09.11.2020, 08:24 | czytano: 5609

Ceny za odśnieżanie zróżnicowane

Arch. Podhale24.pl
Gmina Nowy Targ rozstrzygnęła już przetargi na zimowe utrzymanie dróg we wszystkich miejscowościach.
Tym samym wiadomo już, kto odśnieży i posypie w zimie drogi w 21 sołectwach. W ostatnich dniach wyłoniono też wykonawców na terenie trzech miejscowości – Nowa Biała, Gronków, Dursztyn, których nie znaleziono we wcześniejszych konkursach.
Jak informuje Marcin Kolasa zastępca, wójta gminy Nowy Targ, w tym roku na zimowe utrzymanie samorząd zamierza przeznaczyć również podobnie, jak w ubiegłym roku 4 mln. Przewidziano, że wykonawcy za swoje usługi będą rozliczani godzinowo na podstawie pomiaru GPS.

Ceny za godzinę są zróżnicowane w zależności od miejscowości i ukształtowania terenu. Najtaniej wyceniono odśnieżanie w Ostrowsku, za godzinę pracy firma będzie otrzymywała 99 zł brutto. Na 270 zł wyceniono utrzymanie jezdni na terenie w Łopusznej.

Prace wykonawców będą weryfikować sołtysi poszczególnych wsi oraz pracownicy gminy.

js/
Może Cię zainteresować
komentarze
Spec29.11.2020, 12:20
Brawo @ Fred i danka furmanka piszecie 100 % prawdę takie są realia.
Chodzi o godziny z GPS, jeżdżą z prędkością 6km/ godz. Stawka godz. Ok.170 do 200 zl.Sprzęt marny do wożenia bali ciągnik-rolniczy.posypka to robi

urządzenie do rozsiewania nawozów lub łopata -masakra. Sołtys ma nie wiele do powiedzenia bo panosy biznesmeni o sprzęcie jak wyżej, górą .Realia fantastico.
fred11.11.2020, 10:08
To jest wielka porazka dawać drogi do odsniezania firmą prywatnym tylko się liczy przejazd i branie pienidzy do łap od prywatnych ludzi .Bo taki jeden z drugim spadnie 5 cm. sniegu to zaraz dzwoni do gminy ze nie moze wyjechać to bucu wez łopate i odśnież sam a nie czekaj ze gmina ci odśnieży.
nieważny10.11.2020, 22:39
270, a takiego dziadostwa w zimie jak w Łopusznej to nie ma nigdzie. Odśnieżanie wtedy gdy już jest rozjechane, a potem rozwalone chodniki i krawężniki. A wójt z Łopusznej na to patrzy i ... cisza. No,ale swój odśnieża przecież.
Jest jeszcze jedna sprawa z panem radnym, ale o niej wkrótce.
danka furmanka09.11.2020, 19:58
zaś sie zacznie jazda z podniesionymi pługami ,aby tylko ślad na gps był
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl