20.09.2020, 11:22 | czytano: 4515

Uczestnicy 58. Małopolskiego Wyścigu Górskiego przemknęli przez powiat nowotarski (zdjęcia)

zdj. Weronika Błażusiak
II etap 58. Małopolskiego Wyścigu Górskiego miał początek pod zamkiem w Niepołomicach, a meta znajdowała się na nowotarskim rynku. Cała trasa liczyła 142 kilometry i była bardzo wymagająca. Po drodze na zawodników czekały trzy premie górskie oraz lotne.
Jedna z premii lotnych miała miejsce w Krościenku, natomiast o punkty w premii górskiej zawodnicy walczyli czasie podjazdu na Przełęcz Snozkę.
Zwycięzcą II etapu został Norweg Jonas Abrahamsen (Uno-X Pro Cycling). Na drugim miejscu uplasował się Marcin Budziński (Wibatech Merx Wrocław), natomiast jako trzeci linię mety przekroczył Adam Żuber (Mazowsze Serce Polski).

Liderem klasyfikacji generalnej „Małopolska” jest Stanisław Aniołkowski (CCC Development Team), natomiast liderem klasyfikacji młodzieżowej U23 „Chochołowskie Termy”: Vojtech Repa (Topforex-Lapierre). W klasyfikacji sprinterskiej prowadzi Marcin Budziński a w klasyfikacji górskiej Jonas Abrahamsen.

Fotoreportaż z finiszu na nowotarskim rynku do oglądnięcia tutaj: GALERIA

wb/ zdj. Weronika Błażusiak
komentarze
kolarze21.09.2020, 06:54
Tour de France przejechał 21 etapów ( ok. 3500 km) bez covidu. Były maski przed i po etapach, duży rygor w hotelach itp. Ale wychodzi na to że kolarstwo nie daje się pandemii.
Kiedy w koncu20.09.2020, 14:56
I tu teraz covid,a nie ma a na osiemnastkach i weselach jest. A maseczki gdzie a dwa metry odstępu gdzie no gdzie ten sanepid no gdzie hahahaha hahahaha masakra
Zobacz pełną wersję podhale24.pl