25.09.2020, 15:11 | czytano: 6025

Plac zabaw na Kowańcu - zamknięty

arch. Podhale24
NOWY TARG. Prośbę o przeznaczenie środków finansowych na remont placu zabaw przy Szkole Podstawowej nr 3 na Kowańcu złożyli Bożena Groń i Jan Łapsa. Radni przypominają, że gwarancja na urządzenia już się skończyła, a przeprowadzona kontrola wykazała, że plac zabaw nie nadaje się do użytku i nie jest bezpieczny dla dzieci.
- Szkoły nie stać także na wycenę naprawy tych urządzeń - przypominają radni.
Okazuje się, że zarządca placu w trakcie poprzedniego roku szkolnego sygnalizował "drobne uszkodzenie, które we własnym zakresie miał naprawić".

- Niezwłocznie zlecę podległym mi służbom ocenę całej sprawy w aspekcie bezpieczeństwa i funkcjonalności przedmiotowego placu zabaw, w tym sporządzenie szacunku koniecznych wydatków, jeżeli takowe były by wymagane w dalszym działaniu. Do czasu przywrócenia funkcjonalności i bezpieczeństwa plac zabaw przy Szkole Podstawowej Nr 3 w Nowym Targu niestety będzie musiał być wyłączony z użytku - odpowiada burmistrz.

s/
zobacz także
komentarze
Nowo Tarzan26.09.2020, 12:11
Miało być wszystko w szkołach. Ale ludzie już nie pamiętają, że rząd dał podwyżki nauczycielom i zrzucił to na samorządy. Budżet nie zgumy dlatego kasa zamiast na dzieci i sprzęt poszła na wypłaty dla nauczycieli.
sugestie26.09.2020, 11:28
ALE ktoś kasę za bubel robotę wziął jak i ta kostka w rynku , za komuny poszedł by jeden z całą ekipą siedzieć i TYLE - A morze lepiej złożyć na śirusa ????
stary25.09.2020, 23:16
A Wy rodzice gdzie się bawiliście za dzieciaka? Nad Dunajcem w lesie w polu.I było OK.Wymagania.Leniwi teraz jesteście a wasze dzieciaki ,,pupy,,.
Kiełbasa wyborcza25.09.2020, 21:02
Jak to zawsze jest zamknięte! A co do szkoły i naszych "Panów" to przypominam Burmistrzowi że jak startował /.../ dawno temu to obiecał ze w każdej szkole dziecko będzie miało swoją szafkę. Głosowałem na Pana a od tamtej pory tyle się zmieniło że moje dziecko ma krzywy kręgosłup od dźwigania sporego tornistra.
Swok25.09.2020, 19:47
Watycha do odwołania. Nie wie, że plac zabaw nieczynny przy szkole? Radni mu muszą mówić? Kto odpowiada za oświatę czyż nie pani Joanna Iskrzyńska Steg z Kowańca?
Jasiek25.09.2020, 19:29
Już nie mieli co wymyślić
Wojtek25.09.2020, 18:40
Pisałem już ż burmistrz Watycha jest nieudacznikiem. To nie obraźliwe określenie a stwierdzenie faktu. Plac zabaw na Kowańcu jest kolejnym miejscem które w Nowym Targu trzeba zamknąć bo stało się groźne, i dopiero teraz nieudacznicy będą się zastanawiać co z tym zrobić.
Czy jak w domu zużywają się rzeczy to czeka z naprawą na to aż się całkiem zawali i zostanie bezdomny?!
Aby nie był gołosłownym - tak samo było ze skate parkiem na Solidarności, tak samo - choć przez innych nieudaczników - doprowadzono do patu z mostkiem w Pyzówce. Ledwo stoi od lat a teraz dopiero myśliciele z PZD, gminy i powiatu zastaniawiają się co zrobić! Biada.
:)25.09.2020, 18:33
No i dobrze ze zamkniety, bezpieczniej jaki dzieci ida na spacer z pania, niz wariuja tam.. jeszcze problem z dezynfekcja narazie odpada .
Kola25.09.2020, 18:32
Matka z Rekuckiego Popieram w pełni. Gazdy, Oleksowki, Robow, Adzial, Kokoszków i jeden marny plac i to w szkole.? Przedszkolny jest niedostępny. Gdzie nasze dzieci mają się bawić? Na ulicy się bawią, jeżdżą na wrotkach i rowerach. Watycha gorszy od poprzedniego. Tylko igrzyska w rynku, tylko na to go stać z dwoma wice
chłopak z orlika25.09.2020, 16:31
to ktoś się tam bawić chodzi jak pan ochroniarz czy jak mu tam ludzi straszy jak na orlika chcą wejść nie pozdrawiam jeszcze raz i dzwonie na policje
Matka z Rekuckiego25.09.2020, 15:21
Watycha przechodzi samego siebie. Nie chce naprawić dzieciom placu zabaw. Jedynego na Kowańcu. Ja rozumiem, że nie chce naprawić fontanny na rynku ale żeby dzieciom żałował? Według mnie i większości znajomych takiego nieudolnego burmistrza powinno się odwołać przed końcem kadencji bo zapuści to miasto do imentu.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl