29.10.2020, 08:00 | czytano: 4894

Prowadząca protest w Zakopanem przeprosiła trzech zakopiańskich radnych

Fot. Piotr Korczak
Krzysztof Wiśniowski, Jerzy Jędrysiak i Wawrzyniec Bystrzycki zostali przeproszeni przez organizatorkę Strajku Kobiet w Zakopanem. Publicznie wyczytała ich nazwiska i wskazała jako tych, którzy są przeciwni „uchwale antyprzemocowej”. Protestujący obrzucili ich wtedy wulgaryzmami.
Tymczasem wszyscy oni wstrzymali się od głosu w trakcie debaty nad skierowaniem pytania do Trybunału Konstytucyjnego, czy ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie jest zgodna z Konstytucją. Tymczasem podczas protestu zostali wskazani, jako ci, którzy byli przeciw. Cała powyższa trójka, a zwłaszcza Krzysztof Wiśniowski, oburzyła się na organizatorkę wtorkowego protestu.
Wiśniowski podkreśla, że od samego początku jest za tzw. Ustawą antyprzemocową. Warto przypomnieć, że dyskutowano nad nią już w Zakopanem 10 razy. Dlatego jego szczególnie zabolała ta pomyłka.

Kobieta, która wykrzyczała nazwiska radnych popierających przyjęcie uchwały, zdecydowała się z nimi spotkać i przeprosić osobiście.

- Popełniłam największy błąd w swoim życiu i przyznaję się do niego. Stałam się ustami Strajku Kobiet Podhale (a jest nas więcej) i dlatego biorę pełną odpowiedzialność za swoje czyny – mówi. - Nie zweryfikowałam informacji, jakie dostałam.

Przyznaje, że trójka radnych nie powinna znaleźć się na czarnej liście demonstrantów. Potwierdza, że popierali oni przyjęcie prawa sprzeciwiającego się przemocy w rodzinie.

Szczególne przeprosiny organizatorka skierowała w stronę radnego Krzysztof Wiśniowskiego.- Przeprosiny zostały przyjęte zarówno przeze mnie, jak i Jerzego Jędrysiaka oraz Wawrzyńca Bystrzyckiego – mówi Wiśniowski. – Pani przyznała się do pomyłki, a nam pozostaje liczyć, że jedenaste głosowanie nad uchwałą przez zakopiańską radę zakończy się sukcesem i zostanie ona przyjęta.
Radny nie wykluczył też spotkania z uczestniczkami protestu w sprawach, które poruszają one w trakcie swoich ulicznych manifestacji.

Ostatecznie protestująca podczas spotkanie wyraziła ubolewanie, że szkalowała w ubiegły poniedziałek dobre imię trójki radnych. Pozostałych zakopiańskich członków rady, których nazwiska wykrzyczała, nie zamierza przepraszać.

Józef Słowik
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
jjjozek30.10.2020, 11:42
Przeczołganie tej kobiety to największe polityczne osiągnięcie w karierze żaby /.../
Paweł30.10.2020, 07:20
Brawo!!!.
"Przepraszam" takie proste słowo a po wypowiedziach widzę, że niektórzy go nie rozumieją, pewnie nigdy nie używali. Przykład idzie z góry.
Taka jest kolej rzeczy29.10.2020, 18:03
Oczywiście, że nazwisko tej "pani" powinno być podane. Występowała publicznie, więc gdy na coś tam wlazła najpierw powinna wykrzyczeć swoje nazwisko a potem te wszystkie bzdury.
Sprawa też jest już publiczna i czy przeprosiła, czy nie, powinna być jej tożsamość jawna.
Wektor29.10.2020, 17:44
Jeżeli ktoś ma przekonania liberalne i wie, CZYM JEST liberalizm, coś na ten temat
czytał, to po ostatnich wydarzeniach w Polsce, musi ostro zweryfikować swoje poparcie
dla PO. Chyba że osoba popierająca PO jest NIJAKA (pusta ideowo, złośliwa). Lewicowość,
która się wkradła w szeregi PO, to już nie poprawność polityczna tylko NORMA. I o tej
partii inaczej już nie powiem jak LEWICOWA PLATFORMA OBYWATELSKA (LPO). Mam nadzieje,
że powstanie na scenie politycznej w Polsce, partia liberalna z prawdziwego zdarzenia,
o której można będzie powiedzieć, że to partia LIBERALNA (Taczerowska, która walczyła
z KOMUNIZMEM razem z Reaganem), która nie ma nic wspólnego z lewactwem. Osoby,
o poglądach liberalnych, które znam od lat, nie mogą znieść tej doktryny lewackiej,
która przejmuje ster w partii. Jeśli ktoś miał wątpliwości, na czym polega POSTKOMUNIZM,
to już teraz powinien się ich pozbyć. Okazuje się bowiem, że gdy tylko interes
beneficjentów podziału wpływów po 1989 roku jest poważnie zagrożony, to nic poza jego
OBRONĄ nie ma znaczenia. Nie liczą się demokratyczne procedury, nie liczy praworządność,
nie liczy się prawda, PANDEMIA, ci ludzie niczym MAFIA będą deptać wszystko to, czym
jeszcze przed chwilą wycierali sobie usta (KONSTYTUCJA), by ratować WŁADZĘ i WPŁYWY.
By dalej ŻEROWAĆ na Polsce.
Na litość Boską, przecież KOMUNA zabija, zmodyfikowana też będzie zabijać, co się musi
wydarzyć, żeby to zrozumieć. Te ideologie tak mają, my Polacy przerabialiśmy ten
scenariusz, czyżby amnezja to choroba narodowa?, która jest zaraźliwa?, czy nieuleczalna?.
nie obrażaj i nie przepraszaj29.10.2020, 17:37
Niech sobie te przeprosiny ta włóka wsadzi do odbytu . Najpierw rozrabia i obraża , a potem przeprasza . Wstrętne ohydne babsko . Lewizna jak wszystkie z jej paczki .
świrek29.10.2020, 16:41
Ależ ona piękna.No i to rynsztokowe słownictwo.Zwykłe zero a nie kobieta./..../ powrzeszczała a teraz ogonek pod siebie i nadszedł czas na przemyślenie swoich głupkowatych zachowań.Biedna,myślała,że zrobi rewolucję na Podhalu z paroma *** i grupką nawiedzonych panienek.
widz?29.10.2020, 16:07
Jacyś bezimienni organizatorzy. Boją się przedstawić z imienia i nazwiska? Czy wstydzą się swoich poglądów?
sąsiad i ja29.10.2020, 14:42
Kaczyński z mównicy sejmowej bez żadnego trybu opozycję nazwał kanaliami. Za opozycją stoi połowa Polaków. Ostatnio nazwał ich przestępcami. Czy przeprosi kiedykolwiek...?
mieszkaniec29.10.2020, 14:38
@LUK
Mam pierwszą propozycję dla prokuratury, należy ścigać p. kaczyńskiego wszak on za pomocą środków masowego przekazu wzywał sympatyków pis-u do obrony kościołów a więc do nielegalnych zgromadzeń :)
LUK29.10.2020, 13:35
Jak ogłosiła prokuratura berdą ścigać organizatorów, grozi im nawet do 8 lat więzienia. Jest się na drugi raz nad czym zastanowić???
klio29.10.2020, 11:54
To metoda totalnych.Najpierw kłamstwo a póżniej sprawdzają.Żadne przeprosiny,należy ich odrazu podawać do sądu i karać.To taka zasada,że zawsze coś przylepi się a póżniej udają,że się pomylili.Podać nazwisko a nie ukrywać!
rekrut29.10.2020, 11:15
Czy ta kobieta ma nazwisko? Radni z imienia a pani nazywa się "organizatorką". Dziennikarz nie umie tego ustalić? Panie Słowik?!!!
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl