31.10.2020, 14:00 | czytano: 6073

Uzdrowisko przejdzie w inne ręce

Fot. Piotr Kuczaj
Sejmik Województwa Małopolskiego wyraził zgodę na nieodpłatne przekazanie Województwu Małopolskiemu przez Skarb Państwa wszystkich akcji w spółkach Uzdrowisko Krynica - Żegiestów i Uzdrowisko Rabka-Zdrój. Oznacza to, że państwową spółkę przejmie samorząd wojewódzki.
"Przejęcie z zasobów Skarbu Państwa tych Spółek jest ważne dla Województwa Małopolskiego w kontekście właściwego kształtowania polityki regionalnej w części „Turystyka zdrowotna” oraz rozwoju przedmiotowych Spółek. Spółki wchodząc w zasób mienia Województwa Małopolskiego otrzymują tym samym nowego właściciela, który jest zainteresowany w szybkim ich rozwoju" - czytamy w uzasadnieniu uchwały. "
Obie spółki - czytamy dalej - dysponują infrastrukturą leczniczo-uzdrowiskową oraz koncesjami na wydobycie i urządzeniami do produkcji wód mineralnych. Analiza produkcji wód mineralnych Krynica-Żegiestów S.A. wykazuje duży potencjał rozwoju.

Udział Województwa Małopolskiego jest obecnie oceniany na 18% w skali całego kraju w świadczeniu usług sanatoryjno-uzdrowiskowych. To duży udział w rynku, który należy wykorzystać, ale oznacza także dużą odpowiedzialność Województwa w kształtowaniu relacji w sferze lecznictwa uzdrowiskowego i produkcji wód mineralnych. Województwo Małopolskie przejmując obie Spółki, stanie się istotnym inwestorem na rynku usług sanatoryjno-uzdrowiskowych, dający możliwość wywierania wpływu na część gospodarki, która jest definiowana jako „przemysł czasu wolnego”.

oprac. r/
komentarze
Nt03.11.2020, 10:42
Pracowalam tam jako rehabilitantka. Bylo to 8 lat temu. Pierwszy rok wspominam dobrze gdy kierowniczka uzdrowiska przyrodoleczniczego byla Pani Grzedowa. Później gdy ja zwolnili i dali nowa kierowniczke. Zqczela sie masakra. A gdy nadeszły zwolnienia to zamiast stare kobity co juz powinny na emeryturze byc to zostawila a zwolnila mlode dziewczyny.
Pamietam ze na kompielach solankowych czesto robily Panie sprzatajace a nie rehabilitantki. Bo nie ma kasy na nowych pracownikow. A stare pryki trza zostawic gdyz poplotkowac trzeba z kims.
Pamietam jak jedna z rehabilitantek chciala urlop bo miala powazne problemy rodzinno-zdrowotne. To nie dostala a za pół roku ja zwolnili.
Nie raz przerwy zabierali bo musza klientów gdzies wpisac a miejsca juz nie ma. I ty masazystko siedz o głodzie i masuj co 15 min pacjenta. Od 8 do 16
Albo biegaj z jednego punktu do tzw spa aby zająć sie specjalnymi gośćmi. Bo oni sa najwazniesi a ty szary marny pracowniku masz ino robic.
Po niewiadomo kiedy ci zadzwonia od dyrektora z informacja ze cie zwalniaja.
Mi tak zrobili. Nie podali głównej przyczyny. Przy zebraniu pracownikow nowa ala kierownik zmieszala mnie z błotem. Z placzem z stamtąd wyszlam.
Mimo petycji od zadowolonych pacjentow aby mnie zostawili bo świetnie masuje itd. Nie bo nie i koniec.
Szczerze to p*** kierowniczke tam dali. Mam nadzieje ze to padnie po tym jak mnie potraktowali.
Do Baca01.11.2020, 14:17
Myślę, że gdyby Uzdrowisko było zarządzane dobrze i osoby, które nim zarządzają faktycznie wiedziały jak i miały pojęcie o funkcjonowaniu firm uzdrowiskowych to los Rabczańskiego Uzdrowiska potoczył by się inaczej. Być może faktycznie była to firma z potencjałem i może jakiś potencjał nadal ma, ale póki co widzimy jak osoby które się "znają" na zarządzaniu takimi firmami rządzą tak, że Uzdrowisko potrzebuje ratunku i tyle. Miejmy nadzieję, że wyniknie z tej zmiany coś dobrego oraz zmiana na rządzących, którzy faktycznie mają wiedzę i potrafią ją wykorzystać. Jest to światełko w tunelu i oby ta firma odżyła i trzymam kciuki bo jak na razie to ta firma gnije !!!
Baca01.11.2020, 11:53
Dramatem nazywam pisanie bzdur przez ludzi nie mających zielonego pojęcia o zarządzaniu i funkcjonowaniu firm a zwłaszcza uzdrowiskowych.
Jak się ktoś nie zna , to nich siedzi cicho a nie błaźni się !!!!!
przejdzie w inne ręce01.11.2020, 08:52
Kościelne.
k31.10.2020, 21:33
Światełko w tunelu.
popieram31.10.2020, 20:42
zrobią szpitale covid
zamiast budować
Do Baca31.10.2020, 19:17
Baca o funkcjonowaniu tej firmy to chyba nic nie wiesz TY. Każdy kto miał z tą firmą jakikolwiek kontakt powie jedno kupa gruzu reszta mułu. Dramat po prostu DRAMAT !!!!
Baca31.10.2020, 16:56
Ale ten komentarz pisze osoba nie mająca zielonego pojęcia o funkcjonowaniu tej firmy , sabałowe bajania i tyle !!!!
Nareszcie zacznie się coś dziać31.10.2020, 15:25
Przyjdę nowi zarządcy to nasze uzdrowisko zacznie właściwie funkcjonować bo co do tej pory, to paranoja. Zarząd praktycznie nie funkcjonuje, Panią Prezes rzadko widać, druga już wczesniej wykończyła radę nadzorczą w rabczańskim szpitalu z poprzednią władzą. Za stan lecznictwa odpowiada Pani z totalnym brakiem kompetencji i o reszcie niektórych pracowników nie wspomnę. Zniszczyli Uzdrowisko totalnie. Może nowy Prezes - Dyrektor zrobi porządek i rozliczy poprzednie lata i tych, którzy doprowadzili do upadku.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl