27.11.2020, 17:03 | czytano: 3770

Od soboty galerie handlowe znów będą otwarte

arch. Piotra Korczaka
28 listopada zniesionych zostanie część obostrzeń, które rząd wprowadził w związku z sytuacją epidemiologiczną. Wśród nich znajduje się przywrócenie funkcjonowania galerii handlowych - prócz sal zabaw dla dzieci.
Jak zapisano w rozporządzeniu "zakłada się przywrócenie możliwości funkcjonowania sklepów i usług w galeriach i parkach handlowych w ścisłym reżimie sanitarnym, z wyłączeniem działalności polegającej na prowadzeniu sal zabaw".
W galeriach handlowych i sklepach będzie obowiązywał nadal limit osób. Na każde 15 metrów kwadratowych przypadać ma jedna osoba. Aktualne są "godziny dla seniorów" (10-12). Sklepy mają także obowiązek udostępnić klientom podczas zakupów rękawiczki jednorazowe i płyny do dezynfekcji rąk.

Możliwość funkcjonowania z zachowaniem reżimu sanitarnego dotyczy także salonów fryzjerskich i kosmetycznych. Wymagane jest jednak zachowanie co najmniej 1,5 m odległości między stanowiskami. W przypadku kasyn i obiektów działalności związanej z eksploatacją automatów do gier hazardowych na monety funkcjonują takie same zasady, jak w sklepach - na 15 metrów kwadratowych przypada jedna osoba.

W dalszym ciągu utrzymany jest nakaz zakrywania ust i nosa w przestrzeni publicznej.

s/
Może Cię zainteresować
komentarze
ero28.11.2020, 10:13
W restauracji sie zarazisz ale w galerii juz nie haha
Ale robia ludzi w *** ...Noscie dalej gagance...
K.28.11.2020, 10:10
Wielkanoc - ZAKAZ
Wszystkich Świętych - ZAKAZ
galerie handlowe, sklepy wielkopowierzchniowe ciii otwarte
ALE WE WIGILIE NIE WYCHODŹ Z DOMU!!

tak wygląda współczesna tresura
STAŚ27.11.2020, 17:36
Takie tam, co o tym sądzić ??!!!
jan_hemoroid27.11.2020, 17:18
A po co je w ogóle zamkli????
Aaaaa wirus zmutował. Teraz juz nie w galeriach ale na wigiliach bedzie zarazał(na pasterkach mamy zapewnienie ze odpuści-to bardzo ładnie z wirusa strony)
Może Cię zainteresować
Zobacz pełną wersję podhale24.pl