04.10.2020, 16:12 | czytano: 5561

Kolejny etap remontu Rynku. Tym razem od strony Szaflarskiej

zdj. Podhale24
NOWY TARG. Trwa wymiana kostki na głównym placu w Mieście. Urząd Miasta informuje, że "przygotowana jest tymczasowa organizacja ruchu na czas prowadzenia robót, w której planowane jest zamknięcie wlotu ul. Szaflarskiej do Rynku w kierunku jazdy na wprost", czyli w kierunku Kowańca.

Trwają jeszcze utrudnienia w ruchu na skrzyżowaniu Rynku z ulicami Kościuszki i Sobieskiego. Zgodnie z wyjaśnieniami magistratu "po rozebraniu kostki kamiennej i ponownym jej ułożeniu na podsypce cementowo-piaskowej z wypełnieniem zaprawą cementowo – piaskową w obrębie prawoskrętu z ul. Sobieskiego w ul. Tadeusza Kościuszki - dopiero po 2-3 tygodniach tak wyremontowaną nawierzchnię można będzie oddać do ruchu".

Kolejny etp to prace po południowej stronie placy. Zamknięty zostanie wjazd od ul. Szaflarskiej. Objazd poprowadzony zostanie ulicami Harcerską, Waksmundzką, św. Doroty i Nadwodnią do ul. Kościuszki.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
MieszkaniecNTarg06.10.2020, 09:16
Do @takie tam... hm a w Egipcie jeździ się jak się chce, używając tylko klaksonu na przechodniów oraz przy zmianie pasa :)) ale my żyjemy w PL wiec po co porównywać do czegos innego.. nie pasuje to zamiast jezdzic do pracy do Włoch to można przecież tam się przeprowadzić ;)) .. poza tym nie rozumiem marudzenia ludzi .. wymieniać coś źle, nic nie robić tez źle - normalnie sami fachowcy a jak przychodzi co do czego to robotnicy partacze .. wiec zamiast mówić dużo wypada się wziąć do pracy ;)) a nie każdy dyrygent :))
maciek o.05.10.2020, 17:07
do " do maciek o. " ....nie musisz się tego wstydzić , w końcu to nie Twoja wina, to wina genów./....zdrowia życzę
do maciek o.05.10.2020, 16:30
odezwał się w końcu jeden z wielkich nowotarskich mędrców.....nawet jakby były odpowiednie znaki to i tak byś sie do czegoś przyczepił. Typowe dla tego miasta....wiecznie źle i źle......
maciek o.04.10.2020, 21:01
....i znowu oznakowanie objazdu będzie - powiedzmy - nierzetelne ? żeby nie użyć mocniejszego słowa..... a jeszcze pytanie co do obecnego zwężenia na wysokości sklepu Wojasa. Jakim prawem samochody ( w tym radiowozy policyjne ) jadą prosto w kierunku ul. Kościuszki skoro oznakowanie poziome nie zezwala na taką jazdę ? ewidentnie brakuje odpowiednich znaków pionowych dla samochodów będących na lewym pasie , że mogą zignorować oznakowanie poziome i w drodze wyjątku ( roboty drogowe ) mogą z lewego pasa pojechać również prosto. A co do objazdu dla jadących ul. Sobieskiego długi czas prowadził on "pod prąd" w ul. Krasińskiego. Brawa dla osób odpowiedzialnych za oznakowanie miasta. Uprzedzę również tych którzy uważają , że czepiam się szczegółów. Postawcie się w roli kogoś przyjezdnego , który w wyniku ewentualnej kolizji spowodowanej błędnym oznakowaniem poniesie straty w zdrowiu lub mieniu.
takie tam..04.10.2020, 19:54
mogli by pomyśleć o wymianie kostki na inny kolor w miejscu corocznie malowanych linii..a tak sie robi np. we Włoszech
Mieszkaniec04.10.2020, 18:44
Sami jeszcze nie wiedzą kiedy będą chęci do roboty ???????????????????? organizacja na poziomie -10
Kierowca04.10.2020, 17:16
Ale nie napisali od kiedy planują zamknąć wlot z Szaflarskiej?
abc04.10.2020, 17:06
Budynek adwokacki... obraz nędzy i rozpaczy!!!!!
takitam.04.10.2020, 16:59
" "po rozebraniu kostki kamiennej i ponownym jej ułożeniu na podsypce cementowo-piaskowej z wypełnieniem zaprawą cementowo ? piaskową w obrębie prawoskrętu z ul. Sobieskiego w ul. Tadeusza Kościuszki - dopiero po 2-3 tygodniach tak wyremontowaną nawierzchnię można będzie oddać do ruchu". " - a ja duren myslalem, ze mamy juz dwudziesty pierwszy wiek i technologie tak rozwinieta, ze mozna to zrobic w kilka dni!!! LITOSCI!
realna stopa procentowa04.10.2020, 16:55
Gdyby pracowali na 4 zmiany to góra dwa tygodnie i pozamiatane. Ale w tym kraju to nie do pomyślenia.
Pośredniaki, zakłady karne, ośrodki wychowawcze i inne jednostki "resocjalizacyjne" pełne nierobów, których trzeba utrzymywać. A robić nie ma komu. Dać jednemu, drugiemu łopatę to zaraz się wezmą do uczciwej roboty.
Tylko ktoś musi pomyśleć. A urzędnicy z szarymi komórkami mają na bakier.
Dlatego nie skończą do końca roku... Przykro mi.
Miłosław04.10.2020, 16:54
Zamkli by rynek na tydzien i by było zrobione po całości.... A tak, to jakieś du.... za przeproszeniem
ja04.10.2020, 16:45
To wina wirusa - zjadł kostkę w rynku ?
Mieszkaniec04.10.2020, 16:19
I zaś będzie masakra, ciekawe czy się zdąża do końca roku ???????????? jakaś paranoja
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl