12.10.2020, 14:59 | czytano: 8391

Strefy wpływów na Kowańcu. Oschła wymiana zdań między radnymi

arch. Podhale24
NOWY TARG. Do słownych przepychanek doszło podczas sesji między Janem Łapsą, a Arturem Kretem. Powodem utarczki było zorganizowane pod koniec września spotkanie w budynku remizy OSP na Kowańcu - przedstawicieli władz Miasta, urzędników i Polskiej Spółki Gazownictwa. Zdaniem radnych Kreta i Garbacza - ludziom nie dano możliwości zabrania głosu.
Jak mówił składając sprawozdanie ze spotkania Grzegorz Watycha - spotkanie zostało zorganizowane z jego inicjatywy, a dotyczyło rozbudowy sieci gazowej w rejonie os. Szuflów oraz górnej części ul. Kowaniec. Burmistrz szeroko opisywał przebieg spotkania, dodając, że jest zadowolony z licznie przybyłych mieszkańców zainteresowanych tematem "przejścia na gaz" i zalet płynących z ogrzewania gazem ziemnym.
- Z uwagi na duże zainteresowanie mieszkańców, jeżeli tylko warunki epidemiczne pozwolą planuję zorganizować kolejne spotkanie o szerszej już tematyce. Zainteresowanie mile nas zaskoczyło, przyszła spora grupa osób - tłumaczył burmistrz, dodając, że jeśli jest dostateczna liczba chętnych w danym rejonie, to PSG gotowe jest opracować dla tego terenu dokumentację i uruchomiona zostaje procedura projektowania wraz z podaniem terminu realizacji. Stąd ważne jest, by ludzi namawiać do podejmowania decyzji.

Głos zabrał Artur Kret. Radny przypomniał, że spotkanie było efektem jego interpelacji, że przyszła do remizy spora liczna osób zainteresowanych nie tylko siecią gazową, ale i kwestią rozwoju turystycznego oraz inwestycjami. - Mowa była tylko o gazie, a byli i inni zainteresowani, a tu nagle gwałtownie zamknięto temat i ogłoszono koniec spotkania - dziwił się radny.

Burmistrz tłumaczył, że głównym tematem był gaz, a na to, by rozmawiać na temat rozwoju turystycznego "nie jest teraz dobry czas". - Do tematu trzeba będzie wrócić. Wiem, że pan radny nagłośnił to spotkanie w mediach społecznościowych, ale przyszli ludzie przede wszystkim zainteresowani gazem - upierał się burmistrz.

- Spotkanie po pierwszym punkcie zostało ucięte, co jest nie do zrozumienia. Ludzie zostali zlekceważeni. Oni wstrzymują swoje działania, bo czekają na informacje, w którym kierunku rozwoju pójdziemy. Takie tematy nie są ani rozwiązywane, ani omawiane z dnia na dzień. Sala w remizie była pełna. Stałem w połowie sali i jak zacząłem mówić to ludzie byli zainteresowani. Pan radny Łapsa dziwnie się zachował - dodał Kret, wskazując winnego gwałtownego zamknięcia spotkania.

- Tematem było gazownictwo. Spotkanie trwało półtorej godziny i na początku wyraźnie powiedziałem czego spotkanie dotyczy - odpowiedział Jan Łapsa. - Miał pan trzech słuchaczy i może pan zrobić sobie spotkanie w swojej restauracji - dodał pod adresem Artura Kreta, wyraźnie dając do zrozumienie, że remizę uznaje za swoje terytorium.
- Nie jestem pana wrogiem. Nie wiem czemu ma pan takie podejście do mnie, jakbym się w pana domu panoszył. Ja chce z panem współpracować, mieszkamy w jednej dzielnicy. Tymczasem pan - jak coś nie jest pana inicjatywą - to natychmiast to obcina. Ile pan radny zorganizował spotkań z ludźmi? - pytał radny Kret.

- Na pewno więcej, niż pan - odpowiedział radny Łapsa.

Dialog przerwał przewodniczący Rady Miasta przywołując radnych do porządku, ale temat podsumował Bartłomiej Garbacz: - Byłem na tym spotkaniu. Widziałem jak to wyglądało. I tam, i tu teraz na sali obrad naruszono kulturę wypowiedzi. Uniemożliwiono radnemu Kretowi, tak jak teraz - wypowiedzenie się. Nawet nie wiemy, czy mieszkańcy są zainteresowani rozwojem turystycznym, czy nie - bo im też nie dano im możliwości zabrania głosu - skwitował radny Garbacz.

s/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
Oskwarek15.10.2020, 14:49
@Fałszywy
jak widzisz były wiceburmistrz jest były a Jan Łapsa trwa. Niczym Lenin - wiecznie żywy!
Fałszywy15.10.2020, 08:55
@targowiczan
były wiceburmistrz też wędrował PO ugrupowaniach
aż trafił na pełnomocnika PISu
Andersen14.10.2020, 22:23
Kowaniec powinien być księstwem a zostać ogłoszony Jan Łapsa królem. Jakieś podpowiedzi kto błaznem? Albo błazenką?
Wójt14.10.2020, 17:28
Ogłosić autonomię Kowańca i zrobić Jaśka sołtysem. Oddelegować jednego urzędnika takiego żeby umiał pisać i będzie po sprawie.
Kowańcan14.10.2020, 08:18
Byłem, widziałem, słyszałem . Brawo dla Jaśka!!! Doświadczenie robi swoje..konkretnie...bez dyrdymałów. Kreta miejsce /.../ musi dużo się nauczyć
targowiczanin13.10.2020, 23:04
Ej tam. Wcześniej jeszcze Jan startował z listy PO PSL czyli Jachymiaka. A potem dopiero poparł Fryźlewicza. Jan jak kameleon. Miszcz nowotarskiej polityki. Zawsze i wszędzie
Turysta13.10.2020, 21:23
Jan Łapsa. /.../ Turystyka kojarzy mu się z chodzeniem po domach przed wyborami.
niechma13.10.2020, 20:20
To jest nieszczęście dla Polski tacy radni jak Lapsa. /.../ On powinien w naszym imieniu patrzeć na ich ręce, zadawać niewygodne pytania. Nie zaprotestwoal, gdy miejskie szalety były zasypywane i to go kompromituje jako radnego. On nie jest radnym, on jest marnym narzędziem Watychy. Żenada.
Ślebodny13.10.2020, 17:03
A ja Ci powiem tak Jasiek. Trza wiedzieć kie się wycofać i mieć honorność
Rak13.10.2020, 16:04
Radny Łapsa to powinien nogi na piecu grzać, wcześniej bezkrytycznie wspierał burmistrza Fryźlewicza, a teraz Watychę, a tak naprawdę nic przez tyle lat nie zrobił dla dzielnicy Kowaniec. Ten gaz to już instalują 30 lat, bo przed 30 laty mieszkańcy wpłacili na komitet gazyfikacyjny. A jak nie było tak nie ma, dalej trzeba smog wdychać.
chochla13.10.2020, 13:33
Jan Łapsa. Kiedyś murem za Fryźlewiczem. Teraz murem za Watychą. Kiedyś małą łyżeckom teroz warzechą. Trza mieć giętki kark.
swój ni do końca13.10.2020, 13:30
Panie Łapsa pora zejść ze sceny politycznej Nowego Targu. Radny Kret, oczywiście ma rację, bo to on zabiegał już od dawna na spotkanie mieszkańców z burmistrzem. Burmistrz jak zwykle....Pinokio. Nie trzeba przypominać panu Łapsie, że jest on już emerytowanym strażakiem, tak więc remizę niech zostawi w świętym spokoju.
Stek bzdur13.10.2020, 11:25
Jan Łapsa coraz bardziej się kompromituje takimi nerwowymi wystąpieniami. A może uwierzył w to co mówią na mieście, że jest szóstym burmistrzem? Watycha jest ponoć dopiero ósmym!
STAŚ13.10.2020, 10:42
Ale się porobiło !!!
Z drugiej strony to, jest ambicjonalna gra, z tego może wyrosnąć dobry radny, dziś młody, niedługo zahartowany w bojach z Janem !!!
x-man13.10.2020, 07:42
Swoją drogą co to za słaby burmistrz, który boi się rozmawiać z mieszkańcami i wysyła do boju Jaśka strażaka.
Ciekawa13.10.2020, 00:36
Pomysł zwołania spotkania z mieszkańcami Kowańca wyszedł od radnego Kreta.
Ciekawe, czy "Ciekawy" zainteresował się w ogóle tematem, czy tylko pisze brednie jakie sobie wydumał.
A może pod pseudonimem "Ciekawy" chowa się ktoś z otoczenia pana Łapsy.
A może "Ciekawy" po prostu lubi obrażać ludzi i tylko udaje zainteresowanie, żeby dowalić anonimowo komu sie tylko da.
I co panie "Ciekawy" miło ci?
Ciekawy12.10.2020, 23:58
Ja myślę że jeżeli chodzi o radnego Jana to jeden z najlepszych w tym mieście taka prawda, a Pan Kret narazie jak rumianek nie pomógł i nie zaszkodził :)
Jeżeli spotkanie na remizie było związane z gazem i rozbudową gazociagu to nie na temat rozwoju turystycznego, może Pan Kret wykaże się i zwoła następne, a może chodzi rozwój prywatnego biznesu?
Bąk12.10.2020, 22:57
Panie Janku - my Kowańczany zawsze z Panem.
Magda12.10.2020, 22:33
Radny kilku kadencji pan Łapsa na pewno sporo dobrego zrobił, ale jego zachowanie w remizie podczas spotkania było skandaliczne. Zlekceważył mieszkańców którzy przyszli żeby zapytać o kilka spraw burmistrza. Nie mamy okazji do spotkań z urzędnikami. Teraz była taka okazja, a pan Łapsa to rozwalił. Po co? Burmistrza chce chować przed ludźmi? Taka jego rola?
Zdrajca12.10.2020, 22:33
Jan Łapsa jest cynikiem i ignorantem. Człowiekiem pozbawionym kręgosłupa moralnego Teraz atakuje bezpardonowo kilkumiesięcznego radnego. Po co? Pamiętać trzeba, że do wyborów szedł z listy Liszki. Po wyborach porzucił jego ugrupowanie i jeszcze przeciągnął Srokę na stronę Watychy. Wszystko w imię koniunkturalizmu. Ot małomiasteczkowe bagno polityczne. A fe!
ziomal12.10.2020, 21:14
Chociaż jestem z innej opcji politycznej niż Artur Kret ręczę za tego gościa bo wiem, że ma dobre pomysły a na panu Janie już kilka razy się zawiodłem
i dobrze12.10.2020, 21:00
swieza krew sie przyda, niech rozrusza starych zasiedzialych :)
zły12.10.2020, 20:55
To na Kowańcu nie mają gazu? Pieców na ,,eko,, ? Chyba tak. Zapraszam na pętle autobusową rano jakie piękne,kolorowe obłoki z kominów się unoszą nad Kowańcem.Na ciepłą wodę teraz różnymi patyczkami po ,,sprzątaniu okolicznego lasu,, palą ;(( .
Ikoh12.10.2020, 19:37
Ścieżkę w Waksmundzie robią prywatni. Toalety są w Rynku. Pisać nieprawdziwe rzeczy to potrafią tylko ci co ciągle żale mają i wszystko.
Klaps12.10.2020, 19:26
Jaka turystyka? Watycha ze Stegową witacza nie potrafią postawić. A że Łapsa jest fałszywy, każdy wie kto go poznał
wyborca tych których nie wybrano12.10.2020, 19:17
turystyka..? Waksmund robi w Gorcach ścieżke w koronie drzew a miasto nawet sracza na rynku nie ma..także gościu sie niedawno sfajdał na trawniku przed ratuszem..to świadczy o skali problemów z jakimi sie musi zmierzyć nowotarska władza...
Anty Bolek12.10.2020, 19:06
Panie Łapsa ,kiedy poprowadzi pan Sesje Rady Miasta ,ale by się działo.
Nowotarzanka12.10.2020, 19:01
Wlasnie Pan Jan tyle lat radny a o samowolach nic nie wie to jak to o wszystkim trzeba wiedziec
górny kowaniec12.10.2020, 18:42
z zebrania wyszło że priorytetem jest zrobienie gazociągu po Szuflowie gdzie jest chętnych 9 osób a odnoga boczna dla Szuflowa czyli ul. Kowaniec na razie i dlugo niebędzie brana pod uwagę - chyba że zamieszka tu paru bonzów jak na Szuflowie..
Również mieszkaniec Kowańca12.10.2020, 18:30
Do mieszkaniec Kowańca: no np. dzięki pomocy p. Łapsy w szkole nr 3 jest sala informatyczna...ja tam nie popieram pewnych zachowań ale jak trzeba to p. Radny pomoże.
fałszywy Josiek12.10.2020, 18:24
Łapsa /.../ Kandydował z listy Liszki a po wyborach poparł Watychę w zamian otrzymując stołek wiceprzewodniczącego rady miejskiej. Idealnie pasuje do tej wstążkowej ekipy nieudaczników
!!!12.10.2020, 18:21
Brawo P.Kret ????
d12.10.2020, 18:20
To nie Kret robi sobie wroga z Łapsy, tylko odwrotnie. Łapsa zachowuje się jak zazdrosna panienka i jak tylko może próbuje zniechęcić młodego radnego, sam sobie przypisując zasługi.
Prawda12.10.2020, 18:02
Pan Kret jeszcze duuuuuużo musi się uczyć od Pana Łapsy zamiast robić sobie wroga poproś o naukę
nowotarżanin12.10.2020, 17:27
,ławeczki na Kokoszków Boczna to ukłon radnych dla Pana Steskala
mieszkaniec Kowańca12.10.2020, 17:25
panie radny Łapso prostackimi zagrywkami w stylu posłów PiSu nic pan nie wskóra ,był pan p... i taki zostanie , przez wszystkie te kadencje zabiegal pan tylko o nastepną reelekcję ,proszę pokazać co pan zrobił dla Kowańca razem z kolega byłym radnym W. proszę o wydrukowanie tego komentarza aby oporni też mieli cos do powiedzenia
Koko12.10.2020, 17:01
Panie Lapsa zabrac sie za samowole na Kowancu
Nowotarzanka12.10.2020, 16:55
Pan radny Lapsa ktora to juz kadencja a o samowolach na Kowancu nic nie wie
opop12.10.2020, 16:36
odp. Meri. Może z łaski swojej jeżeli Pan o nie czyli o ławki wnioskował to proszę iść i sprzątać wymiociny, puszki i szkło z rozbitych butelek po alkoholu. Proszę się nie ośmieszać bo to właśnie jest format rozwoju turystycznego tego miasta.
Brr12.10.2020, 16:25
Oj żeby każdy RADNY się udzielał tyle co Pan Jan Ł. Inni saą tylko radnymi i nigdzie ich nie widac ani nie slychac....Dobtze, że jest wszystkich paradach ..dzięki temu jest rozeznany w wielu ważnych sprawach A nie jak ci pseudoradni.
N.T.12.10.2020, 16:22
@ hej

Dla Kowańca? Jest Radnym całego Miasta, a nie dzielnicy. Właśnie tacy rządzą też w naszym Państwie. Widzą tylko swoje otoczenie.
pozdrawiam
Meri12.10.2020, 16:20
Ławki na Kokoszkowie bardzo się przydały i chwała Radnemu za nie. Wnioskowalismy o nie i mamy....
Zniesmaczona12.10.2020, 16:19
Panie Łapsa lekceważy Pan ludzi. Trochę więcej szacunku dla każdego. Nawet jeżeli były to 3 osoby, to są mieszkańcami Miasta i należy ich wysłuchać
Leon12.10.2020, 16:17
Właśnie Pan Łapsa zrobił dużo i żeby wszyscy tacy radni byli.
w.s.12.10.2020, 16:15
Zero klasy Panie Łapsa.
obiektwyny12.10.2020, 16:08
Pan Ł. dla kogo co zrobił ?
hej12.10.2020, 16:04
Odczepcie się od Jana Łapsy - od wielu lat dużo robi dla Kowańca i dla mieszkańców.
Andrzejx4812.10.2020, 16:02
No a może radny Łapsa pochwali się co dobrego zrobił dla Kowańca dla miasta odnoszę wrażenie że nic pokazywać się na procesjach w mundurze to nie wszystko dumnie paradować po mieście to nie wszystko panie Łapsa do roboty do rzetelnej roboty a nie tylko paradować i pokazywać się tak jak posłanka Paluch
opop12.10.2020, 15:45
Nie jest kwestią który radny. Generalnie to uniknięto by takich kłopotów jakby było w takim mieście jak Nowy Targ 3 radnych ale trzech przygotowanych do sprawowania mandatu. Teraz się ktoś obudził w temacie przecież nikt nie ma w mieście planu co by tutaj zrobić. Dla mnie radny który pozwolił na marnotrastwo pieniędzy na budowę ławek przy Kokokoszków Boczna i nic z tym nie zrobił jest zwykłym satyrykiem i tyle. O jakim rozwoju turystyki ci Panowie chcą rozmawiać. NIech pozwolą ludziom samym działąć a nie blokować tereny bzdurnymi planami utopijnych wyciągów i stacji narciarskich.
Stas12.10.2020, 15:36
Radny Kret póki co ma za małe pojęcie o zebraniach , rozmowach i potrzebach ludzi
Anna12.10.2020, 15:18
Panie Łapsa był pan całe lata czynnym strażakiem i chwała za to, ale to nie znaczy że może pan decydować o remizie i o tym czego ludzie chcą. Odsyłanie ludzi zainteresowanych rozwojem dzielnicy do restauracji - jest niegrzeczne. Kowaniec nie należy do pana. Od lat się pan panoszy - może więcej skromności by się przydało bo zniechęca pan do siebie ludzi.
ijoijo12.10.2020, 15:00
U Łapsy jak zwykle słoma z butów. No ale to taka klasa polityczna czyli brak klasy.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl