20.11.2020, 17:03 | czytano: 6195

27-latek zatrzymany za kradzieże sklepowe

Dzięki zdecydowanej postawie ekspedientki, złodziej został zatrzymany, a skradziony towar odzyskany.
Do zdarzenia doszło w poniedziałek w południe w jednym ze sklepów odzieżowych terenie gminy Raba Wyżna. Dwaj mężczyźni po obejrzeniu towaru, wybrali kilka rzeczy i bez płacenia zaczęli wychodzić. Ekspedientka chciała uniemożliwić im wyjście, ale jeden z nich odepchnął ją i uciekł. Kobieta wcześniej zdążyła jednak odebrać złodziejowi dwie skradzione kurtki. Drugiemu ze sprawców nie udało się uciec, gdyż sprzedawczyni zamknęła sklep i wezwała ochronę. Złodziej został ujęty i przekazany w ręce policjantów.
27-letni mieszkaniec województwa świętokrzyskiego został zatrzymany i przewieziony do nowotarskiej komendy. Wartość skradzionych rzeczy to blisko tysiąc złotych. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że nie była to jedyna kradzież tamtego dnia złodziejskiego duetu. Mężczyźni ukradli wcześniej z innego sklepu kilkanaście rękawic roboczych, kilkadziesiąt wkładek do butów, kilkanaście par skarpet termicznych, 5 sztuk wiertarko-wkrętarek oraz czapki o wartości blisko 2 tys. złotych. Te przedmioty znaleźli policjanci w samochodzie sprawcy. Podejrzany w środę usłyszał zarzuty kradzieży, a ponieważ działał w recydywie, grozi mu nawet 7,5 roku więzienia. Tożsamość drugiego złodzieja jest obecnie ustalana.

Źródło: KPP Nowy Targ, oprac. r/
zobacz także
komentarze
KRADZIEŻ - to grzech rozległy21.11.2020, 12:22
ZŁODZIEJEM JEST TEŻ, KAŻDY KTO;

- bierze pieniądze za wpisanie COVID na kartę zgonu
- zaniedbuje opiekę nad chorymi, pozostawiając ich samym sobie
- zmusza ludzie zgłaszających się po pomoc w szpitalu, do wpisania nieprawdy, że niby zgłasza się z podejrzeniem o COVID
- zatrudnia w urzędach osoby po znajomości bez kwalifikacji
- daje łapówkę za załatwienie czegoś
- mówi nieprawdę o innych okradając z dobrego imienia
- przymyka oczy na wszelkie kradzieże
- pożycza i nie oddaje
- znajduje i nie oddaje
- sprzedaje alkohol nietrzeźwemu
- wprowadza przepisy, ustawy, rozporządzenia wprowadzające i podwyższające opłaty i podatki niesłusznie naliczane
piel...21.11.2020, 08:04
A co z państwowymi firmami, które co miesiąc okradają swoich ciężko tyrających pracowników z pieniędzy? Czy też pójdą do paki?
kkk20.11.2020, 21:04
Mamy wysyp złodziei, sklepy praktycznie codziennie łapią złodziei. Kamery to ratunek dla nas, musimy się bronić. Szkoda że nie możemy sami wymierzać sprawiedliwości!!! Mam nadzieję że prawo się zmieni...!
tak dla górali20.11.2020, 19:06
ol i jeszcze odymił takich jak ty
CELA NR 320.11.2020, 18:01
A to tepe scyzoryki i nadodatek nieroby.Odpoczniecie w wiezieniu.Pewnie na Mikolaja zbierali fanty.
ol20.11.2020, 17:52
Nie musi się martwić,bo za darmo przezimuje w ciupie.Lepiej mógł pojechać do W-wy na protest kobiet,tam by się lepiej obłowił i jeszcze jakąś zapłatę dostał.
Zobacz pełną wersję podhale24.pl