09.10.2020, 12:02 | czytano: 3502

Zakopiański Urząd Miasta ostrzega przed naciągaczami na parkingach

arch. Podhale24
ZAKOPANE. Do Urzędu Miasta docierają informacje o pojawieniu się w miejskiej Strefie Płatnego Parkowania „fałszywych kontrolerów”, próbujących wystawiać ręcznie wypisane zawiadomienia o konieczności wniesienia opłaty dodatkowej i pobierać tę opłatę w formie gotówkowej bezpośrednio od klientów.
- "Kontrolę w SPP w podstrefach A, B i C może przeprowadzać jedynie firma Tadeusz Stopka-Wiki z siedzibą w Kościelisku, z którą została podpisana stosowna umowa" - informuje magistrat.
Kontrolerzy zobowiązani są do posiadania identyfikatorów ze zdjęciem i pieczęcią firmy oraz do noszenia ich w widocznym miejscu w trakcie wykonywania czynności kontrolnych w SPP.

W rozesłanym komunikacie UM wyjaśnia: "kontrola SPP polega na weryfikacji umieszczenia którejś z form potwierdzenia wniesienia opłaty za postój, umieszczonej w widocznym miejscu za przednią szybą pojazdu oraz dodatkowo za pośrednictwem mobilnego systemu kontroli SPP, tj. na wysłaniu zapytania z urządzenia mobilnego do właściwych baz danych obejmujących informacje o uprawnieniu do parkowania na podstawie numeru rejestracyjnego pojazdu.

Po przeprowadzeniu pełniej procedury kontrolnej, w przypadku negatywnej weryfikacji uprawnienia do parkowania w SPP, kontroler wystawia zawiadomienie o opłacie dodatkowej. Zawiadomienie wystawiane jest w formie DRUKOWANEJ (przykładowe zawiadomienie w załączniku). Kontroler umieszcza zawiadomienie za wycieraczką przedniej szyby pojazdu lub doręcza je do rąk osoby parkującej, jeżeli jest obecna w pojeździe."

Co ważne - kontrolerzy SPP nie są uprawnieni do przyjmowania jakichkolwiek opłat związanych z postojem pojazdów w SPP bądź opłat dodatkowych. Opłaty za postój w strefie dokonuje się wyłącznie poprzez zakup biletu parkingowego w parkomacie (opłata gotówką lub kartą), bądź też za pomocą dedykowanej aplikacji mobilnej. Opłatę dodatkową wnosi się wyłącznie poprzez dokonanie wpłaty na konto Urzędu Miasta Zakopane, gotówką w kasie Urzędu, bądź jako wpłatę w parkomacie (dotyczy wyłącznie opłaty dodatkowej w wysokości 50 zł).


- Opłaty za parkowanie pojazdów samochodowych w strefie płatnego parkowania niestrzeżonego pobierane są w dni robocze, od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8:00 do 21:00. W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt z Wydziałem Mienia i Nadzoru Właścicielskiego, Maciej Moskwa - Zastępca Naczelnika, tel. 18 20 20 476 - dodaje Agata Pacelt-Mikler z Biura Komunikacji Społecznej i Promocji Urzędu Miasta.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
białe rękawiczki09.10.2020, 21:01
A od czego Straż Miejska , która kosztuje budżet tyle kasy : pensje plus pochodne , umundurowania , samochody i sprzęt itd? Do czego w takim razie służy ta formacja nieudacznych gości w białych rękawiczkach ? No tak chyba jedynie do noszenia sztandarów ?
netoperek09.10.2020, 15:05
Sołtysa nie ma to "prywatna inicjatywa" kwitnie.
A straż miejska jest zarobiona bo pilnuje, żeby jakiś mieszkaniec nie przedarł się do włodarzy z kowidem.
Byle do wiosny.
Jest Pięknie i Wista Wio!
Oszukany09.10.2020, 14:03
A jaki był finał naciągaczy na niby fiskalne bilety pod kolejka na Kasprowy? Bo tak jakoś sprawa ucichła a urząd Zakopanego podobno legalnie jakiemuś biznesmenowi dzierżawił.
Set09.10.2020, 12:33
Urząd jest odpowiedzialny za ten bałagan. Njc gorszego jak parkometry są we władaniu nie urzędu a firmie zewnętrznej. Nie wiadomo co kto komu.
coś niesamowitego09.10.2020, 12:21
Panie burmistrzu p a dlaczego nie umundurowana straż miejska? czyżby byli przepracowani , a rzucają się w oczy i nich ich nie podrobi , nikt nie zastąpi? To tylko w Zakopanem może burmistrz mając straż miejską - jeszcze ją na szczęście ma , bo nie chce jej zlikwidować , tylko on takie coś może wymyślić zlecając to prywatnej osobie . Coś niesamowitego ?
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl