieci do szkoły. W tych dniach nie będzie funkcjonowała stołówka szkolna.
W dalszym ciągu będziemy monitować do Sanepidu o wydanie jednoznacznej decyzji w sprawie sytuacji zagrożenia epidemicznego w szkole.
Prosimy Państwa o śledzenie informacji, pojawiających się w dzienniku elektronicznym.

Monika Karpiel oraz Irena Gach- dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 2 w Zakopanem."

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
KNT15.09.2020, 12:42
Jak to ku, *****nie potrafili podjąć decyzji?!?!?!
Niema virusa15.09.2020, 08:11
BedZiemy y siedzieć sami i pic kawy
A co mi tam ...wisi mi to

Niech rodzice w domach nauczajo jak maja dzieci
Niema virusa15.09.2020, 08:07
I cyk ...dwójeczkę .
Pozamiatane

Bigamiaka i dwie kawy proszę
4 herbaty i colę
BRYGADA KRYZYS15.09.2020, 06:24
Sanepid powinien byc rozwiazany,pracuja tam lenie i osoby bez pojecia o stanie zwyklego zagrozenia.Eh gdzie te czasy czytaj rok wstecz jak sie na zakupy jezdzilo w czasie pracy kawka itd.Teraz jest praca to narzekaja jak im zle.Nie podoba sie?!Zmienic prace,proste co?
.14.09.2020, 22:45
Cyrk
pipi14.09.2020, 22:36
@PiterQ
Nie bój. Jeszcze dostaną po głowach od partyjnego betonu.
PiterQ14.09.2020, 22:23
Niby kobiety a męska decyzja. Brawo.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl