16.09.2020, 13:30 | czytano: 5477

Jechał pijany samochodem przez Pieniążkowice, Dział i Długopole

Arch. Podhale24.pl
Policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu zatrzymali nietrzeźwego kierowcę z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów i cofniętymi uprawnieniami do kierowania. Zatrzymanemu grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Dyżurny nowotarskiej jednostki otrzymał informację o brawurowej jeździe kierującego mitsubishi w Pieniążkowicach. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna kierujący pojazdem może być pod wpływem alkoholu. Następnie w Dziale mężczyzna zjechał na przeciwległy pas jezdni, stwarzając zagrożenie dla jadącego z naprzeciwka auta, którego kierowca zmuszony był do gwałtownego hamowania i zjechania na pobocze, aby uniknąć zderzenia czołowego. We wskazane miejsce zostali wysłani policjanci z Komisariatu Policji w Czarnym Dunajcu. Podczas przejazdu otrzymali informację, że kierujący mitsubishi wjechał na jedną z posesji w Długopolu.
Kierującym okazał się 26-latek, który był pod wyraźnym wpływem alkoholu. Badanie trzeźwości wykazało u mężczyzny blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto posiadał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów i decyzją starosty miał cofnięte uprawnienia do kierowania. Mężczyzna został zatrzymany w nowotarskiej komendzie. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, niestosowanie się do sądowego zakazu prowadzenia pojazdów grozi wysoka grzywna, nawet dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
jo16.09.2020, 14:01
grozi 5 lat i nikt nie napisał że delikwent został skazany , bedzie dalej jeździł , takie mamy chore prawo .
...16.09.2020, 13:44
Właśnie wszędzie na podrzędnych drogach potrzebna jest Policja.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl