14.10.2020, 16:00 | czytano: 5361

Asfalt zamiast płyt i trylinki

Fot. UM Rabka-Zdrój
Urząd Miejski w Rabce-Zdroju ogłosił przetarg na remont ul. Garncarskiej.
Zakres zaplanowanych robót obejmuje m.in.: rozbiórkę płyt betonowych wraz z wywozem, rozbiórkę trylinki betonowej, korytowanie, profilowanie i zagęszczanie, wykonanie podbudowy warstwy dolnej z kruszywa naturalnego, wykonanie podbudowy warstwy górnej z kruszywa łamanego, ułożenie krawężnika, ułożenie kostki brukowej betonowej i położenie nawierzchni asfaltowej. W ramach prac przeprowadzona zostanie również odbudowa kanalizacji deszczowej z wymianą z rur betonowych.
Planowany termin zakończenia robót to 30 czerwca 2021 r.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, oprac. r/
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
TETMAJER17.10.2020, 12:00
Czyli jako mieszkaniec ul. Tetmajera rozumiem że urząd miasta nas oszukał mówiąc że nie ma pieniędzy na remont drogi na który czekamy kilka lat? Rozliczymy się przy wyborach.
qbakacpi15.10.2020, 11:19
Pytanie, czy też tak będzie jak z droga na os. Traczykówka?! Wzięli się za najlepszy odcinek drogi na tym osiedlu, zerwali dobry asfalt, po to, żeby ktoś - czyt. p. K. z Rabki wygrał przetarg i kasa poszła do jego kieszeni. A mogli zrobić drogę w innym miejscu, gdzie ludzie maja płyty betonowe, albo żwir. To nie. Ludzie teraz piszą do Urzędu Miasta, bo nie mogą dojechać do domów, a najgorzej już mają Ci, co mieszkają pod drogą. Mieli złe wyjazdy z domów, a teraz będą mieli jeszcze gorsze. Ale dla urzędników jest wszystko w porządku, Oni nie widzą problemu. Kto ma znajomości w urzędzie z byłych radnych z osiedla ten ma świetny wyjazd/zjad. A reszta niech sobie radzi. Dla urzędników nie ma znaczenia, czy trzeba będzie czołgiem wyjeżdżać, czy też startować samolotem, aby wyjechać z domu. A to, że podatnik - czyt. inwestor - bo to przecież my płacimy podatki i to z naszych pieniędzy robi się drogi, jest nieważny. Nawet nie liczy się dla nich dobro ogółu. Tak są rozpisywane przetargi w Rabce. A pan Burmistrz nie ma nic do gadania. Boi się ludzi i ich starych układów. Nawet nadzór budowlany nie pomaga. Szuka się dofinansowania z Uni, po to, żeby jednym z drugim zarobili!
Były14.10.2020, 22:36
A ciekawe kto wygra przetarg :)
Bo w Rabce to tylko jedna firma pana K. :)
mieszkanka14.10.2020, 21:48
a kiedy druga odnoga ul.Garncarskiej zostanie naprawiona
na ? dziura na dziurze dziurą pogania już 4 rok, a kanalizacji też nie ma , a woda z szab wylewa się do pobliskiej rzeki Raby- czy tak można Panie Burmistrzu w Rabce z nazwą "zdrój" ??? Co na to ochrona Srodowiska i pańscy pracownicy.
kli14.10.2020, 20:43
że niby z Podegrodzia ?
Jak wam teraz, tym opornym14.10.2020, 18:28
Takie drogi zostawiła w Rabce poprzednia władza. Jeszcze tyle inwestycji nie było robione na raz. Można ! Da się pozyskiwać środki.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl