05.11.2020, 15:50 | czytano: 14189

Magda Gessler dystansuje się od problemów restauracji w Bukowinie Tatrzańskiej

Arch. Podhale24.pl
- Nie jestem właścicielką restauracji (...) Mam wpływ na wystrój lokalu (...) Nie jestem inwestorem, który mógłby ponosić jakiekolwiek konsekwencje związane prowadzoną rozbudową restauracji lub budową sklepu - tak sprawę rzekomych nieprawidłowości związanych z budową znanej restauracji "Schronisko smaków" w Bukowinie Tatrzańskiej komentuje Magda Gessler, która firmuje je swoim nazwiskiem.
"Gazeta Krakowska" poinformowała, że dokonana w ubiegłym roku rozbudowa restauracji "Schronisko Smaków Magdy Gessler" w Bukowinie Tatrzańskiej to samowola budowlana. Chodzi o rozbudowę budynku restauracji i budowę sklepu „Spiżarnia Schroniska Smaków” na parkingu. - Ten sklep nie miał prawa tam powstać i już kilka tygodni temu wydaliśmy jego właścicielom nakaz rozbiórki oraz nałożyliśmy na nich karę. Ci odwołali się jednak do Wojewódzkiego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego i tam sprawa jest rozpatrywana - mówi w rozmowie z "GK" Jan Kęsek, Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego z Zakopanego. - Oba obiekty to samowola budowlana - dodaje.
Dziś do sprawy odniosła się znana restauratorka Magda Gessler, która firmuje restaurację swoim nazwiskiem. "Nie jestem właścicielką ww. restauracji, ani osobą odpowiedzialną podejmowanie jakichkolwiek decyzji w zakresie jej rozbudowy. Z właścicielem „Schroniska Smaków”, podobnie jak innymi restauratorami w Polsce, współpracuję od wielu lat na podstawie umowy o współpracę, w ramach której na stałe doradzam w kwestiach kulinarnych i gastronomicznych, mam wpływ na wystrój lokalu. Wszelkie decyzje biznesowe należą do właściciela restauracji" - wyjaśnia. "Kwestie jakiejkolwiek rozbudowy tak restauracji, jak i sklepu stacjonarnego, leżą wyłącznie w gestii osób zarządzających obiektem i nie zależą w żadnym stopniu od mojej wiedzy, zgody czy opinii. Wbrew sugestiom mediów nie jestem inwestorem, który mógłby ponosić jakiekolwiek konsekwencje związane prowadzoną rozbudową restauracji lub budową sklepu. Dlatego też nie byłam nigdy informowana o jakichkolwiek nieprawidłowościach, nie jestem i na żadnym etapie nie byłam uczestnikiem jakichkolwiek postępowań prowadzonych organy administracji, co więcej – do momentu ukazania się publikacji w internecie - nie miałam o nich żadnej wiedzy. Właściciel restauracji wystąpił już do portali, które opublikowały artykuł o zamieszczenie stosownych sprostowań" - dodaje.

oprac. r/
Może Cię zainteresować
komentarze
PIAŃCZYK06.11.2020, 10:58
NIE JESTEM , NIE WIEM , NIE ZNAM SIĘ ..../.../

Proszę wyłączyć CapsLock. Moderator.
kot06.11.2020, 08:34
No to skończą się maseczki dla Komisariatu i Komendy Policji w Zakopanem
Marta ze stringów obdarta06.11.2020, 07:30
To pięknie mu doradziła heheh
Żeby na parkingu spiżarka zrobić hehhe

Hhehe. Cała Magda hehe
???06.11.2020, 06:15
A gdzie byłnadzór budowlany jak się to budowało ? Przecięż nie powstało to we mgle. Można było wstrzymać rozbudowę i nakazać wyjaśnienia i okazanie pozwolenia. Jak zwykle spali.
Adam05.11.2020, 20:17
Proszę podać także informację czy dystansuje się Pani od sprzedaży sera pod nazwą "Oscypek"
Piotrek05.11.2020, 20:07
Lubię tą ,,u...ą,, Magdę.Świetnie gotuje tak jak ja przez co żona mnie nie lubi(tylko w kuchni).
2 mann05.11.2020, 19:41
Ta "Krakoska" to czepia się ludzi byle niemiecki właściciel był zadowolony. Dla mnie to normalne, że M. Gessler nie jest tu niczemu winna pomimo, że i ją też nie lubię. Wystarczy sobie wyobrazić, że za budynek Leaclerka w Nowym Targu odpowiada francuski właściciel marki. Noo, ludzie przecież to nonsens i bzdura.
ciekawydoradca05.11.2020, 18:19
wszędzie gdzie się pojawi to za chwilę mamy problem ,może lepiej zabrać się do pracy a nie kombinować?
już trzęsą się portki05.11.2020, 17:36
Jak zawsze, narozrabiać i potem dystansować się i udawać niewiniątko . dawno pisałem by rozwiązać umowę , bo potem nie będzie winnych . Podobnie było w Dworcu tatrzańskim w Zakopanem, Wreszcie rozwiązano umowę i po bulu , jak mówił Komuchowski , zresztą podobno hrabia .Ciekawe kto z miejscowej "wadzy" ma tam interesik, ale i tego się dowiemy w odpowiednim tzw. poniewczasie , oby nie za późno.
xasxa05.11.2020, 17:19
brawo....
Fela05.11.2020, 16:31
szum wokół niczego...jakby tak posprawdzać prawidłowość postawionych budynków i budowli na Podhalu to podejrzewam że z 80 % byłoby do rozbiórki...
rynkowy05.11.2020, 16:04
kto jest wielbicielem..? na każdym paragonie wydanym w sklepie i knajpie jest NIP...który ma wielbiciela...a reszta nie formalna zawsze będzie tajemnicą....
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl