18.10.2020, 12:03 | czytano: 2715

W GPN - szlaki w remoncie, wystawy zamknięte, dyrekcja w domu

zdj. Michał Adamowski
"W związku z sytuacją epidemiologiczną, od 19 października br. pracownicy dyrekcji Parku wykonywać będą pracę zdalną w okresie do 30 października br. W ważnych sprawach prosimy o kontakt telefoniczny lub e:mailowy" - brzmi komunikat Dyrekcji Gorczańskiego Parku Narodowego. Do końca miesiąca zamknięty pozostaje także Ośrodek Edukacyjny GPN i ekspozycja przyrodnicza.
W przypadku konieczności kontaktu bezpośredniego z pracownikiem Ośrodka, wizytę należy wcześniej uzgodnić telefonicznie lub e-mailowo. Zgodnie z obowiązującymi obecnie przepisami wszyscy interesanci wchodzący na teren Ośrodka Edukacyjnego GPN muszą bezwzględnie posiadać maseczkę (lub przyłbicę, szal, buf zakrywający usta i nos) oraz posiadać rękawiczki ochronne lub zdezynfekować ręce w przedsionku wejścia.
"Szlaki turystyczne na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego nie są zamknięte, jednak w tej trudnej sytuacji zachowajmy zdrowy rozsądek i nie narażajmy siebie oraz innych. Dostosujmy się do obowiązujących zaleceń Ministerstwa Zdrowia, m.in. w miejscach, gdzie spotyka się większa liczba osób, np. na parkingach zachowajmy dystans społeczny, zakrywajmy usta i nos" - apelują parkowcy.

Z uwagi na prowadzone prace remontowe zamknięte są szlaki w dolinie Kamienicy:
- niebieski pieszy, rowerowy i konny na odcinku: most przy Papieżówce - przełęcz Borek
- zielony na odcinku: polana Stawieniec - dolina Kamienicy

Na czas remontu szlaku niebieskiego w dolinie Kamienicy otwarty jest szlak spacerowy, rowerowy i konny z doliny Kamienicy na polanę Jaworzyna Kamienicka. Należy jednak zachować ostrożność, gdyż w otoczeniu tego szlaku następuje "dynamiczny rozpad drzewostanu świerkowego", co oznacza, że poruszanie się tam w czasie silnego wiatru jest niebezpieczne.

s/
Może Cię zainteresować
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl