21.11.2020, 13:57 | czytano: 7012

Śnieżenie stoków w Zakopanem. Walkosz: "Przygotowujemy się do sezonu jak zwykle" (zdjęcia)

Fot. Piotr Korczak
Zakopane przygotowuje się na wciąż niepewny zimowy sezon turystyczny. Dzięki ujemnym temperaturom śnieżenie zaczęła m.in. stacja narciarska na Polanie Szymoszkowej.
- Jak co roku, o tej porze, przystąpiliśmy do śnieżenia, ponieważ temperatury na tyle spadły, że pozwoliły na uruchomienie armatek. Patrząc na obecną sytuację i brak szczegółowych ograniczeń co do funkcjonowania stacji narciarskich, zdecydowaliśmy się przygotowywać do sezonu jak zwykle - mówi Jan Walkosz, prezes spółki Dorado, która zarządza stacją narciarską Polana Szymoszkowa. - Na stacjach ruch odbywa się na świeżym powietrzu, narciarze mają chusty, kominiarki, co pozwala na utrzymanie odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa i reżimu sanitarnarnego. Jak będzie ten sezon? Święta zazwyczaj były najlepszym okresem, ale dzisiaj bez otwarcia hoteli i gastronomi, jest to duże ograniczenie - dodał.
oprac. r/ pk/ zdj. Piotr Korczak
Może Cię zainteresować
zobacz także
komentarze
tarżanin nienowy23.11.2020, 17:23
*głupi
Czyli Tobie komuna się marzy i państwowe, nieprzydatne etaty, na których utrzymywano rzesze różnej maści nieudaczników. Nie nastręczy Ci trudności dowiedzieć się jak się to skończyło i dlaczego, to nie było tak dawno.
turysta22.11.2020, 08:00
i Kto przyjedzie???? chyba ten co chce wirusa!!!!
głupi22.11.2020, 01:01
@Ela, łyknij walerianę albo jednego głębszego bo Ci żyłka pęknie.
"wyciągi narciarskie i cała gastronomia +hotelarstwo " przynosi kokosy biznesbacom dla których jesteśmy tylko karaluchami potrzebnymi do kręcenia lodów. Pozbywają się nas bez mrugnięcia okiem jak tylko tabelka pokaże że generujemy koszt bez dochodu. Mam nadzieję że banki szybko dobiorą się im do tyłków i będą bezwzględne w egzekwowaniu rat kredytów... marzenia ściętej głowy niestety... Biznesbacowie już dostali tarcze antykryzysowe za które pokupowali nowe nieruchomości i wypasione bryki a pracownikom kazali pracować za połowę wynagrodzenia lub pozwalniali. Oni już umieją o siebie zadbać i spadną na cztery łapy. Niestety cała pomoc idzie z naszych podatków bo co jeden cwany bandyta podatków nie płaci i kpi sobie z prawa.
Więc niech jasny szlag trafi cały ten zepsuty do szpiku kości grajdół i może na gruzach odrodzi się coś sensownego. Miejmy nadzieję... choć nadzieja matką marzycieli... ale na to mnie w obecnej chwili stać :-)
Ela21.11.2020, 23:24
Mam wam wszystkim przemądrzałym przypomnieć że wyciągi narciarskie i cała gastronomia +hotelarstwo daje pracę wszystkim !!! Wasze żony córki siostrzenice...ojcowie synowie i bratankowie......zarabiali na porządne święta żeby zapłacić rachunki, kupić węgiel na zimę, prezenty dla dzieci, zarobić na kredyt.....
Więc kiedy znowu będziecie pi.....ić takie farmazony to spójrzcie dookoła siebie i pomyślcie ile z waszych znajomych czekało na sezon zimowy!!!!!!!!
Tak jest21.11.2020, 20:07
Podhale w końcu odpocznie....
Obserwator21.11.2020, 19:16
Może nareszcie mieszkańcy Podhala, bez ceprów, pojeżdżą, odpoczną tak jak powinni ?
PiterQ21.11.2020, 18:09
@fred, a Ty to potem pijesz i pod wpływem takie komentarze piszesz. Rzeka na Podhalu jest tylko jedna.
Premier21.11.2020, 17:12
Natychmiast zamknac wyciagi!!!
fred21.11.2020, 16:30
Sezonu w tym roku nie będzie to po co snieg,a potem ta cała chemiaspływa do potoków i rzek.
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl